Skocz do zawartości

KAWASAKI VN 2000


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie mnie nie interresują tego typu motocykle, ale 2 litry w dwóch garach to już nie przelewki ...163 Nm momentu obrotowego...może ktoś powie że to już przesada, ale większą przesadą jest dla mnie ten nowy cruiser Triumfa......ciekawe kto teraz pobije Kawę...i gdzie leży górna granica pojemności skokowej dla silnika V 2 ...???

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak 3 litry w singlu zrobic? to jest juz przesada, zaczynaja nam rosnac mamuty, widzialem wild stara 1600 i twierdze, ze to przerosniete bydle, a o prowadzeniu juz nie wspomne.

Kiedys byl wyscig mocy i predkosci, teraz mamy jeszcze jedna kategorie:

wyscig pojemnosci. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani takich sprzętów juz od lat przerabiają swoje maszyny zwłaszcza Harleye rozwiercając silniki do granic mozliwości lub kupują bopki i cylindry S&S. silniki 1.8 czy 2.0 to mażenie wielu ludzi.

Co będzie teraz gdy w każdym salonie Kawasaki będzie można kupic motocykl z 2 litrowym silnikiem.

Czy fani tego sportu stwoża silniki 2,5 a może 3.0

Podobno od dużej pojemnośc lepsza jest tylko jeszcze większa pojemnośćc !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno od dużej pojemnośc lepsza jest tylko jeszcze większa pojemnośćc !?

 

To dewiza Amerykanów. Jakoś trudno mi zrozumieć ich punkt widzenia, mimo że coś jest w tej dużej pojemności ..... ale taki dwulitrowy mastodont wcale nie ma zauważalnie lepszych osiągów od np. 1400, czy 1600. Może tylko na papierze. Nasuwa sie pytanie: po co? Żeby mieć większy silnik, niż sąsiad?*

 

Pozdro

 

*pytanie retoryczne. Miłośników cruiserów, chopperów i traktorów proszę o nie udzielanie odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno od dużej pojemnośc lepsza jest tylko jeszcze większa pojemnośćc !?

 

To dewiza Amerykanów. Jakoś trudno mi zrozumieć ich punkt widzenia' date=' mimo że coś jest w tej dużej pojemności ..... ale taki dwulitrowy mastodont wcale nie ma zauważalnie lepszych osiągów od np. 1400, czy 1600. Może tylko na papierze. Nasuwa sie pytanie: po co? Żeby mieć większy silnik, niż sąsiad?*

 

Pozdro

 

*pytanie retoryczne. Miłośników cruiserów, chopperów i traktorów proszę o nie udzielanie odpowiedzi :P[/quote']

 

Jest taka prawidłowość im większy silinik tym dłuższy fiut, dlatego sobie sprawiłem protezkę o pojemności 1300cm3.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Całkiem przyjemne moto. Przednia lampa - kwestia gustu.

Co do pojemności - skoro jak uważacie nie jest ona ważna to dlaczego wszyscy nie jeżdżą 125- tkami :?: :?: :?:

Przecież to też motocylke???

Pozdrawiam.

 

 

P.S.

Według opinii mojej dziewczyny nic sobie przedłużać nie musze. ;)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocą to jest tak, że prawdopodobnie nigdy się jej nie wykorzysta, ale .......... .

Stań na grani, rozłóż ręce, (czyt. rozwiń skrzydła) złap wiatr we włosy, poczuj przestrzeń i ........... tu odezwie się rozsądek lub jego brak.

 

A z tą wielkością to bywa różnie ;) :eek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl o poj. 2000 powinien mieć lepszy moment obrotowy niż mniejsze maszyny.

Oznacza to, iz silnik jest bardziej elastyczny (mniej machania skrzynią biegów) i ma lepszą dynamikę.

Jeśli komuś nie wystarczy dynamika dotychczas produkowanych cruiserów (Wildstar, VTX itp) bedzie mógł sięgnąć po coś większego. Pytanie tylko: po co?

Cruiser to zdecydowanie nie jest maszyna do wyścigów ( no, chyba że na 1/4 mili) Rama, zawieszenie, opony, hamulce ( i masa innych elementów) pomimo zastosowania wszelkich przeróbek nigdy nie pozwolą mu wchodzić tak w zakręty jak robią to inne motocykle. Ruszać jeszcze szybciej? Dlaczego nie. Tylko po co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...