Skocz do zawartości

DR 650 chałasuje


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miałem taką dolegliwość kiedyś w moto (dr 650) że łańsuszek rozżadu był do wymiany. Po wymianie łańsuszka z prawej stronie coś chałasuje szumii,denerwowało mnie to. Dodam że ślizgi nie były wymienione ani napinacz sam łańcuch. Wyregulowałem też zawory jakby tyoche ciszej, ale puźniej to samo. czy to wina ślizgów czy może coś innego?w głowicy takie jakieś pukania były moze nie głośne ale kto ma ucho wprawione to denerwuje.Prowadnice i zaworki w dobrym stanie. Może pojawił się luz na bierzniach wałka rozżądu?(na których opiera się wałek) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Miałem taką dolegliwość kiedyś w moto (dr 650) że łańsuszek rozżadu był do wymiany. Po wymianie łańsuszka z prawej stronie coś chałasuje szumii,denerwowało mnie to. Dodam że ślizgi nie były wymienione ani napinacz sam łańcuch. Wyregulowałem też zawory jakby tyoche ciszej, ale puźniej to samo. czy to wina ślizgów czy może coś innego?w głowicy takie jakieś pukania były moze nie głośne ale kto ma ucho wprawione to denerwuje.Prowadnice i zaworki w dobrym stanie. Może pojawił się luz na bierzniach wałka rozżądu?(na których opiera się wałek) pzdr

A w jakim stanie są krzywki i na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze raz luzy na zaworach moze są zbyt duże i przez to pukają i słychać szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzy są ustawione jeszcze mniejsze niż w serwisóce napisane o 0.05 mm bodajrze, i moto ma lepsze przyspieszenie. krzywki są w dobrym stanie moto ma przejechane 60.000 tyś, a po 55.000tyś był wymieniany tłok na WOssnera odkuwany podnoszący kompresje, uszczelniacze zaworów, zawory docierane i łańcuch rozżadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drce jak i pewnie w innych sprzetach ale akurat w drce sie z tym spotkalem to od luznego lancuszka wybijaja sie (wykruszaja) boki prowadnic szczegolnie tej od strony wydechu i lancuch nawet nowy lata na boki robiac gimele. Wiec najlepiej zdjac pokrywe i wyjac slizg ten od wydechu i zobaczyc jak wyglada (w przekroju wyglada jak to ] a w srodku idzie lancuch). Przy okazji zdjecia pokrywy bedziesz widzial bierznie i walek oraz krzywki w jakim to jest stanie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywki i wałek wyglądaja dobrze. Że ślizgi mogą być do wymiany ale one chelernie drogie są, i na starym lancuszku był cichszy. ale spotkałem się z wypowiedziami innych ludzi to mówili ze po zmianie łańcuszka głosniej chodzi, bo ślizgów też nie wymieniali ani napisnascza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie do tematu podłącze jeśli wolno - mam w swojej xj600 tak ze powyzej 7 tyś obrotów zaczyna mi głośno chodzić właśnie w okolicach cylindrów - wygląda to jakby coś z rozrzadem, takie ocieranie czy dzwonienie. tak juz 2 tyś km przejechałem i jak wychodze na obroty to od pewnego momentu sie oddzywa. na jałowym i do okolic 7 tyś jest ok i łańcucha nie słychać. może to być objaw zjechanych ślizgaczy rozrzadu? sam napinacz ma jeszcze zakres.

odpadają panewki bo w czasie robienia ze skrzynią wszystkie były ok - bez rys, przed remontem ten dzwięk także wystepował ale tak w ogóle to jaki jest objaw walniętych panewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrastajacy z obrotami pod wzgledem czestotliwosci i glosnosci.

To nie to, cos brzeczy ale jak miales silnik na stole i wszystko wygladalo w miare OK, to przyczyne brzeczenia ciezko znalezc. To moze byc lancuszek w zuzytych slizgach.

To samo mam w Suzuki, nagle kolo 100 cos zaczyna brzeczec i brzeczy do 120, a potem juz nie slychac. Na razie tego nie badam, bo szkoda nerwow ;)

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cos takiego wlasnie - nie wazne na jakim biegu, zaczyna sie oddzywać powyzej pewnych obrotów. ślizgi jak ślizgi, ciezko stwierdzic ze sa wyjechane nie mając nówek do porównania - rowki sa na oko w porzadku, napinacz też działa. kurcze że też wszystkie motocykle nie mają rozwiazania jak vfr - rozrzad na koła zębate - zycie byłoby przyjemniejsze :notworthy:

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...