Skocz do zawartości

Moto a spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam takie zdanie: każdy motor pali tyle ile mu sie da! ...taka prawda

Dokladnie - pala tyle ile sie wleje... pare lat temu rozkminialem 5, czy 6 czy moze az 8 ... bezsensowna zabawa wg mnie, mnie gsxr w 2 osoby + bagaz spali od ponizej 5 (jazda z kolega ktoremu moto osiagalo maks 80 km/h, trasa 420 km bez tankowania, zbiornik 21 l, ale potem po takies jezdzie to psychiatryk), paru kumplom tez jakies niedorzecznie male ilosci moto spalily, czasem spali 7-8 jak jade normalnie, czasem i 10 jak pojade szybciej, a na torze nie zrobie 100 km na 1 zbiorniku - informuje dociekliwych ze z silnikiem wszysciutko po prostu ok.

 

Tak ze wg mnie, jak nie robisz w sezonie 20-30 tys to nie rozkminiaj ile to pali tylko bierz co dobre, targowanie sie o litr czy 2 jest smieszne na trasie do 1000 km... jak walisz jakas scieche ze 3-5 tysiakow, to wtedy kazdy literek jakis sens ma... ale jazda po polsce ?????

Edytowane przez janciownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez coraz mniej zwracam uwagi na spalanie. Koszty paru litrow w ta czy w ta w porownaniu z samym moto i jego utrzymaniem to pikus.

 

Z drugiej strony sprawdzalem ostatnio z ciekawosci i moja nowa maszynka milo mnie zaskoczyla, bo choc ma opinie smoka, to przy dwoch osobach i predkosciach ok. 110 - 120 w porywach 150 spalila nieco ponad 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie dużo o cbr 900 , a jak sie to ma do cbr 1000f ??? rozne opinie słyszałem , niektórzy mówią ze to smoki, ini , ze dosć ekonomiczne moto .

Prosty przykład :

domczek-średnie zużycie paliwa 7,9 litra na 100 km. http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...000/cbr1000.htm

gazeta.pl-CBR zadowala się skromnymi ilościami paliwa rzędu 6,3 l/100 km , a maksymalne 7,3 l/100 km podczas jazdy z pasażerem z prędkościami bliskimi maksymalnej http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,2667363.html

Czyli jedni drugim zaprzeczają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ventura -> wypowiedzial sie o litrach wlasciciel 600tki. Sorry ale nie zawsze wieksza pojemnosc przy normalnej jedzie musi wziac wiecej. Ja przy 100 na godiznie u siebie mam 3.5 tys obrotow tylko a 600tka okolo 6ciu. Pozdr

 

...lol :icon_razz: (100km/h - 3,5kobr.), z tym się zgodzę, różnica obrotów jak i momentu obr. jest kolosalna... niestety na moją niekożyść :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wy chyba nie umiecie nimi jeździć ;) przecież Hondy w porównaniu do innych marek prawie nie palą benzyny!! :buttrock:

 

A tak na poważnie to CBR1000F można spalić 5,5 ale trzeba chcieć, a zwykle jeżdżąc moto się takich rzeczy nie chce robić i wychodzi o 8 w górę!

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna jezdzilem Kawa ZX9R (97) i powiem szczerze, ze moto bylo super oszczedne: spalalo prze przelotach 160-180km/h nie wiecej niz 5 - 5,5l/100km. pod wzgledem ekonomiki chyba najoszczedniejszy model w tej klasie!

 

Jeju toc to normalnie perpetum moblie.... :lalag: czesto jezdze w trasy miedzy innymi z 2 zx9, jedna 96 i 98, i jak ladujemy na trasie te 160-180 i jakos nie chca zejsc ponizej 7-8... chyba ze walisz 6 bieg bez zabijania 2 w dol i pelnej mocy .. moj gixer jak laduje pod 200 na pelnej mocy i redukcjach to srednia na trasie 8-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...