Skocz do zawartości

Moze ktos ma doswiadczenie


Heffi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z poprzednich tematow zapytalem o zdanie na temat nowego sportstera

CYT:

"chodzi mi sportstera XL 1200N NIGHTSTER

 

http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...amily=sportster

 

nie wiem czy z linku wejdzie od razu na niego w razie czego znajdzcie w motocyklach na 2007r w/w modelu sportstera"

 

spotkalem sie z opiniami iz tego modelu nie bedzie w polsce

W takim ukladzie mam prosbe aby wypowiedzialy sie tu osoby znajace temat sciagniecia w/w motocykla do polski (czy kupujac tam owego sprzeta i przywozac go tu place jakis dodatowy podatek itp itd)

 

z gory dzeuje za odpowiedzi

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z poprzednich tematow zapytalem o zdanie na temat nowego sportstera

CYT:

"chodzi mi sportstera XL 1200N NIGHTSTER

 

http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...amily=sportster

 

nie wiem czy z linku wejdzie od razu na niego w razie czego znajdzcie w motocyklach na 2007r w/w modelu sportstera"

 

spotkalem sie z opiniami iz tego modelu nie bedzie w polsce

W takim ukladzie mam prosbe aby wypowiedzialy sie tu osoby znajace temat sciagniecia w/w motocykla do polski (czy kupujac tam owego sprzeta i przywozac go tu place jakis dodatowy podatek itp itd)

 

z gory dzeuje za odpowiedzi

 

pozdro all

 

Opcja szukaj -> tutaj

Nastukałeś postów od rana ho ho :icon_evil:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja szukaj -> tutaj

Nastukałeś postów od rana ho ho :icon_evil:

 

Pozdrawiam

Kjujik

 

OKI dzieki bardzo - apropos uzywanych i uszkodzonych moto jest tam dokladnie i wyczerpujaco opisany temat

 

mnie natomiast interesuje moto nowe kupione z salonu tam - bo raczej ciezko bedzie znalezc nowego sportstera po tym jak zostal wypuszczony niecale 2mc temu. - dlatego wchodzi w gre nowy

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI dzieki bardzo - apropos uzywanych i uszkodzonych moto jest tam dokladnie i wyczerpujaco opisany temat

 

mnie natomiast interesuje moto nowe kupione z salonu tam - bo raczej ciezko bedzie znalezc nowego sportstera po tym jak zostal wypuszczony niecale 2mc temu. - dlatego wchodzi w gre nowy

 

pozdro all

 

Ależ to moim zdaniem jest jeszcze prostsze.

Proponuję poszukać w rodzinie, zawsze znajdzie się jakaś n-ta woda po kisielu za Wielką Wodą.

Krewniak kupuje sprzęta tamże i to możliwe z tax free opcją, następnie pakuje w skrzynię i spedytor toto od niego odbiera spod drzwi.

Opłaty celne i inne dobrodziejstwa uiszczasz w Polsce, następnie procedura dopuszczeniowa do ruchu i już :icon_evil:

 

Jeśli natomiast rodzina jest be to polecam google, aż ciasno od przedsiębiorczych importerów np TUTAJ

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za jakis czas planuje kupic nowke HD Sportsera XL883 Custom, nowka model z 2007 z EFI kosztuje 5,995 funtow.

 

Patrzylem na stronki dealerow w londynie i nowy model z 2006 sportsera 883 mozna juz miec za 4995 funtow. Mysle ze daloby sie potargowac i jeszcze taniej kupic, w koncu w UK to stary model i pomimo ze nowy fabrycznie to cena leci w dol :wink: .

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciebie nie wyniesie w takim razie tyle samo co kupno w Polsce?

 

za nowke ?

hmm , 4995funtow to okolo 28tysi zl. I to jest XL883 Custom. Oczywiscie trzeba doliczyc transport do PL, przejazd do PL to grosze za paliwo, trzeba tez liczyc prom. Jestem w UK dosc czesto wiec kosztu samolotu nie licze. Trzeba by tylko obadac sprawe rejestracji i ubezpieczenia na kilka dni w UK. Mysle ze dalo by rade o kilka tys. zl taniej niz w Polsce. Ciekawe jak sprawa gwarancji?

 

oto przyklad z liberatora waw'a

rocznik 2005 883 C i 34 tysi... na dodatek uzywany, malo ale zawsze.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M313428

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciebie nie wyniesie w takim razie tyle samo co kupno w Polsce?

 

nie chodzi mi o kupno jakiegos nowego sportstera

zobacz na ten link: http://www.bikepics.com/members/heffi/06xlh1200/

nim jezdzi moja zonka ale gdy zobaczyla na stronie hd ze w stanach zostal wypuszczony sportster NIGTSTER

oto link do niego:

"chodzi mi sportstera XL 1200N NIGHTSTER

 

http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...amily=sportster

 

nie wiem czy z linku wejdzie od razu na niego w razie czego znajdzcie w motocyklach na 2007r w/w modelu sportstera"

 

 

to zachorowala na niego ( I MASZ TU BABO PLACEK hihihi) zaczalem pytac czy ten model wyjdzie na europe i zdania sa podzielone (wiekszosc uwaza jednak ze nie wyjdzie)

i dlatego interesuje mnie sciagniecie go ze stanow prosto z salonu - obawiam sie jednak ze w polskim prawie moze byc jakis chaczyk ze sprzet nie moze byc nowy tylko musi miec jakies 6mc (bo jakl bedzier nowy to sie podatek placi) - I TO WLASNIE CHCIALEM SIE DOWIEDZIEC

 

DLATEGO TAK PODEJRZEWAM poniewazw zeszlym roku znajomy kupil w niemczech 2 miesiecznego roag kinga i czekal az minie mu pol roku od daty wypuszczenia z salonu - bo inaczej musialby jakis duzy podatek zaplacic (niestety nie moge sie z tym znajomym skontaktowac bo wyjechal na kotrakt do polowy lipca)

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEFFI - kupiłeś tego sporta dla żony czy sprzedajesz? bo w giełdzie było trochę ogłoszeń z tym sprzętem niedawno...

PS

Nightster na pewno będzie w całej sieci H-D. Już jest hitem w Sportach i będzie się dobrze sprzedawał. Myślę, że "chłopoki z milłoki" nie będą trzymać gorącego towaru tylko na swój rynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o kupno jakiegos nowego sportstera

 

i dlatego interesuje mnie sciagniecie go ze stanow prosto z salonu - obawiam sie jednak ze w polskim prawie moze byc jakis chaczyk ze sprzet nie moze byc nowy tylko musi miec jakies 6mc (bo jakl bedzier nowy to sie podatek placi) - I TO WLASNIE CHCIALEM SIE DOWIEDZIEC

 

DLATEGO TAK PODEJRZEWAM poniewazw zeszlym roku znajomy kupil w niemczech 2 miesiecznego roag kinga i czekal az minie mu pol roku od daty wypuszczenia z salonu - bo inaczej musialby jakis duzy podatek zaplacic (niestety nie moge sie z tym znajomym skontaktowac bo wyjechal na kotrakt do polowy lipca)

 

Ja komentowalem post kolegi Unixa a nie Twoj.

Nie slyszalem aby w Polsce obowiazywal jakis specjalny podatek czy clo od motocykli, ktore sa nowe.

Co nie znaczy, ze VATu i cla nie zaplacisz.

Jezeli ta wersja Sporstera jest hitem za oceanem to i do nas trafi do salonow.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego interesuje mnie sciagniecie go ze stanow prosto z salonu - obawiam sie jednak ze w polskim prawie moze byc jakis chaczyk ze sprzet nie moze byc nowy tylko musi miec jakies 6mc (bo jakl bedzier nowy to sie podatek placi) - I TO WLASNIE CHCIALEM SIE DOWIEDZIEC

 

DLATEGO TAK PODEJRZEWAM poniewazw zeszlym roku znajomy kupil w niemczech 2 miesiecznego roag kinga i czekal az minie mu pol roku od daty wypuszczenia z salonu - bo inaczej musialby jakis duzy podatek zaplacic (niestety nie moge sie z tym znajomym skontaktowac bo wyjechal na kotrakt do polowy lipca)

Na motocykle używane sprowadzane z krajów UE nie ma cła i vatu. Używany jest wtedy gdny ma ponad 1/2 roku i 6 tys przebiegu.

Natomiast z USA czy nowy czy używany trzeba płacić haracz :crossy:

Od ceny zakupu + koszty transportu 6% cła i od tego wszystkiego 22% vatu.

Ja sprowadzałem używany wiec cena zakupu podlegała negocjacji :) , z nowym było by chyba gorzej.

Pozdrawiam

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocykle używane sprowadzane z krajów UE nie ma cła i vatu. Używany jest wtedy gdny ma ponad 1/2 roku i 6 tys przebiegu.

Natomiast z USA czy nowy czy używany trzeba płacić haracz :banghead:

Od ceny zakupu + koszty transportu 6% cła i od tego wszystkiego 22% vatu.

Ja sprowadzałem używany wiec cena zakupu podlegała negocjacji :biggrin: , z nowym było by chyba gorzej.

Pozdrawiam

 

aaaahhhaaaa - i o taka informacje mi chodzilo - dzieki bardzoo

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze ile placisz tyle placisz a ile na umowie sobie wpiszecie...

 

to jest temat na najblizsze 4-5 mc - zanim sie wszystko dopracuje i zgra i obliczy - ale watpie zeby dalo rade w salonie przy zakupie zejsc z ceny na umowi kupna - zaczynam sie powaznie rozgladac na aukcjach - moze sie trafi jakis uzywany.

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...