Skocz do zawartości

jaka OPONA ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Zbliza sie sezon, zaczelem myslec o tym jak przygotowac motocykl do pierwszych jazd. Sprawa jest taka ze mam teraz zalozony komplet opon METZELER, przod 120, tyl 180. Przod jest w bardzo dobrym stanie. Gdzies na forum przeczytalem ze opony powinny byc tych samych producentow. Wiec jak to jest? Chce przednia zostawic i tylko tyl zmienic. Drugie pytanie czy opony "nowe" ale np z 2005 roku oplaca sie brac ? Czy lepiej postarac sie o jakas nowke. Pozdrawiam Wszystkich zmotoryzowanych i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy nie mowi nic o dwoch oponach tej samej firmy. ( tymbardziej o tym samym modelu). Wiec nie ma zadnych przeciwskazan, oczywiscie dobrze jest gdy przod i tyl jest tego samego producenta, ale to nie znaczy ze tak trzeba. Jak masz na oku jakis dobru but do tylu ( rozumiem ze ten z 2005) to go wstawiaj. Opony zachowuja swoje wlasciwosci ( guma) przez okolo 3 lat. ( tzn. mieszanka gumowa nie odbiega od tego stanu z produkcji, z czasem bywa gorzej, co nie znaczy ze kazda ponad 3 letnia opone trzeba zwalac, no chyba ze ma sie kase kase... a tej nigdy za wiele)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona ktora mam na przodzie to sportec M1 z metzelera tyl nie pamietam, a Wy gdzie najczesciej zaopatrujecie sie w opony ? Warto cos z allegro ?

Na Allegro szukaj uzytkownika motoopony. Podobno taki konkretny i przede wszystkim uczciwy.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak chcesz dobrą o przede wszystkim tania oponkę na tył - zgłoś się do mnie :evil: Przykład - Pirelli Diablo Corsa 180/55/17 nowa 350zł , pozdr!

Może zadam głupie pytanie :) ale dlaczego taka nowa pirelka jest taka tania, połowa ceny, inne coś nie mają takich obniżek. Miałem wcześniej pirelli diablo i troche się zniechęciłem, nie wiem czy to tylko moje jakieś dziwne odczucie, ale dopiero jak była na zewnątrz tempratura 30stopni to można na nich było śmigać po winklach, wtedy trzymały zarąbiście, ale jak było normalnie czy coś chłodniej to były strasznie nerwowe i lubiały szybko dawać znać o końcu przyczepności. Ciekawe czy corsa tak samo się zachowuje (może są zrobione na temp. panujące na południu :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak chcesz dobrą o przede wszystkim tania oponkę na tył - zgłoś się do mnie :) Przykład - Pirelli Diablo Corsa 180/55/17 nowa 350zł , pozdr!

Miki, a mialbys 130/70-18 na tyl? Moze byc lekko uzywana byle nie starsza niz 3 lata :evil:. thx

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie :icon_mrgreen: ale dlaczego taka nowa pirelka jest taka tania, połowa ceny, inne coś nie mają takich obniżek. Miałem wcześniej pirelli diablo i troche się zniechęciłem, nie wiem czy to tylko moje jakieś dziwne odczucie, ale dopiero jak była na zewnątrz tempratura 30stopni to można na nich było śmigać po winklach, wtedy trzymały zarąbiście, ale jak było normalnie czy coś chłodniej to były strasznie nerwowe i lubiały szybko dawać znać o końcu przyczepności. Ciekawe czy corsa tak samo się zachowuje (może są zrobione na temp. panujące na południu :biggrin: ).

 

 

Przy kupnie opon trzeba wziac pod uwage w jakim kraju zostaly wyprodukowane. Z regoly producent przewidzial je wlasnie na ten kraj gdzie sie je produkuje. W tam wypadku Wlochy gdzie temp. sa wyzsze. Dlatego wlasnie jak sam zauwazyles opona ta ma lepsze wlasciwosci w wyzszych temp.

 

Poza tym osobiscie nie zakladalbym dwoch roznych marek na moto tylko trzymalbym sie jednej firmy i jednego modelu, ale to juz tylko moje osobiste zdanie.

 

pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie opon trzeba wziac pod uwage w jakim kraju zostaly wyprodukowane. Z regoly producent przewidzial je wlasnie na ten kraj gdzie sie je produkuje. W tam wypadku Wlochy gdzie temp. sa wyzsze. Dlatego wlasnie jak sam zauwazyles opona ta ma lepsze wlasciwosci w wyzszych temp.

 

 

KS, błagam daj już spokój !! Gdyby to co piszesz się zgadzało - wszystkie Metzelery i Pirelli (Made in Germany) trzymałyby się dobrze tylko w średniej dla tego kraju temperaturze 15-20 stopni. Z kolei Micheliny (Made in Spain) - nie nadawałyby się do jazdy poniżej 15 stopni. Nie będę podawał kolejnych przykładów bo chyba wszyscy wiedzą że to kompletna bzdura.

 

Jak ja mam Cie nie krytykować skoro ty wprowadzasz ludzi w błąd nie mając pojęcia o czym piszesz ???

 

Co do tematu : Pirelli Diablo Corsa to opona w miarę uniwersalna która wg mnie świetnie się trzyma i w miarę szybko nagrzewa - dużo szybciej niż np Pirelli Supercorsa czy Metzeler Sportec M-1, cena jest jaka jest ( u mnie wszystko jest tanie :) ) , opona jest bez zadnych wad i nigdy nie zakładana. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...