Skocz do zawartości

Kolor dymu!!


stefano19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! jestem tu nowy.Jak robie coś nie tak to mi powidzcie o tym.Mam mały problem z moją yamahą mianowicie: jak dodam dość gwałtownie gazu to z tłumika wydobywa się ciemny dym.dzieje sie tak na jeszcze nierozgrzanym w pełni silniku(nie na całkiem zimnym) niewiem czy to jest prawidlowe czy nie?? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z dymieniem jest tak:

- siwy i niebieski dym bierze się ze spalanego oleju(padnięte uszczelniacze zaworowe, pierścienie itd..)

- czarny dym ze źle spalonej mieszanki paliwowo- powietrznej... czyli masz zaburzone proporcje benzyny do zasysanego powietrza.

 

jeśli to występuje tylko przy niedogrzanym silniku.. i po rozgrzaniu zapiernicza jak trza i nic się nie dzieje to bym się tym nie przejmował... ewentualnie możesz przeczyścić gaźnik i wyregulować... spróbuj też przestawić nieco iglicę na przepustnicy (o jedne ząbek w górę albo w dół)

 

podsumowując.. nie szukaj sobie problemów w dobrym moto.. puki dobrze odpala i na ciepło nic się nie dzieje to się nie przejmuj bo przy niedogrzanych czterosuwach różne rzeczy się dzieją ale nikt się tym nie przejmuje bo nie warto :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak dymi na czarno to ma za bo0gatą mieszankę, czytaj - za dużo paliwa.

Przyda się porządna regulacja gaźników, ustawienie poziomów itd. Do tego zalecam kompleksowe czyszczenie a na koniec synchronizację i powinno być OK.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! jestem tu nowy.Jak robie coś nie tak to mi powidzcie o tym.Mam mały problem z moją yamahą mianowicie: jak dodam dość gwałtownie gazu to z tłumika wydobywa się ciemny dym.dzieje sie tak na jeszcze nierozgrzanym w pełni silniku(nie na całkiem zimnym) niewiem czy to jest prawidlowe czy nie?? Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Nie zaleca sie ,,gazowania'' na nierozgrzanym silniku bo zle to sprzyja silnikowi,a co do dymu to moze masz juz piersienie troche zdarte i troche puszczają ale ja uwazam iż za dużo paliwa dostaje wyreguluj gażniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...