Skocz do zawartości

Apteczka Pierwszej Pomocy


PM2Z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest wymóg prawny, by każdy motocykl był wyposażony w apteczkę???

Wybieramy się grupą na Bałkany i myślałem, że wystarczy jedna na grupę (dla bezpieczeństwa), ale padła sugestia, że może przepisy mówią, że każdy z nas będzie musiał ją mieć. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce nie ma takiego wymogu

zresztą - gdzie ja bym to spakował?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszcie mi tu, że dla bezpieczeństwa warto mieć, bo to już wiem (czytać cały post, na który odpowiadacie, a nie tylko przejrzeć :biggrin: ). Sęk w tym, że jak jadą dwie maszyny, to moim zdaniem wystarczy im jedna apteczka. Pytanie zaś było o prawny przymus wożenia apteczki po 1 na każdy motocykl, czyli jeśli grupa liczy 30 maszyn, to czy musi mieć 30 apteczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

albo cos zle zrozumialem albo komus sie cos popitolilo.

 

To niby gdzie wozisz ten trojkat ostrzegawczy i gasnice w motocyklu ? ? ?

 

U mnie apteczka nie wchodzi nigdzie bo nie mam juz miejsca. Woze kamizelke EN 471 , awaryjny zestaw do latania dziur i formularz wypadkowy z dlugopisem.

 

Tak apropo to sa w sprzedazy apteczki ktore montuje sie pod tablice rejestracyjna. Cena bodajze 49,- €

 

pozdrawiam

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuuu :biggrin: :biggrin: :biggrin: weźcie mi go bo już nie mogę :biggrin:

 

a formularz z długopisem najważniejszy!!! nie zapominajcie o tym :biggrin:

na szczęście w Polsce za ta sumę miałbyś 100apteczek :biggrin:

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zaś było o prawny przymus wożenia apteczki po 1 na każdy motocykl, czyli jeśli grupa liczy 30 maszyn, to czy musi mieć 30 apteczek?

W Czechach (i chyba na Słowacji) jest obowiącek wożenia apteczki w motocyklu. Z tego wynika że jeśli 30 maszyn to 30 apteczek, chyba że lubisz negocjować z ichnimi policmajstrami :icon_twisted:

Plusem jest to że mimo tego że sporo nakręciłem po tych krajach to nie zostałem ani razu zatrzymany do kontroli. Ale zawsze się może to przytrafić, więc dla świętego spokoju (bo lepiej żeby sie nie przydała) wydać te 20-30 zeta i kupić apteczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie trzeba gaśnicy?, obok linki holowniczej i koła zapasowego powinna zawsze być gaśnica.

 

Oczywiście że musi być !!! najlepiej agregat pianotwórczy, zbiornik na wodę 2 tys litrów i armatkę wodną :icon_twisted: i KONIECZNIE drabina strażacka z koszem :icon_twisted:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuuu :P :icon_exclaim: :icon_exclaim: weźcie mi go bo już nie mogę :biggrin:

 

a formularz z długopisem najważniejszy!!! nie zapominajcie o tym :biggrin:

na szczęście w Polsce za ta sumę miałbyś 100apteczek :biggrin:

 

Z tego co wiem to na razie w PL nie ma obowiazku wozenia apteczki w / przy motocyklu, w Niemczech zreszta rowniez.

 

Nie bardzo rozumiem czego sie chcesz czepic ? ? ?

 

kazdy wozi to co uwaza za potrzebne - Ty na pewno wozisz wszystko to co wymienili przedmowcy.

 

To niby za dlugopis - tzn. za jeden moglbym dostac w PL 100 apteczek :icon_eek: :icon_rolleyes: , czy jak, nie rozumiem prosze wytlumacz mi.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...