Skocz do zawartości

Co to są sprzęgła kołowe (gsxr 1100w) 1994r


Belin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pokażesz mi naprawioną w ten sposób skrzynie w podobnym motocyklu, która wytrzymała chociaż 10tys km wtedy uwierzę w tą metodę i będę ją stosował

 

Ja bym Tobie nie pokazał takiej skrzyni, bo nie będe rozkręcał przecież czyjegoś sprzetu, ale uwierz, jest to mozliwe. Pewnie zajmujesz się motocyklami na co dzień, wiec powinieneś wiedzieć, że takie obróbki istnieją.

 

Jeśli masz warunki do obróbki cieplnej czy cieplno-chemicznej, to bardzo proszę, możesz element napawany obrobic w taki sposób. Wcale ta regeneracja nie musi ustepować oryginalnemu wykonaniu, a moze być nawet lepsza. Twardosci elementów można doprowadzic do oryginalnej twardości, a rdzeń pozostawić tai, jaki powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czop jest po lewej stronie tego scierwa co zostalo po krzywce. Widoczna zniszczona czesc jest to czesc krzywki ktora hmm jest okragla dokladnie po przeciwnej stronie sie 'wybrzusza' i ta niewidoczna czescia naciska dzwigienke. Zastanawiam sie co moglo spowodowac takie zniszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukass – Wiem że istnieją mega profesjonalne metody regeneracji części. Ale z są mega drogie np. regeneracja jednego czopu wału korbowego za kilka tys. zł . Szczerze mówiąc nie próbowałem nigdy regenerować kół zębatych skrzyni biegów, bo nie chce eksperymentować na motocyklach klientów i psuć sobie opinii robię albo dobrze na oryginalnych częściach albo wcale. Dla tego jeśli ktoś zrobił swoją skrzynie w przecinaku jakimś patentem i to działa od dłuższego czasu niech się pochwali, bo ja takiego przypadku nie znam, a chętnie bym poznał. Widziałem natomiast kilka skrzyń w których próbowano coś rzeźbić, ostrzyć, hartować i niestety jeździć to nie chciało.

 

Co do krzywki. Jeśli jest to wałek z jakiegoś bardzo rzadkiego sprzętu to regeneruj. A jeśli w miarę łatwo można zdobyć inny to go wyrzuć. Regeneracja to zawsze jest regeneracja.

Edytowane przez Łukasz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołam sie tu na opinię Piotra Dudka.Piotr powiedział że koła zębate do skrzynek japońców,sa robione wg specjalnej technologii.Koła są wytłaczane na prasach pod ciśnieniem kilku tys atmosfer,dzięki czemu uzyskują unikalną strukturę i wytrzymałość.Mówił tez ze niejednokrotnie próbowował dorabiać koła ,ale bez powodzenia.Kolego Wueska,jak podszlifujesz kły zabieraka do 3 stopni to jak wyłączysz bieg,siła z jaką przełącza sie biegi jest bardzo mała.W prawidłowo pracującej skrzynce dosłownie lekko naciśniesz dżwignię zmiany biegów i bieg juz jest zapięty. w przypadku ,który Ty proponujesz biegi trzeba by przełączać z siłą młota parowego.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mozliwe. Wiem ze musi miec to wysoka samohamownosc. na dane 3 stopni trafiłem chyba w którejs servisówce.

 

Co do wytłaczania mozliwe ze sa one własnie tak robione, zadna to unikalna technologia bo film z 85roku który mamy w moim technikum pokazywał własnie wyrób takiego koła. Bodajze PZL w mielcu tym sie zajmowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytłaczania mozliwe ze sa one własnie tak robione, zadna to unikalna technologia bo film z 85roku który mamy w moim technikum pokazywał własnie wyrób takiego koła. Bodajze PZL w mielcu tym sie zajmowało.

Wiem tylko tyle że tą metodę wynalazł polski inżynier i że jest chroniona patentem.PZL zawsze stał wysoko z technologią wyrobu kól zębatych to może kupili licencję.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja ostatnio dałem na próbę koło zębate do zregenerowania, naostrzenia sprzęgieł kłowych na elektrodrążarke CNC. Zrobili to bardzo ładnie i myślę, że takie koło mogło by poprawnie funkcjonować. Muszę kiedyś namówić jakiegoś klienta na zamontowanie takiego koła. Niestety usługa ta jest bardzo droga w przypadku, gdy nie mamy możliwości zlecenia tej roboty na tzw. „fuchę”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...