Skocz do zawartości

metaliczny dzwięk w rurze wydechowej (yamaha virago 535)


marcysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy, po kilku minutach od ruszenia, coś metalicznie tłucze w kolanku rury wydechowej (z przodu). Poszlo jakies wypełnienie wewnatrz rury czy jak?, na postuju nic nie tłucze. Przykładałem specjalną słuchawkę i dzwięk pochodzi z kolanka...ma ktos jaka rade co z tym zrobic, a może to juz wydech poprostu szlag trafia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny przypadek w moim Dandim. Kiedys jechalem w trasie - wszystko ok, nic sie nie tlucze. Staje na tank szteli, pozniej zapalam i stuk metalu. Szlak mnie trafial, ale pojechalem dalej. Pozniej jakby bylo ciszej. I tak przejechalem pare stowek km i.......... zero odglosu innego niz pieknie brzmiacy basik z wyprutych wydechow :) Okazalo sie, ze jakis kawalek wyprutego wewnetrznego tlumika po prostu sobie gral i po pewnym czasie zapragnal wolnosci:) Z tym problemem zwrocilem sie rowniez tu na forum i podtwierdzono, ze byc moze tak tez i bylo. Podobnie moze byc u Ciebie. Dodam, ze stukalo tez w pierwszym tlumiku, a dokladniej tlumiku przedniego garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny przypadek w moim Dandim. Kiedys jechalem w trasie - wszystko ok, nic sie nie tlucze. Staje na tank szteli, pozniej zapalam i stuk metalu. Szlak mnie trafial, ale pojechalem dalej. Pozniej jakby bylo ciszej. I tak przejechalem pare stowek km i.......... zero odglosu innego niz pieknie brzmiacy basik z wyprutych wydechow :icon_mrgreen: Okazalo sie, ze jakis kawalek wyprutego wewnetrznego tlumika po prostu sobie gral i po pewnym czasie zapragnal wolnosci:) Z tym problemem zwrocilem sie rowniez tu na forum i podtwierdzono, ze byc moze tak tez i bylo. Podobnie moze byc u Ciebie. Dodam, ze stukalo tez w pierwszym tlumiku, a dokladniej tlumiku przedniego garnka.

Dzięki za podpowiedź, bedę musiał to sprawdzić.Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy, po kilku minutach od ruszenia, coś metalicznie tłucze w kolanku rury wydechowej (z przodu). Poszlo jakies wypełnienie wewnatrz rury czy jak?, na postuju nic nie tłucze. Przykładałem specjalną słuchawkę i dzwięk pochodzi z kolanka...ma ktos jaka rade co z tym zrobic, a może to juz wydech poprostu szlag trafia?

 

Wewnatrz rury masz jeszcze jedną cieńszą rurę.

Ona często lubi sie poluzowac i hałasowac.

W mojej XV-ce tez czasami mi to brzęczało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w starych tłumikach, szczególnie niskiej jakości, ale nie zawsze, potrafi oderwać się kawałek skorodowanej przegrody. Nie ma możliwości, żeby wylecieć z tłumika i dzwoni z takim charakterystycznym rezonansem, zazwyczaj przy tych samych obrotach. Chyba że masz nowe albo wyprute bebechy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w starych tłumikach, szczególnie niskiej jakości, ale nie zawsze, potrafi oderwać się kawałek skorodowanej przegrody. Nie ma możliwości, żeby wylecieć z tłumika i dzwoni z takim charakterystycznym rezonansem, zazwyczaj przy tych samych obrotach. Chyba że masz nowe albo wyprute bebechy...?

Tłumik jest oryginalny,ale jeszcze nie wypruty, mam właśnie zamiar to zrobić, może wtedy wszystko będzie ok.Dzięki za podpowiedzi, zawsze mozna liczyć na forum na pomocna podpowiedź...pozdrawiam :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...