Skocz do zawartości

mam problemik z luzem


Wojtek W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

Problemik z luzem mam w KMX. Niedawno kupiony, zdecydowanie używany, dużo jeszcze nie jeździłem ale mam kłopoty z wynalezieniem luzu, ale tylko przy włączonym silniku. Mieszam girą tam i z powrotem, popuszczam sprzęgło i nie mogę... a tylko zgaszę silnik i pyk - luz wskakuje. Czego to mogą być objawy? Próbowałem poluźnić (oraz podciągnąć) linkę od sprzęgła, ale nic to nie zmieniło.

Jakieś pomysły?

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Już o tym wsominalem kiedyś - spróbujcie porządnie przegazować przed wkleszczenie luzu. Mocna przegazówka powinna "rozkleić" sprzęgło. W KTMie bardzi trudno wrzucić luz przy włączonym silniku bez "rozklejenia" sprzęgła (przy zgaszonym silniku nie ma problemu ze znalezieniem luzu). Silna przegazówka od razu pomaga.

Może i u Was pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J Mocna przegazówka powinna "rozkleić" sprzęgło. W KTMie bardzi trudno wrzucić luz przy włączonym silniku bez "rozklejenia" sprzęgła (przy zgaszonym silniku nie ma problemu ze znalezieniem luzu). Silna przegazówka od razu pomaga.  

Może i u Was pomoże.

Ten sam problem miałem dzisiaj w DR 350. Rzeczywiście przegazówka pomagała przy zatrzymanym motocyklu i włączonym silniku. W czasie jazdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przegazowka pomaga a przyczyna moze byc np. zla lepkosc oleju lecz w niektorych motocyklach tak sie dzieje luz latwiej takze jest znalezc gdy motocykl jest w ruchu np chwile przed zatrzymaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem w ogarq. podczas jazdy cięzko wrzucić na luz... wiec troche mam stracha na skrzyżowaniach.:(

 

u mnie zdecydowanie to samo w Ogarze 205 ale juz sie przyzwyczaiłem, da sie wklepać luz jak jade ale jak stoje na 1 biegu albo na 2ce to nie ma szans. podejrzewam ze w czasie ruchu to przełączać bo wtedy mi wchodzi łatwo bo musi troche widocznie sie kolko ruszyć zeby dobrze ze skrzynią rozłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja miałem to w MZ ETZ 250 :(

W moim przypadku problemem było za słabo naciągnięte sprzęgło :D

 

To ja chyba wiem czemu tak jest u mnie... za słabo dociśnięte sprzeglo (4 sprężyny zamiast 5)

 

Jutro jade do sklepu moto, to moze kupie pare części, a przy okazji tą sprężyne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...