Skocz do zawartości

slizgające sie sprzegło?


damian-kmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

mam takie pytanko jakie sa objawy slizgajacego sie sprzegla, bo szczerze mowiac nie mialem nigdy z tym do czynienia

mam taki problem w moim moto, jak przystalo na 2t powinien miec od 6 tys. przyslowiowego kopa, a moto mi idzie do 6 tys, a dajej nie ciagnie tylko obraty sie zwiekszaja? czy to moze byc wina sprzegla czy czegos innego?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silzgajace spzrego to objawia sie w ten sposob ze jak ruszasz, puszczasz spzreglo to ono sie slizga i motor nie jedzie tylko tak jakbys nadal mial klamke nacisnieta

 

jak ja kocham wypowiedzi takich ekspertow :) I poco ludzi wprowadzasz w blad. Jak jest cos takiego to albo ktos zle poskladal sprzeglo albo skonczylo sie kilka lat temu. Normalny objaw konczacego sie sprzegla to wzrost obrotow w momecie gdy silnik "ma ciagnac" a znikome przyspieszenie. dosc czesto przy sprzegle ktore zaczyna sie konczyc mozna to odczuc na najwyższym biegu (5,6) ze motor skacze po obrotach nie przyspieszajac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tak, wyciagnij tarcze, wykonaj pomiar grubosci i zobacz dlugosc sprezyn ale raczej czeka cie wymiana tarcz oraz pokusil bym sie o sprezyny bo koszt nie wielki a nawet jezeli trzymaja jeszcze norme to i tak warto wymienic.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tak, wyciagnij tarcze, wykonaj pomiar grubosci i zobacz dlugosc sprezyn ale raczej czeka cie wymiana tarcz oraz pokusil bym sie o sprezyny bo koszt nie wielki a nawet jezeli trzymaja jeszcze norme to i tak warto wymienic.

Pozdro

 

 

to jest jakas norma jakie powinny miec te tarcze grubosc? bo chyba na oko to tego nie widac

 

olej byl nie dawno wymieniany, a to nie full zeby wymieniac co miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w servisowce masz podane grubosci tarcz oraz jak dlugie maja byc sprezyny, oczywiscie jezeli przypaliles sprzeglo to i nawet jak bedzie w normie to jest do wymiany. Jezeli po rozebraniu przekladki metalowe beda przebarwione (przegrzane) to tez sa do wymiany. Najlepiej poszukaj sprzegla wyczynowego (caly komplet) z EBC za okolo 250zl.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej wlałeś ? dedykowany do skrzyń z mokrym sprzęgłem ?

w kmxie sprzęgło starcza średnio na 6tys km, objawia się właśnie nagłym wzrostem obrotów w okolicach 6 tys obr bez przyspieszania.

Czeka wymiana tarcz + sprężyn(najlepiej utwardzane) , przy okazji można skontrolować łożyska pompy wodnej bo lubią się sypnąć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle, niezle, Asmodan i Enduromaster widze ze mi tu po cichutku pomoc rosnie w tematach mechanicznych :icon_mrgreen:.

Kilka waszych roznych postow czytalem i nie musialem nic korygowac ani co najwazniejsze sie odzywac :)

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na larssonie czy maja lub jezeli chcesz tanio to www.rider.com.pl i tam dostaniesz od reki praktycznie oddzielnie tarcze(kpl), przekladki i sprezyny firmy EBC lub mozesz kupic zestaw wzmocniony (to co wymienilem w jednym kartonie) specjalnie do enduro inne sprezyny i tarcze. Innym wyjscie drozszym jest kupno tego wszystkiego z intermotors (www.intermotors.pl) bo tez maja od reki to wszystko ale nie EBC tylko Lucasa.

Pozdro

Edytowane przez Asmodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...