Skocz do zawartości

Łożyska kryte w silniku


Damiano_2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś odwiedziłem sklep motoryzacyjny i kupiłem tam łożyska na wał do mojej SHL M11 jednak w sklepie nie otworzyłem pudełka z nimi lecz dopiero w drodze powrotnej do domu ku mojemu zdziwieniu łożyska okazały się kryte i stąd moje pytanie czy mam zamontowac takie kryte łożyska na wał czy też wydłubać z nich te plastikowe osłonki??? Dodam że sklep w którym je kupowałem zajmował sie wyłącznie sprzedazą części do motocykli więc o pomyłce raczej nie ma mowy. Widocznie takie muszą byc ale jeszcze poczekam na wasze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś odwiedziłem sklep motoryzacyjny i kupiłem tam łożyska na wał do mojej SHL M11 jednak w sklepie nie otworzyłem pudełka z nimi lecz dopiero w drodze powrotnej do domu ku mojemu zdziwieniu łożyska okazały się kryte i stąd moje pytanie czy mam zamontowac takie kryte łożyska na wał czy też wydłubać z nich te plastikowe osłonki??? Dodam że sklep w którym je kupowałem zajmował sie wyłącznie sprzedazą części do motocykli więc o pomyłce raczej nie ma mowy. Widocznie takie muszą byc ale jeszcze poczekam na wasze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Jesli to jest tylko krycie łożyska (a nie prowadnica kulek ) to radziłbym zdjac tą osłone wtedy bedzie miec wieksze smarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj te osłonki ale bardzo uważaj lub po prostu oddaj bo przy nie umiejętnym zdejmowaniu można łatwo uszkodzić łożysko i wtedy będzie trzeba kupować nowe!!!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem lozyska kryte zalozone na wal w simsonie tzn moj brat jak robil remont to wlasnie takie wstawil. No i 3 tys przebiegu rozkrecam silnik, wybijam lozyska i sprawdzam luz... Luz wiekszy od lozysk niekrytych ktore byly zamontowane w simsonie na wale z przebiegiem 20 tys. A firma lozysk ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem lozyska kryte zalozone na wal w simsonie tzn moj brat jak robil remont to wlasnie takie wstawil. No i 3 tys przebiegu rozkrecam silnik, wybijam lozyska i sprawdzam luz... Luz wiekszy od lozysk niekrytych ktore byly zamontowane w simsonie na wale z przebiegiem 20 tys. A firma lozysk ta sama.

No teraz już jesteś pewno przekonany ze należy zdejmować krycie,a to co musiałeś wymienic je bo juz nie chciał chodzic simek? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska nie tylko mają przeznaczenie żeby były montowane w katrerach na wał. Można je zasttosować w wielu innych miejscach gdzie np nie ma żadego smarowania, albo jest np.kurz.właśnie jest to po to. jeśli zdejmiecie osłonkę zobaczycie że jest tam tawot, bo nie koniecznie są one przeznaczone na wał. pzdr. Ale należy je zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiscie wydaje, że łożyska kryte nie powinny zostac pozbawione osłon i zamontowane na wał. Smarowane tawotem są prawdopodonie przystosowane do wolniejszych obrotów niz na wale.

Po drugie takie slabe smarowanie jakie wystepuje w mieszance moze byc na nie za slabe i bardzo szybko się wyrobią. Wiec raczej nie polecam takich kombinacji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej idż z paragonem i wymień je na odkryte. Łożyska na wale muszą mieć smarowanie. Zamknięte stosuje się w miejscach o dużej pylastości, zabrudzeniom np. do piast kół.

No kryte własnie powinny znajdować sie na zewnątrz tam gdzie nie mają zbytniej chrony,wtedy obudowa chroni np.przed piachem lub innymi czynnikami,a jak byś załozył takie kryte łozysko na wał który obraca sie do 12tys obr/min to ten smar to sie zetrze(spali) i wtedy łozysko nie ma smarowania i szybko sie zuzyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, niesadze zeby shlka krecila po 12 tysiecy obrotow:P:P:P

teraz juz klamka zapadla- oslonki wydlubane i tyle.

poza tym, sklep w ktorym kupowalismy z damianem te lozyska to typowy i jeden z najbardziej cenionych w lodzi serwisow jesli chodzi o maszyny tego typu. wiec niesadze zeby koles mu wcisnal kit jakis.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...