Skocz do zawartości

Bandit -koniec olejaków


Rekomendowane odpowiedzi

eee, w tym wlasnie urok tego moto ze nie trzeba sie bylo martwic o chlodnice.Ciekawe czy stwierdzili ze takie chlodzenie za malo wydajne czy co.

Chodzi o czystość spalin.Nic więcej.Z tego powodu bandziory już w 2006 dostały podgżewane gażniki.

Niewiem czy miały to wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie looz, FZ6 beda mialy silnego konkurenta i kto wie czy nie tanszego....

Nie ma sie co oszukiwac, ten olejak to stara sprawdzona konstrukcja, wieloletnia konstrukcja, wczesniejc zy pozniej musiala trafic do lamusa...:/

 

Po przeczytaniu tego artykułu jakos strasznie rzucil mi sie opis ilez to elektroniki wkracza w bike-i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pies nie ma co robić to jaja liże a "zieloni" sie motocykli czepiają , jakby niewiadomo ile ich było heh

Oj Rudy jest,jest tego.Przynajmniej w tych terenach co mieszkam.To są ludzie starsi i ustatkowani.No nie tylko oczywiście.

Poprostu musisz się wybrać w pogodną niedziele w Schwarzwald lub na widokówki w Alpy.

Do pracy na codzień także sporo dojeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pies nie ma co robić to jaja liże a "zieloni" sie motocykli czepiają , jakby niewiadomo ile ich było heh

 

Co za dziecinny tekst...

 

Nie zieloni, tylko normy emisji spalin to powodują (EURO). Co jakiś czas wchodza nowe i coraz ostrzejsze przepisy. I bardzo dobrze, bo gdyby nie one to byśmy dawno dusili sie smogiem nawet w mniejszych miastach. A pozatym zmiany klimatów, anomalie pogodowe, topnienie lodowców, to właśnie jest spowodowane m.in.przez spaliny wydobywajace sie pojazdów.

 

A dlatego wprowadzaja chodnicę i zmiany konstrukcyjne by poprawić warunki pracy, warunki cieplne, stabilniejszą pracę w różnym zakresie temperatur itd. Sonda lambda wiadomo po co jest i wtryski też. Gaźniki to przezytek od dawna. Najprościej mówiąc, silnik nie może być za ciepły i za zimny, bo w tych skrajnych położeniach temp. spalanie mieszanki nie jest optymalne. Poza tym w gaźnikach działają różne pompki, dodatkowe układy które wzbogacaja mieszankę.

 

Ide na śniadanie, dopiero wstałem :icon_twisted:

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości jak zwykle na początku trochę straszą, ale juz dawno słychać stwierdzenia

stary dobry olejak... w myśl zasady kto stoi w miejscu ten sie cofa trzeba było cos pomyśleć

jestem ZA ;) jeśli tylko to coś pomoże.

Boje sie tylko tego całego dodatkowego ulepszenia, do tej pory Bandyta był chyba prostą a co za tym idzie przyjazna konstrukcją, mozna było sobie podłubać przy piwku w garażu ;)

a tak tylko polerka pozostanie no ale ile mozna polerować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wchodzące w życie normy czystości spalin itp.. wymuszaja na konstruktorach tego typu zmiany.

 

Ale ludziska pałakali jak do Harego wchodził wtrysk, 6 bieg itp. bajery.

Teraz większośc się przyzwyczaiła i jest OK!

 

W tych zmianach jest też pewnie tendencja do nadążania za modą.

Praktycznie każdy z konkurentów ma bardziej zaawansowany technicznie silnik niz Bandit.

 

Młodzi motocykliści chcą nowoczesnych motocykli z bajerami.

Ci starsi ,wolą zaś proste konstrukcje, sprawdzone przez lata.

 

Ja tam lubie regulować sobie gaźniki, zaworki itp..zabawy.

Niestety w nowe motocykle ciężko łapska wsadzić ( wtrysk , elektronika i co tam jeszcze skośni nie wymyslili) :lalag: Co mnie się osobiście nie podoba!

Musimy się przyzwyczaić.

 

Puki co to mam jeszcze moto z tamtej :biggrin: epoki więc nie narzekam :biggrin:

Pozdrazwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Młodzi motocykliści chcą nowoczesnych motocykli z bajerami.

Ci starsi ,wolą zaś proste konstrukcje, sprawdzone przez lata.

 

 

no to ja jestem mlody co woli proste konstrukcje :-P

Przeciez co za duzo elektroniiki to nie zdrowo, siadzie takie cudo na trasie i kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na motocykl z prawej strony widać że ten nowy motor wogule w ramę nie pasuje

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dziecinny tekst...

Sam jesteś dziecinny... A mnie poprostu nie interesuje dziura ozonowa , lodowce itp. Nie interesuje mnie co będzie w 2102r 4 kwietnia ... A szczerze mówiąc to do tego czasu i tak pewnie jakiś pie**olony arab wysadzi atom i zrówna z ziemią wszystko... Tym optymistycznym akcentem chciałem zakończyć swoją mowe o ekologii.Pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...