Skocz do zawartości

mechanik


Hszanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jakis czas temu pisalem o tym jak zostac mechanikiem motocyklowym, nie majac zadnego pojecia o mechanice. Padla odpowiedz zeby zatrunic sie w warsztacie u jakiegos pana mietka, gdzie na poczatku bede podawal klucze. Ten etap mam juz za sobą. Przygarnął mnie jeden warsztat gdzie narazie przykrecam srubki(lepsze to niz podawanie kluczy :icon_rolleyes: )mam miesiac czasu na poprawienie swoich umiejetnosci (z zerowych na jakiekolwiek). Jezeli szef zobaczy ze sie jakos rozwijam to pozwoli mi zostac i pracowac/uczyc sie dalej, ale jezeli po tym miesiacu dalej bede taki ciemny no to sajonara. Nie mam zamiaru sie z tym zegnac i chce sie rozwijac, dlatego mam prosbe do was: czy moglibyscie mi polecic/sprzedac/pozyczyc/oddac jakiekolwiek ksiazki o mechanice? poczynajac od budowy poszczególnych podzespolow po obsludze i naprawie konczac. Nie mam zbyt wiele kasy a wiem ze ksiazki o takiej tematyce sa drogie. Licze na wasza pomoc.Pozdrawiam. Hszanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jakis czas temu pisalem o tym jak zostac mechanikiem motocyklowym, nie majac zadnego pojecia o mechanice. Padla odpowiedz zeby zatrunic sie w warsztacie u jakiegos pana mietka, gdzie na poczatku bede podawal klucze. Ten etap mam juz za sobą. Przygarnął mnie jeden warsztat gdzie narazie przykrecam srubki(lepsze to niz podawanie kluczy :icon_razz: )mam miesiac czasu na poprawienie swoich umiejetnosci (z zerowych na jakiekolwiek). Jezeli szef zobaczy ze sie jakos rozwijam to pozwoli mi zostac i pracowac/uczyc sie dalej, ale jezeli po tym miesiacu dalej bede taki ciemny no to sajonara. Nie mam zamiaru sie z tym zegnac i chce sie rozwijac, dlatego mam prosbe do was: czy moglibyscie mi polecic/sprzedac/pozyczyc/oddac jakiekolwiek ksiazki o mechanice? poczynajac od budowy poszczególnych podzespolow po obsludze i naprawie konczac. Nie mam zbyt wiele kasy a wiem ze ksiazki o takiej tematyce sa drogie. Licze na wasza pomoc.Pozdrawiam. Hszanek

 

 

Masz tutaj ksiązkę http://ataman.junak.net/naprawa/napHTMLmot.html wprawdzie ma swoje lata ale wiekszośc wiadomosci jest nadal aktualna .

http://www.dansmc.com/MC_repaircourse.htm tutaj wprawdzie po angielsku ale sporo ciekawych wiadomosci.

Pościagaj tez troche serwisowek do najbardziej popularnych motocykli w Polsce i je przestudiuj. Niestety wszystkie sa po angielsku lub niemiecku ale maja sporo ilustracji wiec mozna zrozumiec. Jeśli chcesz do GS500 to podaj adres to ci przeslę.

Tu http://www.motodwusuwy.prv.pl/ z kolei masz w dziale warsztat , literatura ksiązki do motocykli jawa50 , wsk 125/175 MZ etz250 i romety.

Podstawowe wiadomosci o działaniu silnika dwusuwowego i czterosuwowego znajdziesz w wikipedii .Pamiętaj Google twoim przyjacielem :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś podpucha! Z całym szacunkiem, ale dorosły facet nie wie skąd wziąć literaturę warsztatową, technologiczną, ślusarską, elektryczną, inną? Nie kumpli w żadnym technikum, od których można książki pożyczyć? Nie ma w okolicy biblioteki?

Nie chcę tutaj nikogo obrażać, broń Boże, lecz wydaje mi się, że Kolega powinien dac sobie spokój z karierą mechanika. Albo się jest zdolnym jak niejaki Boruta from Zielonka (po ogólniaku i ekonomii), który siedząc w książkach i podpatrując ojca wie i umie więcej niż niejeden absolwent samochodówki, albo się kończy samochodówkę i walczy na sprzęcie swoim, ojca, brata, kumpli, żeby zdobyć praktykę.

Po technikum i maturze jest wiele opcji:

- studia dzienne + pół etatu w warsztacie,

- studia zaoczne + cały etat w warsztacie,

- służba wojskowa na stanowisku kierowcy w dobrej jednostce,

a po woju praca w warsztacie + ew. studia.

 

Dla dobra maszyn naszych, które miałbyś obsługiwać, zmień profesję.

Szacunek.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, masz rację w pełni popieram, jak się naprawdę chce, to można wiele materiałów znaleźdz, na allegro jest tego multum,prawie za darmochę, biblioteki, księgarnie, znajomi....

 

A pozatym, jest troche for, na których ludzie opisują swoje przypadki, sposoby naprawy etc. Nawet na tym można sie dowiedzieć straszliwie dużo!

 

A moze Ty poprostu nie masz do tego zdolności, a chcesz przez siłe sie nauczyć?

 

Możesz powiedzieć czym ojciec kolegi forumowego z Zielonki sie zajmował czy zjamuje? Może to jakaś ciekawa historia motoryzacji :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętnosci manualne mozna sobie wyrobić faktycznie mają tylko praktyke.

Ale jak chcesz byc dobrym mechanikiem w obecnej chwili trzeba też miec kontakty, i porafić szukać.

Czesto sie bedziesz spotykał z sytuacją zeby cos naprawić bedzie trzeba znaleźć żadką czesc, i tylko uzywaną... No to jak sobie to wyobrażasz? kiedy masz problem ze znalezieniem książek technicznych kórych wszedzie pełno(internet, bibliotece, ( np politechnicznej) znajdziesz praktycznie wszystko,

Ale nawet w zwykłej miejskiej jest duzo ksiązek technicznych..

 

W kazdym razie życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej irytują takie wypowiedzi "speców motoryzacji" którzy wszystkim opowiadają co oni nie robią ze swoim motorem, gdzie nie zaglądali i w ogóle, a jak zaptasz się banalną rzecz-na jakiej zasadzie działa wartiator w motorze to on mówi no jest pasek, i to sie kręci.... Najcześciej jest tak w kręgu "skuterowym" gdzie jeden chce mieć lepszy skuter od drugiego, a naprawy robi mu ojciec kiedy on sam gra w TIBIe... jeszcze jedna rzecz :) koleś mi raz mówił że jak zalał V-pover benzyne to skuter 15km/h szybciej szedł, Po takim monologu kończę konwersację z takim delikfentem bo dalsza rozmowa to bezsens.. ..Ale chłopaku ucz się chcesz to się nauczysz.!!pzdr

Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie traktuj mojej wypowiedzi humorystycznie.

w USA m.in. na Florydzie jest szkoła motocyklowa z prawdziwego zdarzenia, możesz zostać po roku nauki specjalistą z dyplomem, ale tylko jednej marki. np, Hondy czy Harleya. jeżeli chcesz zgłębiać technikę w Kawasaki to czeka Cię kolejny rok i tak to się kręci. Sam ostatnio myślałem (kończę studia) czy by do stanów nie wyjechać na rok,

Jednocześnie pracujesz na pół etatu gdzieś w knajpie.

A po tych 9miesiącach nauki masz dyplom uznawany na całym świecie.

 

szacun

davgor,

 

ps. może jakieś studia na politechnice i do tego na pół etatu w warsztacie na początek tak jak to radził starszy kolega Kulik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Kulika :

To że, prosze tu ludzi na forum o pomoc nie oznacza że, nie potrafie sobie sam nic znaleźc i czekam aż mi każdy w zębach przyniesie serwisówki. Czy ja napisałem "boże dajcie mi jakieś książki bo mnie szef skrzyczy i już nie bede mógł być mechanikiem...łaaa" no ku*wa...Chyba po to sa internetowe fora żeby pytać pytać i pytać. A nie, jak ktoś ma poniżej 738297120 postów to odrazu trzeba go zmieszać z gównem bo "to nie nasz". Wiem o googlach, wiem o allegro i o bibliotekach(może o dziwo dla niektórych) też wiem. Ale skoro chce mieć szeroki dostęp do informacji to szukam w różnych źródłach( m.in. na tym forum)A nóż widelec któryś z forumowiczów bedzie miał jakies bardzo dobre książki na których nie specjalnie mu bedzie zależało i zechce sie nimi ze mną podzielić za friko?

Sami sobie zmieńcie profesje, ja chce to robić i mam w dupie takie rady.

P.S. Nie martw się kolego, Twojego motoru w życiu nie dotknę. Z CAŁYM SZACUNKIEM OCZYWIŚCIE

 

Do Lukasa:

Allegro w tym temacie wcale takie tanie nie jest. Nic nie robie na siłe i podziwiam Cię za ten spryt, skoro po moim jednym poście stwierdzasz, że nie nadaję sie na mechanika.

 

Do reszty szanownych forumowiczów:

Dzieki za rady i zrozumienie. Apropo stanów to nie bardzo mi sie to usmiecha bo niedługo urodzi mi sie synek i rodzinka bedzie w komplecie, więc wole połączyć to wszystko i uczyć się tego tu, na miejscu :icon_mrgreen: narazie dostałem serwisówke do daelima NS 125II, co prawda jest po angielsku, ale lepszy rydz niz nic. To dopiero początek poszukiwan. Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Edytowane przez Hszanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jakis czas temu pisalem o tym jak zostac mechanikiem motocyklowym, nie majac zadnego pojecia o mechanice.

Powiem Ci tak ..z mechaniką ksiazkową jest tak jak z tym kawałem o blondynie co miala nagrane na walkmanie słowa....wdech-wydech-wdech-wydech..jesli jej go zabierzesz to umrze.Wiec jesli nie masz pojecia o mechanice to cale zycie bedziesz przewracal brudnym paluchem kartki, bo bez nich nie sklepiesz nawet nita. Pozdrawiam i powodzenia zycze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz talent i pasję to walcz. Jak kochasz naprawiać motocykle, to poradzisz sobie ze wszystkim. Najgorsze jest to, jak ktoś ma serwis ale nie cierpi tej roboty. To trzeba kochać.

 

Ps. Nie unoś się za bardzo, bo jak założysz serwis, to takie sytuacje będą na porządku dziennym i będziesz musiał nauczyć sobie radzić z trudnymi klientami i ze stresem, ale jednocześnie kierując się zasadą "Nasz kient nasz pan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...