Skocz do zawartości

jak wyciszyc wydech


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wyczynowa Huske z tytanowym ukladem wydechowym i racingowym Acropovicem. Wszystko pieknie ... ale czasem potrzebuje aby wydech byl cichszy. Czy jest jakis sposob na tymczasowe wyciszenie wydechu-cos slyszalem o jakis stozkach wkladanych do tlumika w sportach samochodowych, aby czasowo wyciszyc uklad.

Czy jest jakis sposob, poza polecanym jakis czas temu druciakiem od zlewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może drugi tłumiczek :icon_rolleyes:

Najchetniej pozostalbym przy opcji wyciszenia poprzez jakis wsad o ile to mozliwe.

Wydech moj jest w gornej granicy glosnosci jaka jest dopuszcalna podczas zawodow, wiec nie chcialbym miec niespodzianki ze przez 1 decybel nie bede mogl wystartowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165306611_wm_sp...rem_gratis.html

 

Takie cos mialem w aucie (inny model z WM ale taka sama zasada dzialania) - wkladasz w koncowke i na dwie srobki sie przykreca - ta rorka jest dluga gdzies na 1/3 tlumika . Efekt byl zadowalajcy - bez wkladu az ogniem plul a z wkladem prawie jak seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item165306611_wm_sp...rem_gratis.html

 

Takie cos mialem w aucie (inny model z WM ale taka sama zasada dzialania) - wkladasz w koncowke i na dwie srobki sie przykreca - ta rorka jest dluga gdzies na 1/3 tlumika . Efekt byl zadowalajcy - bez wkladu az ogniem plul a z wkladem prawie jak seryjny.

DZIEKI-o cos takiego mi chodzilo.

Czy ma to jakas swoja fachowa nazwe poza angielskim "silencer"? Gdzie tego szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w Acropovic`u miał dB kilera oryginalnie, który działał na podobnej zasadzie. Wystarczyło tylko jedną śrubkę odkręcic.

Tylko skad wziac takiego DB Killera-poszukiwania w google nie daly rezultatu. Czytalem tez o stozku aluminiowym miedzy kolanka kolektora, ale nie wiem do jakies srednicy powinien sie zwezac, ani jak wysoki powinien byc no i nawet nie wiem w czy gora w kier wylotu czy odwrotnie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item165958348_mega_w...r_silencer.html

Tłumik festyniarski ale pozwoli zrozumieć jak wyciszyć.

 

Czyli jak rozumiem, chodzi o wlozenie od strony wylotu stozka zakonczonego tulejka o srednicy mniejszej niz srednica otworu w koncowce?

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś z aluminium taki dB killer do SX450 z wydechem tytanowym akrapovica (open, do MX)-musialo to być bezinwazyjne, bo założenie było że nic nie wiercimy, tylko ma być na zasadzie włóż-wyjmij w 30 sekund.

Zrobiłem to w ksztalcie stożka z 0,7 mm kołnierzem który opierał się między kolankiem tłumika, a kolankiem rury od glowicy (na wysokości filtra powietrza). Otwór w środku to było jakieś 15-18 mm, stozek ok 60 stopni skierowany w stronę tlumika. Moc w zasadzie spadła dosć nieznacznie, SX miał głośnośc na poziomie seryjnego wydechu z mojej LC4, czyli byl nawet za cichy jak na wymagania zawodów MX (bo o to chodziło-oryginalny akrapovic nie mieścił się w normie, tak jak u Ciebie). Nic nie trzeba bylo wiercić, przerabiać, a uklad wydechowy zwiększyl swoją długosc o te 0,7 mm kołnierza, dlatego wszystkie oryginalne uchwyty i mocowania pozostały oryginalne.

Jakby interesował Cię temat, to jak będę u zawodnika dla ktorego to robiłem-zapytam czy ma jeszcze ten patent u siebie, to zrobię fotkę. Jakby pasowalo srednicami to wziąłbym to od niego-miałbyś gotowy bardzo dyskretny dBKiller. Za zrobienie i spasowanie tego ustrojstwa człowiek mi zapłacił 60 PLN.

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby interesował Cię temat, to jak będę u Marcina Wójcika zapytam czy ma jeszcze ten patent u siebie-to zrobię fotkę. Jakby pasowalo srednicami to wziąłbym to od niego-miałbyś gotowy bardzo dyskretny dBKiller. Za zrobienie i spasowanie tego ustrojstwa Marcin mi zapłacił 60 PLN.

Pzdr.

Witam

Wlasnie o tym Twoim patencie czytalem na innym forum, jednak nie moglem tam napisac bo jeszcze nie mam konta aktywnego.

Temat mnie interesuje jak najbardziej.

Czy po wprowadzeniu takiej kryzy przed koncowka nie trzeba dodatkowo przeprowadzac regulacji (gaznika, itd)?

Edytowane przez Crazy_Russian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie o tym Twoim patencie czytalem na innym forum, jednak nie moglem tam napisac bo jeszcze nie mam konta aktywnego.

Temat mnie interesuje jak najbardziej.

Czy po wprowadzeniu takiej kryzy przed koncowka nie trzeba dodatkowo przeprowadzac regulacji (gaznika, itd)?

Możliwe że czytałeś to co pisałem na innym forum, bo dubluję to co juz napisałem kiedyś na MotoX-tam jestem pod szyldem gajowy ;)

Z tą regulacją to...SX nie musiał być dostrajany do zmienionego wydechu. Prawdopodobnie drobne korekty strojenia trzeba by wprowadzać gdyby na tym dBkillerze jechane byłyby wszystkie biegi od początku do końca, z założeniem osiągnięcia 1 miejsca. W każdym razie oddawanie mocy, i zachowanie silnika było ok, żadnych złych objawów.

Wcześniej napisałem że założeniem było zamontowanie/zdemontowanie w ciągu maks. 30 sekund, i miało to być niezauwazalne dla oka. Rozumiesz w czym rzecz, nie chcę do końca tego dopowiadać :icon_evil:

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą regulacją to...SX nie musiał być dostrajany do zmienionego wydechu. Prawdopodobnie drobne korekty strojenia trzeba by wprowadzać gdyby na tym dBkillerze jechane byłyby wszystkie biegi od początku do końca, z założeniem osiągnięcia 1 miejsca. W każdym razie oddawanie mocy, i zachowanie silnika było ok, żadnych złych objawów.

 

 

Wlasnie o to mi chodzi. Jestem zainteresowany. Bede wdzieczny za pomoc w zalatwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...