Skocz do zawartości

Marauder VZ800 - wolny wydech


keram22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby moje mechaniory zrobiły coś takiego kilka lat temu byłbym wniebowzięty. Ale może dzięki temu teraz jest wild. VZ jest o tyle niewdzięcznym moto, że z wielkim trudem można założyć w nim jakieś końcówki inne od dedykowanych. Z dolnego kolanka rura idzie poziomo, ale z górnego pod skosem i trzeba kombinować z jakimś łącznikiem dorabianym a to już wygląda nieestetycznie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem choppera i taki sam dylemat, więc powiem wam coś z perspektywy czasu:

absolutnie nie polecam prucia oryginalnych wydechów, jako że uzyskany efekt najczęściej jest niezadowalający i na ogół nie ma od niego odwrotu a przy późniejszej odsprzedaży moto będą z tym problemy. Pomijam kwestie regulacji gaźnika lub sterownika wtrysku.

Znacznie lepiej odczekać i kupić wydechy akcesoryjne dobrej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusunek dużo ułatwia, byłbym jeszcze wdzięczny za kilka słów instruktarzu do tych zdjęć to fo chyba jest po flamandzku. I po za tym bardzo dziękuję.

keram22

podaj maila to wrzucę Ci opis i przekrój tłumika. Opis nie jest mojego autorstwa więc nie będę go wrzucał na forum ani na fotosik.pl.

buba6 - poszukaj w necie - nie posiadam /nikt nie jeździ szadołem ze znajomych :crossy: /

majkelpl - :) takie rzeczy to tylko w Erze ...

compucar - a ja polecam /jako duuużo tańszą alternatywę/ - jak zrobi się to z głową i zasadami mechaniki to efekt super. No, chyba że miałbym 1,5 tys na zbyciu to wiadomo, wykopu chociażby V&H nic nie zastąpi...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keram22

podaj maila to wrzucę Ci opis i przekrój tłumika. Opis nie jest mojego autorstwa więc nie będę go wrzucał na forum ani na fotosik.pl.

buba6 - poszukaj w necie - nie posiadam /nikt nie jeździ szadołem ze znajomych :icon_razz: /

majkelpl - :icon_exclaim: takie rzeczy to tylko w Erze ...

compucar - a ja polecam /jako duuużo tańszą alternatywę/ - jak zrobi się to z głową i zasadami mechaniki to efekt super. No, chyba że miałbym 1,5 tys na zbyciu to wiadomo, wykopu chociażby V&H nic nie zastąpi...

pzdr

Dzięki Szafir, bedę zobowiązany. A oto mój mail. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosze to samo do shadowki :biggrin:

buba krzyczałeś że zostajesz przy orginalnych wydechach!!!!!! :icon_evil: skąd ta zmiana ;) ja mam swój sprzęt w proszku-a tłumiki zamówiłem z BSM zobaczymy jak to chodzi pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ktos sprzedaje taki wybebeszony wydech na allegro od shadowki, zrobiony metoda tutaj opisywana, raczej go kupie, bo moj jest porysowany, ma jedno wgniecenie itp. no i jak mi nie spasuje dzwiek to zaloze stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Mam Prośbę aby odgrzać temat link który podawał Szafir już nie działa a jestem na etapie trzymania wiertarki w dłoniach proszę o szybka odpowiedź bo się znowu rozmyślę i będe jeździł na odkurzaczu :P

A druga sprawa czy może mi ktoś przesłać materiały takie jak manuale czy coś w języku polskim do maraudera vz 800? słyszałem ze gdzieś krążą skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Prośbę aby odgrzać temat link który podawał Szafir już nie działa a jestem na etapie trzymania wiertarki w dłoniach proszę o szybka odpowiedź bo się znowu rozmyślę i będe jeździł na odkurzaczu :P

A druga sprawa czy może mi ktoś przesłać materiały takie jak manuale czy coś w języku polskim do maraudera vz 800? słyszałem ze gdzieś krążą skany.

 

Witaj !

Jak widzę masz Marudę rocznik `99, więc z wypruciem nie będzie problemu :icon_twisted:

Zapraszam do tematu o VZ800 tam masz instrukcję (strona 19) jak wypruć wydech i skąd ściągnąć serwisówkę.

pozdrawiam

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Podepne się pod temat wolnych wydechów.

 

Zmieniłem oryginalny wydech na Cobra Drag Pipes i jak mi sie mina zmieniła gdy po ok. 1.5 miesiąca i 2 tyś. kilometrów ujrzałem że się przebarwia na łączeniu dolnej rury (robi się limo), a na górnej rurze, na końcówce chrom odpada ;/

 

Powiedzcie mi proszę czy ja coś zrobiłem nie tak (wyczytałem na forum że przy dedykowanych wydechach tym bardziej Cobry nie trzeba nic regulować), czy po prostu frima zeszła na psy i te grube pieniądze bo bagatela 1400 ziko o kant dupy rozbić ;/

 

Dodam że motor jest garażowy i jeżdżony tylko w słoneczne dni.

 

Pozdrawiam

Hartke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepne się pod temat wolnych wydechów.

 

Zmieniłem oryginalny wydech na Cobra Drag Pipes i jak mi sie mina zmieniła gdy po ok. 1.5 miesiąca i 2 tyś. kilometrów ujrzałem że się przebarwia na łączeniu dolnej rury (robi się limo), a na górnej rurze, na końcówce chrom odpada ;/

 

Powiedzcie mi proszę czy ja coś zrobiłem nie tak (wyczytałem na forum że przy dedykowanych wydechach tym bardziej Cobry nie trzeba nic regulować), czy po prostu frima zeszła na psy i te grube pieniądze bo bagatela 1400 ziko o kant dupy rozbić ;/

 

Dodam że motor jest garażowy i jeżdżony tylko w słoneczne dni.

 

Pozdrawiam

Hartke

 

Posiadam wydechy Cobry (nie wiem jaki model) ale moje od połowy długości w strone cylindrów mają nakładki chromowane i wtedy jest ok, nie ma przebarwień.

Natomiast pod nimi rzeczywiście są, ale to normalne od wysokiej temperatury.

Regulacja nic Ci nie da.

 

Pozdrawiam :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...