Skocz do zawartości

Jawa 350TS Elektroniczne moduły zapłonowe.


kamil123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar zamontować elektroniczny moduł zapłonu do Jawy. I teraz nasuwają się wątpliwości, który wybrać?

 

1.Vape, podobno najlepszy ale za to drogi i trudno dostępny.

2. Prameti, jedni chwalą drudzy przeklinają, cena też nie jest niska bo około 270zł, ale kusi zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu.

3. Inne patenty, ostatnio znalazłem na allegro takie rozwiązanie, co prawda wymaga zakupu 2 modułów, ale nawet w tym wypadku + zakup 2 czujników optycznych całkowity koszt stanowi połowę ceny Prameti. Używał ktoś tego?

http://allegro.pl/item166548651_modul_zapl...350_mz_wsk.html

 

A może jeszcze coś innego? Proszę o opinie i porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zamontować elektroniczny moduł zapłonu do Jawy. I teraz nasuwają się wątpliwości, który wybrać?

 

1.Vape, podobno najlepszy ale za to drogi i trudno dostępny.

2. Prameti, jedni chwalą drudzy przeklinają, cena też nie jest niska bo około 270zł, ale kusi zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu.

3. Inne patenty, ostatnio znalazłem na allegro takie rozwiązanie, co prawda wymaga zakupu 2 modułów, ale nawet w tym wypadku + zakup 2 czujników optycznych całkowity koszt stanowi połowę ceny Prameti. Używał ktoś tego?

http://allegro.pl/item166548651_modul_zapl...350_mz_wsk.html

 

A może jeszcze coś innego? Proszę o opinie i porady.

 

Pozdrawiam

ja Ci proponuje firme Vape.cały zestaw składa się on z płytki z pojedyńczym nadajnikiem,symetrycznego palca rozdzielacza zapłonu,podwójnej cewki elektronicznej Z04 ,uczwytu mocującego cewkę do ramy oraz przewodów wysokiego napięcia wraz z fajkami.....koszt zestawu to około 300zł ;) silnik pracuje o wiele lepiej i ponoc mniej pali...:biggrin: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

juz wielokrotnie wypowiadalem sie na temat zaplonow do Jawy.

Jak mialem Jawe wlasnie ja w ten sposob stuningowalem :icon_mrgreen:

Vape- JEDYNE co daje to to ze moto nie gubi zaplonow poza tym nic wiecej! czy jest to warte swojej ceny jesli -

prameti rowniez nie gubi zaplonow, jest na niego gwarancja i pan ktory go sprzedaje jak cos sie zepsuje to pomoze chetnie w naprawie, ma mape zaplono ktore zwieksza dunamike i zywotnosc silnika.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie czekam na paczke z tymi modułami.

Robi je koleś z forum Jaw&Cezet Demonosa.

A czy to będzie dobre to się okaże jak silnik złoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na paczke z tymi modułami.

Robi je koleś z forum Jaw&Cezet Demonosa.

A czy to będzie dobre to się okaże jak silnik złoże...

 

Jak złożysz silnik, to napisz jak się to sprawuje, może będzie dobrą alternatywą dla innych rozwiązań.

 

Ja jak narazie przychylam się ku Prameti właśnie ze względu na mapę zapłonów. Gwarancja jest i też słyszałem, że facet, który to robi chętnie pomaga w razie problemów.

 

Czekam na dalsze spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złożysz silnik, to napisz jak się to sprawuje, może będzie dobrą alternatywą dla innych rozwiązań.

 

 

Proponuje pogrzebać na http://www.demonos.vipserv.org

Ja przed moją decyzją przeczytałem chyba wszystkie posty o elektronikach w Jawach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pogrzebać na http://www.demonos.vipserv.org

Ja przed moją decyzją przeczytałem chyba wszystkie posty o elektronikach w Jawach......

 

No wiec przeczytałem wszystko, i chyba też zdecyduję się na ten z allegro bo z tego co wyczytałem dużo osób miało jakieś problemy z Prameti. A Vape wiadomo, za drogi.

A tak swoją drogą, zostawiasz przerywacze, czy montujesz ten czujnik optyczny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec przeczytałem wszystko, i chyba też zdecyduję się na ten z allegro bo z tego co wyczytałem dużo osób miało jakieś problemy z Prameti. A Vape wiadomo, za drogi.

A tak swoją drogą, zostawiasz przerywacze, czy montujesz ten czujnik optyczny?

 

Pozdrawiam

 

 

wszystko moze sie popsuc, a PoTomek, czlowiek ktory stworzyl i sprzedaje moduly Prameti, jest konkret osoba. Nie wiem jak jawoskie moduly, ale te do junaka przeszly ostatnio modyfikacje (zabezpieczenie przed duzym V, auto wylacznik modulu po okreslonym czasie, tak zeby nie spalil sie jak zapomnimy wyjac kluczyk ze stacyjki i jeszcze chyba cos).

 

Ogolnie przychylalbym sie do Prameti, znam PoTomka z listy DzikiegoJunaka i jest to powazny gosc. ze wszystkich przypadkow ktore znam i w ktorych doszlo do uszkodzenia modulu (czesto z winy uzytkownika) Tomek wymienil moduly na nowe bez dodatkowych oplat.

 

Jednak jesli juz zamowiliscie, to ciekawe jak to bedzie sprawowalo sie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy swojej jawie mam zalozony zaplon prameti. Co prawda kosztuje kolo 250 zeta ale wart jest tej ceny, zreszta i tak jest tanszy od oryginalnego czeskiego elektronika dedykowanego jawie. Dodatkowo jak ktos napisal prameti ma dynamiczne przyspiesznie zaplonu czy jak to sie zwie.

Co prawda raz padl mi modul, ale wymienilem na gwarancji. Jak sie okazlo winny byl poddostawca jakichs podzespolow do zaplonu, po tej naprawie wszystko bylo juz ok. Na tym zaplonie zrobilem cos kolo 15kkm i do tej pory dziala choc ostatnio raczej zjawa malo jezdze z racji nabycia japonszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy swojej jawie mam zalozony zaplon prameti. Co prawda kosztuje kolo 250 zeta ale wart jest tej ceny, zreszta i tak jest tanszy od oryginalnego czeskiego elektronika dedykowanego jawie. Dodatkowo jak ktos napisal prameti ma dynamiczne przyspiesznie zaplonu czy jak to sie zwie.

Co prawda raz padl mi modul, ale wymienilem na gwarancji. Jak sie okazlo winny byl poddostawca jakichs podzespolow do zaplonu, po tej naprawie wszystko bylo juz ok. Na tym zaplonie zrobilem cos kolo 15kkm i do tej pory dziala choc ostatnio raczej zjawa malo jezdze z racji nabycia japonszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten moduł od mechanika32, polecam bo daje bardzo dobrą iskrę i moto lepiej chodzi na tym module, ustawienie zapłonu ułatwiają dwie diody. Osobiście zostawiłem przerywacze, bo gdyby coś na trasie z modułem się stało, odłączam moduł, podłączam kondensatory i jadę dalej, praktycznie bez grzebania przy moto.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...