Skocz do zawartości

Docierać na syntetyku czy mineralnym??


gutek_rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mialem robiony szlif cylindra i nowy tlok vertexa i na 6l benzyny wlalem jakies 40ml oleju moze 50ml no i dymi ostro wiec sie pytam czy to szkodzi

 

 

a masz jeszcze dozownik ? bo jak nie to trochę mało tego oleju :icon_twisted: , przy braku dozownika powinieneś wlać conajmniej 120ml na te 6L

 

kopcenie nic nie szkodzi

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzedni zestaw tuningowy (Malossi 70 ccm) w skuterze docierałem na półsyntetyku, gdyż mi tak zalecono, a po dotarciu lałem już cały czas pełen syntetyk.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak naleje duzo oleju to moge szybciej jezdzic i sie nie zatrze nawet na dotarciu ???
by lukaszooo

 

To zależy, dużo szybciej to nie nie możesz, a to dlatego że z początku tłok i pierścienie są bardzies spasowane, i są narażone na duże obciążenia termiczne. Jak moto będzie obciążone to pierścienie mogą się zakleszczyć.

 

Niewiele szybciej (np. 10 km/h) to nie powinno się nic stać. Ważne jest tylko by na początku go nie przegrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moto nie mam napisanej tymp. na termometrze tylko jest podzielone na kolory i staram sie aby bie wychodzil z niebieskiego pola :) a nie przegrzewać to znaczy nie wiecej niz 40 stopni moze mi ktos powiedziec jaka jest temp w RS50 jak wskazowka jest na srodku pola????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mineralnym, i kropka. Syntetyk bardzo dobrze zmniejsza tarcie, co zwiększa gigantycznie czas docierania tłok-cylinder.

 

 

Dokladnie tak !

 

pozdr.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie w kwestii docierania są różne:

 

Jedni doradzają docierać na mineralnym a inni na syntetyku.

 

Nie wiem czy ktoś przeprowadzał jakieś badania naukowe w tym temacie, ale na pewno nie jeden "docierający"ma własne w miarę obiektywne doświadczenia.

 

Ja też mogę podzielić się swoimi obserwacjami w tym temacie

 

A konkretnie:

 

W ubiegłym roku na początku lata Junior docierał komarka po remoncie - szlif cylindrów, nowe łożyska, simeringi itd.

Chcieliśmy zrobić to po "nowoczesnemu" więc zakupiliśmy pełen syntetyk Castrola za ok40 zeta i zaczęliśmy delikatną jazdę.

 

A że było dość gorąco trzeba było dość często robić postoje na chłodzenie bo albo szlif zrobiony był nieco za ciasno albo tłoczek nieco "puchł".

 

Trwało to kilka dni i nic się nie zmieniało. Można było przejechać góra ok. 2 kilometry i już zaczynał "łapać". Straciliśmy cierpliwość- no bo ile czasu można docierać?? ;)

 

Wylaliśmy mieszankę z Castrolem i wlaliśmy mieszankę z mineralnym.

Na takiej mieszance moto "łapało" dopiero po kilku kilometrach szybkiej jazdy.

 

Następnie po kilku przejażdżkach zamiana i do baku wędruje znów mieszanka z Castrolem.

 

I co sie okazuje: moto znów "podłapuje" po 2 kilometrach raz za razem :)

 

Znów zamiana. Ale teraz na mieszankę z półsyntetykiem z Orlena.

I znów można sobie troszkę pojeździć tak jak na mineralnym

 

Ponowna zmiana na pełen syntetyk i znów "podłapywanie" po 2km :clap:

 

Więc po kilku takich zamianach na przestrzeni kilku dni zakończyliśmy doświadczenia i już do końca Junior docierał na półsyntetyku z Orlena.

 

 

 

Czy znajdzie się jakiś naukowiec i fachowiec który wytłumaczy dokładnie dlaczego nie dało się docierać Komarka na tym syntetyku Castrola???

 

 

Jedyna zauważalna zaleta jazdy Komarkiem na tym syntetyku to "odleciany" zapach spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...