Skocz do zawartości

Simson 120 km/h?!


Cycu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może on ma wzmacniany wał? Pomyśl trochę zanim coś napiszesz :) . To że Twoja DT kręci 12 tyś to nie znaczy, że Simson tyle nie może... :notworthy:

co sie bulwersujesz zazartowałem se tylko a tak wogule to mialem simka i wiem jak to chodzi i wiem jak dzwoni i stad mnie zaszokowalo to 12tyś fakt ze ja mialem s51 czyli bez obrotomierza ale za to po tunningu i on naprawde szedł dobrze ale to dzwonienie w simsonach to tragedia :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie bulwersujesz zazartowałem se tylko a tak wogule to mialem simka i wiem jak to chodzi i wiem jak dzwoni i stad mnie zaszokowalo to 12tyś fakt ze ja mialem s51 czyli bez obrotomierza ale za to po tunningu i on naprawde szedł dobrze ale to dzwonienie w simsonach to tragedia :)

 

Nie bulwersuje się...a to że Ci dzwonił to wina albo zużycia albo słabej jakości części albo złego złożenia... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nawet po generalce tak dzwonił moich kumpli tez tak dzwonily wiec doszedłem do wniosku ze to wada zwiazana ze "starościa" i zbyt słabo rozwiniętą technologia :biggrin:

 

Raczej wada związana z nieumiejętnym remontem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie , to oryginalnie kiedyś były produkowane simsony 70- i 80 . 80 miały zastosowaną skrzynię 5-o biegową i bez większych problemów osiągały 100km/h. Widząc czujnik temperatury Koso(nietania firma) to koles zna się na dobrych częściach i może jest troche podkręcony.Prdkosć 120km/h dla niemców nie jest niczym mega wielkim, widziałem zesyawy do simków 100cm które dają bodajrze 23km i w ołączeniu z dobrym gaźnikiem i tłumikiem niejeden móglby się zdziwić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie , to oryginalnie kiedyś były produkowane simsony 70- i 80 . 80 miały zastosowaną skrzynię 5-o biegową i bez większych problemów osiągały 100km/h. Widząc czujnik temperatury Koso(nietania firma) to koles zna się na dobrych częściach i może jest troche podkręcony.Prdkosć 120km/h dla niemców nie jest niczym mega wielkim, widziałem zesyawy do simków 100cm które dają bodajrze 23km i w ołączeniu z dobrym gaźnikiem i tłumikiem niejeden móglby się zdziwić....

 

Ty nie masz pojęcia o Simsonach. Sam jeździłem jeszcze niedawno simkiem. Simsony były produkowane 3 i 4ro biegowe tylko (orginalnie) i pojemnościowo 50 i 70ccm. Orginalny S70 potrafił osiągnąć 85km/h.

A ten Simson na filmiku jest nie trochę podkręcony tylko z Silnika orginalnego zostały same kartery (i to jeszcze przerobione) :P Co to kitów Tuningowych to są w niemczech nawet 121ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pojęcia o si msonach?:icon_eek: lubie gości co nie wiedzą a gadają, ja nie będe ci pisał ile w życiu wspulnego z simsonami miałem, bo by ci sie głupio zrobilo. widizałeś tylko w życiu pewnie simsona s50 i sr 50 i myślisz że na świecie tylko takie produkowali... a że jeźdizłeś do niedawana to kompletnie nie ma żadnego znaczemia:) postaram się znaleźć zdjęcia i dane tech tego simka 80 5-0 biegowego. Pozdro dla ciebie kamnio:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pojęcia o si msonach?:icon_biggrin: lubie gości co nie wiedzą a gadają, ja nie będe ci pisał ile w życiu wspulnego z simsonami miałem, bo by ci sie głupio zrobilo. widizałeś tylko w życiu pewnie simsona s50 i sr 50 i myślisz że na świecie tylko takie produkowali... a że jeźdizłeś do niedawana to kompletnie nie ma żadnego znaczemia:) postaram się znaleźć zdjęcia i dane tech tego simka 80 5-0 biegowego. Pozdro dla ciebie kamnio:P

No czekam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pojęcia o si msonach?:icon_razz: lubie gości co nie wiedzą a gadają, ja nie będe ci pisał ile w życiu wspulnego z simsonami miałem, bo by ci sie głupio zrobilo. widizałeś tylko w życiu pewnie simsona s50 i sr 50 i myślisz że na świecie tylko takie produkowali... a że jeźdizłeś do niedawana to kompletnie nie ma żadnego znaczemia:) postaram się znaleźć zdjęcia i dane tech tego simka 80 5-0 biegowego. Pozdro dla ciebie kamnio:P

 

Akurat S50 w Polsce trudniej "trafić" niż SR50 czy S51

 

No czekam :wink:

 

ja tez, bo swego czasu sie interesowałem historią IFA i wiem z grubsza jakie modele motocykli, mopedów i motorowerów robili. Zadziw mnie tymi fotami Simsona 80 z 5 biegową skrzynią. Chyba ze mowisz oczywiscie o ich jakies nowej produkcji, na licencji czy cos w tym stylu. Ja mam na mysli starsze modele, z lat 60-80 i kolega wyżej pewnie też

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach '70 był produkowany Simson S50, poźniej w latach '80 S51, S70, SR50, SR80, a w roku 1991 wyszedł Simson S53. Mam katalog Simsonów z 1998roku (modele produkowane do dziś) i są tam: Simson Shikra (125ccm 4T), Star classic (to samo co SR50), Star (skuter), Sperber (enduro, 5biegów), Sperber-Beach Racer (enduro), Habicht (szosówka) i jeszcze dwa modele Albatros (SR50 ze skrzynią ładunkową). Aha ia zapomniałem o Simsonie 125SM (125ccm, SuperMoto, 4T) . Więc nie wiem, gdzie ty tam się na początku dopatrzyłeś 5biegowego Simsona 80ccm. :lol2:

 

Czekam na fakty, bo gadać może sobie każdy :biggrin:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay.de widzialem nawet cyla do simka 90ccm. Gdy sie ma troche kasy 100 bez problemu sie osiagnie, chocby 90ccm. Chociaz niewiem czy 70 z 5 plukami by niewystarczyla, jakis bing lub dellorto, wal s70 oczywiscie porzadne lozyska i zebatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...