Skocz do zawartości

Marauder VZ800 - wolny wydech


keram22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem nowym członkiem forum i szukam pomocy. Od niedawna jestem szczęścliwym posiadaczem Suzuki VZ 800 Marauder i chciałbyć zmienić wydech na bardziej głośny. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji odnośnie "prucia wydechów'. Proszę bardzo o pomoc, w miarę szczegółową instrukcję lub link lub ewntualne opinie.

P.S. Poszukuję jeszcze przedniego zderzaka.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Maruderze bedzie tak samo, ale opisze jak ja robilem to w shadowce. Shadowka ma dwa otwory w wydechu, znalazlem prety srednicy troche mniejszej niz otwor, wlozylem go tak aby wystawal conajmniej 50 cm, a nastepnie wbijalem pret tak aby wszedl jakis 20cm, do ewidentnego oporu, nastepnie po jakis 300km otwory sie dodatkowo wypalily i teraz chodzi super :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Maruderze bedzie tak samo, ale opisze jak ja robilem to w shadowce. Shadowka ma dwa otwory w wydechu, znalazlem prety srednicy troche mniejszej niz otwor, wlozylem go tak aby wystawal conajmniej 50 cm, a nastepnie wbijalem pret tak aby wszedl jakis 20cm, do ewidentnego oporu, nastepnie po jakis 300km otwory sie dodatkowo wypalily i teraz chodzi super :icon_question:

 

W Shadow 750 C2 najlepiej rozpolowic wydech ,wywalic wszystko ze srodka i pospawac na nowo , pozostawiając zakonczenie wydechu z tymi dwoma otworami.Jest on tak zbudowany ze nie widac sladu zadnego dzialania.Takie przebijanie prętem to tylko namiastka tego co mozna uzyskac poprzez "wyczyszczenie" wszystkiego :icon_twisted: Dopiero wtedy uzyskasz prawdziwy basowy wydech.Jesli juz decydujesz sie na wybebeszanie wydechow to trzeba zrobic to tak aby wybebeszyc z niego praktycznie wszystko ,wszystkie komory ,rurki. Duzo roboty a efekt nie zawsze dobry. Lepiej zamienic koncowki wydechow na puste.

Edytowane przez dragstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady, ale obawiam się że marauderze może byc nieco inaczej. No nic może do wiosny jeszcze się uda.

Przerabiałem ten temat. Gdybym to robił sam, myślałbym, że coś spinkoliłem. Ale mechaniory nawet strzelalilo zdziwko, gdy po mozolnym wbiciu pręta efekt dźwiękowy był marny. Cygaro (zweżenie na końcu) uniemożliwia trochę wyprucie. Kumpel, który kupił po mnie sprzęta zwyczajnie... skrócił długie cygara, wybebeszył i dźwięk powala na kolana. Najlepiej zdejmij końcówki i dłubaj, póki masz czas. Natomiast nie wiem jeszcze jaką wersję wydechów masz??? Może jakieś foto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat. Gdybym to robił sam, myślałbym, że coś spinkoliłem. Ale mechaniory nawet strzelalilo zdziwko, gdy po mozolnym wbiciu pręta efekt dźwiękowy był marny. Cygaro (zweżenie na końcu) uniemożliwia trochę wyprucie. Kumpel, który kupił po mnie sprzęta zwyczajnie... skrócił długie cygara, wybebeszył i dźwięk powala na kolana. Najlepiej zdejmij końcówki i dłubaj, póki masz czas. Natomiast nie wiem jeszcze jaką wersję wydechów masz??? Może jakieś foto???

 

 

Wydechy mam oryginalne rok 99 a fotkę mam tylko nie wiem jak załączyć.

Poza tym już nie wiem czy lepiej wybebeszyć cała zawartość tlumików czy tylko ponawiercać i podziurawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz fotoinstruktaż:

 

>> operacja VZ<<

 

... jeszcze jakieś pytanka? :notworthy:

 

Rusunek dużo ułatwia, byłbym jeszcze wdzięczny za kilka słów instruktarzu do tych zdjęć to fo chyba jest po flamandzku. I po za tym bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...