Skocz do zawartości

VOLUSIA


FILO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Na przeczytanie wszystkich postów na temat Volusi to bym chyba długi urlop musiał wziąć ;)

Trochę poszperałem po forum i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi, także proszę o radę (jeżeli temat już był to może być link):

Otóż zdałem wreszcie prawko i przymierzam się do pierwszego poważnego moto. Z racji wyglądu, wielkości (chyba w sam raz na 1 2oo), wałka i chłodzenia cieczą pasuje mi właśnie Volusia. Poza tym spodziewam się w niedługim czasie okazji w postaci 2-3 latka (wersja już na wtrysku) sprowadzonego z USA za bardzo przyzwoitą kasę.

:biggrin: Pytanie jest następujące: na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin moto? Czy są jakies elementy, które podpowiedzą o ewentualnej przygodzie sprzęta (np na masce American Truck :biggrin: )? A może jest ktoś z Warszawy, kto zna się na tym sprzęcie i miałby chęć i możliwości wybrać się ze mną na oglądnięcie, jak moto dotrze już na miejsce?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :biggrin:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:) Pytanie jest następujące: na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin moto? Czy są jakies elementy, które podpowiedzą o ewentualnej przygodzie sprzęta (np na masce American Truck :notworthy: )? A może jest ktoś z Warszawy, kto zna się na tym sprzęcie i miałby chęć i możliwości wybrać się ze mną na oglądnięcie, jak moto dotrze już na miejsce?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :icon_mrgreen:

 

:buttrock: Kurde, ludzie nie wszyscy na raz bo nie nadążam czytać odpowiedzi! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: Kurde, ludzie nie wszyscy na raz bo nie nadążam czytać odpowiedzi! :biggrin:

 

Moja dobra rada. Bierz ze soba kogos kto sie naprawde na moto zna bo jako napalony klient to zobaczysz fajny lakier, i bedziesz chcial kupowac. Zwrocic trzeba uwage na wszystko. Na sruby, spawy, powloki lakiernicze, otarcia na ramie, kierownicy, wydechu i innych elementach, spodzie silnika itd. Duzo tego jest a samemu bedac jak mniemam laikiem ani polowy nie wypatrzysz a w pl to z przystanku autobusowego bezwypadkowe bmw zrobia wiec i moto odpicowac potrafia. Jak moto z usa to nie wierz, ze tam kupuja moto i wstawiaja w garaz czekajac, az sie wielkoduszny handlarz z pl je znajdzie i za pol ceny ich uwolni od ciezaru posiadania moto. Generalnie nie licz na okazje i cuda - to nie u nas. Chcesz cos dobrego obojetnie czy w pl czy w usa bedzie kosztowalo.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada. Bierz ze soba kogos kto sie naprawde na moto zna bo jako napalony klient to zobaczysz fajny lakier, i bedziesz chcial kupowac. Zwrocic trzeba uwage na wszystko. Na sruby, spawy, powloki lakiernicze, otarcia na ramie, kierownicy, wydechu i innych elementach, spodzie silnika itd. Duzo tego jest a samemu bedac jak mniemam laikiem ani polowy nie wypatrzysz a w pl to z przystanku autobusowego bezwypadkowe bmw zrobia wiec i moto odpicowac potrafia. Jak moto z usa to nie wierz, ze tam kupuja moto i wstawiaja w garaz czekajac, az sie wielkoduszny handlarz z pl je znajdzie i za pol ceny ich uwolni od ciezaru posiadania moto. Generalnie nie licz na okazje i cuda - to nie u nas. Chcesz cos dobrego obojetnie czy w pl czy w usa bedzie kosztowalo.

Pozdrawiam.

 

Dzięki wielkie :lalag:

Kontaktów za wiele jeszcze nie mam ale udało mi się już wejść w kontakt z ludźmi, którzy być może będą mogli pomóc mi swoją wiedzą w tym temacie. Zamierzam również zabrać sprzęta na badanie do ASO Suzuki (koszt 150 PLN raczej mnie nie powali :bigrazz: ). Wiem, że sprzęt miał jakąś przygodę, która skończyła się (podobno tylko) złamaniem tylnego błotnika. Sprzedający zapewnia, że sprzęt ma minimalny przebieg i cena będzie okazyjna a ja faktycznie jestem napalonym laikiem :) ... i właśnie dlatego staram się do tego podejść z maksymalną ostrożnością.

Swoją drogą, przy sprzęcie z 2006 roku jaki przebieg można uznać za minimalny a jednocześnie realny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się zastanawiam czy podłączenie lightbarów czyli 2 żarówek po 55W sztuka nie zarżnie mi akumulatora? Może ktoś z Was podlączył i mu działa??

Czy ktoś z użytkowników wie jakiej mocy jest alternator w Volusi bo tego nawet w instrukcji obsługi / dane techniczne nie ma.

 

 

A co do realnego przebiegu to nie da się tego precyzyjnie określić. Mój motocykl jest z 2003 roku i ma nawinięte jedynie 14tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

chciałem się pochwalić, że dołączyłem do grona właścicieli volusi :biggrin:

 

był już prawie DS 650, ale trafiło się to co mi sie naprawdę podoba :biggrin:

 

 

będzie u mnie już w sobotę :P

 

 

na wstępie mam 2 pytanka

 

- szukałem i nie znalazłem manuala i serwisówki, ale jakoś nie rzuciły mi się w oczy. Możecie podrzucić stosowną linkę??

 

- jako że moja VL przypłynęła z Kanady, to się zastanawiam, czy musze zanabyć do niej klucze calowe? czy też jest to tak jak PanBóg przykazał, czyli w mm ?

 

 

PS

przesiadam się z CB750, która jest teraz na sprzedanie !!! moze macie zainteresowanego znajomego???

Edytowane przez LuTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci klucze calowe?Przecież to nie Harley,tylko japoński motocykl a w Japoni są klucze metryczne.Gratuluje sprzeta.Pozdro

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci klucze calowe?Przecież to nie Harley,tylko japoński motocykl a w Japoni są klucze metryczne

 

niby tak, ale skąd mam wiedzieć????

 

cebule mam EU, a w dodatku był kpl kluczy, wiec nie miałem problemu. A tu??? skąd miałem wiedzieć????

 

 

Gratuluje sprzeta.Pozdro

 

dzięki :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...