Skocz do zawartości

Yamaha WR 250 'n' 450


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem nowej WR'ki 450 2008, niestety motor jest sprowadzony ze stanów i straszliwie poblokowany, przeczytałem już setki postów na temat odblokowywania, ale wszystkie dotyczą roczników do '06, w zwizaku z tym pytanie, czy znajdzie sie jakiś szczęśliwy posiadacz tego oto motocykla (bądź inna osoba obeznana w temacie), który wie, jakie dokładnie założyć dysze i jaka powinna być dokładnie śróba która blokuje rollgaz, znalazłem coś takiego http://www.pbase.com/jdjetting1/image/40834257&exif=Y ale nie mam pojęcia czy nadaje się to do '08, no i ostatnia kwestia to zdemontowanie AIS, Gray Wire już namierzyłem. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem nowej WR'ki 450 2008, niestety motor jest sprowadzony ze stanów i straszliwie poblokowany, przeczytałem już setki postów na temat odblokowywania, ale wszystkie dotyczą roczników do '06, w zwizaku z tym pytanie, czy znajdzie sie jakiś szczęśliwy posiadacz tego oto motocykla (bądź inna osoba obeznana w temacie), który wie, jakie dokładnie założyć dysze i jaka powinna być dokładnie śróba która blokuje rollgaz, znalazłem coś takiego http://www.pbase.com/jdjetting1/image/40834257&exif=Y ale nie mam pojęcia czy nadaje się to do '08, no i ostatnia kwestia to zdemontowanie AIS, Gray Wire już namierzyłem. Prosze o pomoc.

 

 

tu masz oryginalny komplet : http://www.yamaha-motor.com/sport/products/modelscitemdetail/5/210/1222/5389/2011/1/6228/0/0/detail.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem nowej WR'ki 450 2008, niestety motor jest sprowadzony ze stanów i straszliwie poblokowany, przeczytałem już setki postów na temat odblokowywania, ale wszystkie dotyczą roczników do '06, w zwizaku z tym pytanie, czy znajdzie sie jakiś szczęśliwy posiadacz tego oto motocykla (bądź inna osoba obeznana w temacie), który wie, jakie dokładnie założyć dysze i jaka powinna być dokładnie śróba która blokuje rollgaz, znalazłem coś takiego http://www.pbase.com/jdjetting1/image/40834257&exif=Y ale nie mam pojęcia czy nadaje się to do '08, no i ostatnia kwestia to zdemontowanie AIS, Gray Wire już namierzyłem. Prosze o pomoc.

 

Te motocykle różnią się jedynie wizualnie, mechanicznie są to dalej te same moto więc metody ze starszych roczników bez problemu pasują do nowszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie posiadam yamahę wr 450 z 2003r i nie wiem czy tak ma być czy nie bo odgłosy mnie niepokoją dochodzące z okolic pompy wody ze jak rozebrałem dekiel od pompy wody i ruszam wirnikiem to jest wyczuwalny luz cały balanser napędzają zębatki a do balansera przychodzi wałek od pompy wody i tutaj wyczuwalny jest duży luz czy ktoś może coś na ten temat poradzić pomoc miał ktoś podobny problem ? Pozdrawiam wszystkich fascynatów 2 kółek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie posiadam yamahę wr 450 z 2003r i nie wiem czy tak ma być czy nie bo odgłosy mnie niepokoją dochodzące z okolic pompy wody ze jak rozebrałem dekiel od pompy wody i ruszam wirnikiem to jest wyczuwalny luz cały balanser napędzają zębatki a do balansera przychodzi wałek od pompy wody i tutaj wyczuwalny jest duży luz czy ktoś może coś na ten temat poradzić pomoc miał ktoś podobny problem ? Pozdrawiam wszystkich fascynatów 2 kółek :D

 

"Korbowód i walek balansera...

Lozyska na walku balansera to czuly punkt...

Przy kazdej rozbiorce silnika bezwzglednie wymieniac

Widzialem sporo yamaszek z dziura na pol kartea jak padlo lozysko

Walek lubi tez radoscnie wyjsc przez karter i zrobic sieczke a wiec wymien mu biedakowi lozyska... nie kosztuja majatku

Korbowód tez moze sie zlamac wiec warto pilnowac zanim zrobi rzeznie

Niestety yamaszki maja tak ze chodza w miare bezszelestnie i bez stuków do konca

Np KTM jak odpali to nawet jak ma silnik w idealnym stanie slychac szumy

W yamaszce nie ma prawa nic halasowac zadne sprzeglo ani nic z tych rzczy

W przeciwnym wypadku szykuje sie explosion

Silniki YZ WR 400/426/450 smialo moge nazwaz bezawaryjnym geniuszem japonskiej mysli technicznej do momentu az sie go troche zaniedba..... wtedy zaczynaja sie schody

Wazna sprawa jest rowniez pompa wody

Jesli z boku silnika z takiej malej dziurki saczy ci plyn to trzeba uzczelnienie wymienic koniecznie

Jesli woda dostanie sie do silnika nie bedzie ciekawie jesli wycieknie to rowniez bedzie bum.... tak wiec sprawdz stan twojej pompy wody"

 

Zaczerpnięte z http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=37&t=11634

Edytowane przez Recon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR 450F 2011 "Weight incl. oil, gas, etc: 121.1 kg (267.0 pounds)" - bikez.com oraz totalmotorcycle.com(122kg)

WR 450F 2012 "Wet weight (including full oil and fuel tank) 129 kg" - strona yamahy

 

:icon_rolleyes:

 

Jeśli te dane są prawdzie to bardzo słabo, i nie chodzi o to że gotowy do jazdy sprzęt waży 129kg bo to jest jak najbardziej ok, ale że nowszy rocznik - niby przełomowy - przybrał na wadze...

 

Dla porównania z tego co wygooglałem CRF450 X na 2012 z płynami będzie ważyć 122kg, ale dalej na gaźniku :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, stąd mój komentarz, że uczucia mogą być mieszane.

Mi osobiście pasuje wygląd- nieco "zaostrzony" idący w stronę YZ-tki i hard-enduro innych producentów. Chociaż ta przyduża lampa...

Ale masa motocykla, prześwit i skok zawieszeń rzeczywiście pozostawiają pewien niedosyt.

Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa. Ponownie na stronach Yamaha Motor Poland cisza w kwestii WR450 na rok 2012. Czyżby ostatnie egzemplarze z 2009 to wszystko, czym nas chcą uszczęśliwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za mały bak rmxowi się w testach ostro oberwało i tyle :D

 

wr 2009 ma 8l....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...