Skocz do zawartości

CUSTOM


tomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałem nawet o tym by początek był łatwy lecz powoli wyrabia się sobie renomę ,najważniejsi są w tym wszystkim ludzie .Masz dobrego mechanika to już połowa sukcesu .Dobrze że nie jest to moje żródło utrzymania ,tylko to co lubię robić i jeśli będzie przynosiło dochody to bardzo dobrze.Pewnie minie trochę czasu zanim przygtuję to wszystko ,lepiej trochę dłużej a z sensem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszek chce customy robić, a wy zapodajecie mu o jakimś sklepiku, olejach, mechaniku... i może przeglądach skuterków... :biggrin: - chyba nie o to chodzi w nurcie custom :)

Jeżeli masz stały dochód, a OPRÓCZ tego kawałek hali ze sprzętem+pomysły+dojścia w dorabianiu/lakierowaniu/itp - to jak najbardziej... po prostu hobbistycznie +- 2-3 moto na rok można robić lub przerabiać. Jeżeli będziesz chciał oferować bagażniki, mocowanie boczne rejstracji i 100 innych pomysłów- to piszę się jako dostawca nr 2. można robić takie rzeczy na zamówienie /seria lub pojedynczo/. Mam dojście.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, a co do nabywców to można przecież wystawiać na ebayu te motory co pomoże w rozreklamowaniu marki na europę i świat(tylko potem problemy z papierami ehhh).A co do kasy to nie jest ona jedynym problemem który przemawia przeciw kupnie czegos takiego w Polsce.Poprostu ludzie wolą maszyny podziwiać a nie się nimi wozić bo co by tu nie mówić to styl custom w usa to nic innego jak snobizm i chęć pokazania się przez co teraz maszyny te bardziej odbiegają od chopperów.OCC owszem robi ładne motory ale są zbytnio wylansowane i oryginalne tylko w szczegółach bo długie ramy i szerokie laczki to prawie jedyny widok w occ.Wolę oldschoolowe projekty seniora które mają w sobie ducha.No dobra dość tych wywodów.Przeszkodą będzie głównie cena jednostek napędowych bo u nich silnik HD jest dużo tańszy więc na początek proponowałbym jakieś japońskie jednostki np z Dragstara,Shadowa albo Virago bo już za przyzwoitą kasę silniczek można znaleźć.Fajne by było stworzenie jakiegoś dobrego rodzimego sprzęta ktory byłby równie dobry jak junak(który nie ma wycieków oleju).W każdym razie życzę powodzenia.Kto wie może za 10 lat przyjadę do ciebie z własnym projektem i walizką:( Ehh pomarzyć można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam gościa, który chce otworzyć zakład.... ja też mam taki zamiar i gromadze potrzebne maszynki.

Zbudowałem na razie tylko dwa "bajki"ale z górnej półki i chciałbym dalej budować drogie i solidne.

Mam w zamiarze organizacje Custom Party w Poroninie koło Zakopanego - ktoś się pisze?

aaa

działa już pensjonat dla motocyklistów.... oberża Durda

 

Pozdrawiam i zapraszam,

durda

Edytowane przez durda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNo przecież ja nie mówię, że się nieda. Mówię, że ciężko jest to legalnie zrobić.

 

 

i tu muszę się zgodzić z moim sympatycznym kolegą Pompką

spytajcie ile budowanych motocykli widziało fakturę?

u mnie: ŻADEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na takie coś jak OCC nie stać mnie ,chciałem robić coś co sprawia mi przyjemność obecna firma może działać bez mojej obecności lub mogę wydzierżawić wszystko i jeszcze spokojniej.To co planuje nie musi przynosić dochodu na początku .Bardziej myślałem o skupowanie ciekawych rozbitków i przerabiania ich na coś ciekawego,tylko że jestem cienki w mechanice lecz jeśli się człowiek postara to wszystkiego można się nayczyć. ;) Warsztat dodatkowo, też nie było by głupie.POZDRAWIAM WSZYSTKICH

 

 

Wiesz co, moim zdaniem dobrym pomyśłem jest kupowanie nieco starszych modeli ''przecinaków'' i rozsprzedawanie na części.Uważam,że można na tym co nie co zarobić. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee dlaczego??? - pomysł jes OK... wszyscy naogladali sie "amerykańskiego choppera" i mysle ze to by poszło, odpowiednia reklama i zawsze znajdzie sie jakiś ktoś kto ma za dużo pieniędzy i poprosi o coś takiego, później na przyjeciach bedzie mógł sie pochalić swoim nowym chopperem przed znajomymi którzy widzieli już jego samolot...

pomysł, pieniądze, chęci i wiara że sie uda... to wszystko co potrzeba.

 

najwiekszym problemem bedzie chyba znaleźć odpowiedniego mechanika, który ma zacięcie artystyczne...chyba że sam takim jestes

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rozwiazac ten problem a mianowicie: mechanik + facet z wizjami, artysta plastyk, który wymysla cudenka. Potem przeklada to mechanikowi i razem analizuja czy takie cudo ma szanse powstac i jezdzic. Ot co.

Potem tylko etap realizacji, molowania i do klienta.

A co do silnikow: mozna kupowac w USA dosyc tanie silniki od HD i sprowadzac do Polski i na ich bazie skladac. Oczywiscie jak ktos nie chce na japonczykach.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...