Skocz do zawartości

aktywna bielizna


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie co do tej bielizny aktywnej. Czy będzie się ona nadawła nie tylko na motor ale też do biegania (jogging) w zimą? Chodzi mi o zakładanie jej po dres?

 

Każda bielizna ma opis przeznaczenia,wystarczy trochę poczytać :icon_biggrin:,im droższa tym bardziej uniwersalna i uszyta z lepszych materiałów,podczas biegania jak i jazdy rowerem wydzielamy sporo ciepła i wody (potu) więc jeżeli ubierzemy się zbyt ciepło lub szczelnie to się ugotujemy a to nie jest zbyt przyjemne.

Bardzo ważna jest też warstwa wierzchnia,jeżeli na dobrą bieliznę założysz słabo oddychający i zbyt szczelny dres to cała zabawa nie ma sensu.

 

fazer72 Napisano 14.09.2008 - 13:59

Co do Craft'a to warto wybrać wersję z wind stopperem lalag.gif

Wczoraj byłem w takich kalefiksach i koszulce na Motobajzlu i miałem dziką satysfakcję patrząc na dygocących z zimna, a poubieranych w swetry i kurtki sprzedawców (a ja sobie parum parum w jeansikach i kurteczce ortalionowej)

 

Wydaje mi się że zakładanie na wind stoper'a ortalionu który niczego nie przepuszcza ani w jedną ani w drugą jest trochę bez sensu,chyba że to taka "przenośnia" i kurtka była z innego materiału.

Druga sprawa to po co wind stoper w bieliźnie jeżeli kurki motocyklowe najczęściej wystarczająco chronią nas przed wiatrem :flesje:

Pzdr.

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windstopper przydaje się do biegania np. :lalag:

Co do kurtki, to fakstycznie cerata, ale krótka więc troszkę pdwiewa i tu też windstopper się przydaje (albo jak chcesz rozpiąć kurtałę bo jest za gorąco). Uprzedzam pytanie - po co rozpinać kurtkę na moto ? Nie na moto ale jak już się z niego zlezie i spaceruje :wink:

A na pewno docenią windtopper ci, którzy mają letnie kombinezony skórkowane. Fajnie wieje przez "siatkowana skórę" co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć, 3 dni temu kupiłem sobie kurtkę z windstopper'em. Podchodziłem do tego sceptycznie dopóki się w niej nie przejechałem motocyklem. Temp 9 st C pod kurtką Tshirt i prędkość .... :biggrin: no jedynka była z przodu i było więcej niż 20. Nie czułem by wiatr przedostawał się do środka - polecam. Idąc tym tropem chcę kupić bieliznę termoaktywną, na razie trochę tańszą a potem się okaże (co na wiosnę).

Co o tym sądzicie, może ktoś to użytkuje?

http://www.allegro.pl/item436563419_grene_...mplet_50_m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bielizny GRENE to gdzies na forum juz informacje byly i jedni chwala...drudzi ganią... :lapad:

Miał ktoś do czynienia z marka CUERDO(Sprzedawana w Larssonie)?Cenowo wychodzi kolo 170zł za komplet(koszula dł rękaw i kalesony)

 

 

Wyroby Cuerdo oznaczone są znakiem Meryl Skinlife. To bakteriostatyczne i antyalergiczne włókno, które utrzymuje naturalną równowagę na powierzchni skóry bez względu na natężenie wykonywanych ruchów. Znakomicie odprowadza nadmiar potu, zdecydowanie ogranicza jego nieprzyjemny zapach. Wyroby te są miekkie i przyjemne w dotyku. Oprócz tego mają właściwości termoaktywne.

 

Tyle wyczytalem na stronie Larssona....wiec prosze o pomoc :biggrin: :icon_twisted:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bielizny GRENE to gdzies na forum juz informacje byly i jedni chwala...drudzi ganią... :icon_razz:

Miał ktoś do czynienia z marka CUERDO(Sprzedawana w Larssonie)?Cenowo wychodzi kolo 170zł za komplet(koszula dł rękaw i kalesony)

Tyle wyczytalem na stronie Larssona....wiec prosze o pomoc :icon_mrgreen: :flesje:

 

Firma nie ma większego znaczenia,jeżeli są płaskie szwy i odpowiada tobie rodzaj materiału to kupuj.

Meryl Skinlife będzie odpowiedni do niższych temperatur.

Tutaj troszkę info;

http://www.burgmania.net/forum/index.php?act=ST&f=12&t=963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zgodzę się, że nie jest ważna firma. Dana firma to jakość i co za tym idzie cena - lepsze czytaj droższe materiały. A używa ktoś takich ciuchów firmy Blizzard bo już miałem wziąć koszulkę z dł rękawem za 90 zł. co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, a co sądzicie o takich spodenkach ?

 

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...ent&id_ass=2427

 

Wg opisu są wełniane. Jeżdżę w tekstylnych spodniach (dżins) z mottowear i pod to głównie chciałbym ich używać ;-). Jazda po mieście i terenach podmiejskich więc bez zawrotnych prędkości jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja posiadam coś takiego

http://www.devold.com/outdoor/default.aspx...&collection=177

spisuje się rewelacyjnie - na trasie Warszawa-Sosnowiec (280km) w ciągłym deszczu (gdzie po 180km miałem mokro w rękawicach i do butów się trochę nalało - reszta sucha), gdzie ubiór to ta bielizna, polar i kurtka tekstylna motocyklowa z membraną i spodnie z membraną i podpinką, nie poczułem zimna ani nawet chłodu. Przy czym temperatura po dojechaniu do celu wskazywała < 5st. C. Prędkość przelotowa to ok. 110-120km/h.

Jedyny minus tej bielizny to jej cena, ale moim zdaniem warto. Szczególnie, że korzystam z niej nie tylko gdy jeżdżę na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kalesony craft z windstoperem. Na moto pod skorzane spodnie, a dodatkowo do biegania i jazde na rowerze, same lub pod dres, zalezy od temperatury (i gleboko mam tych co sie dziwnie patrza jak biegam w kalesonach :-) ). Na gore zakladam koszulke z dlugim rekawem berkner silver bioniq z windproof'em. Tez na chlodniejsze dni do biegania. Rowniez rewelacja, na moto wystarczy mi ta koszulka i kurtka i jest jest ok. Jedynym elementem od ktorego marzlem to rece, teraz zamontowalem podgrzewane manetki i jeszcze na dluzszej trasie nie testowalem, natomiast obawiam sie, ze trzeba bedzie w jakies cieplutkie rekawice zainwestowac - jakos nie wierze w te wkladki zimowe do rekawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucili do tchibo bielizne z coolmaxem. Miałem w ręku i wygląda spok a i cena całkiem fajowa jak za komplecik - ok 70pln

 

Dzieki za TIP ...

Z żonką mamy po zestawie tej bielizny z Tschibo ... kupiłem ją parę lat temu w niemcowni ... i dopiero ostatnimi czasy mój zestaw zaczyna się już przecierać.

Pod choinkę zażyczyłem sobie zestaw bielizny z Crafta ... ale jak zobaczyłem że w tchibo też jest i to w dobrej cenie to zleciłem zakupy od razu :D ma być jeszcze dzisiaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...