Skocz do zawartości

Simson 120 km/h?!


Cycu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego projektu chlodzniea ciecza.Po 1 ten silnik ma zmodyfikowamne kartery i cylinder od MTx\Mbx 80 tak samo jak i tlok.Niewidze sensu tego prjektu bo niewidze tam pelnego obiegu wody za pomocą pompy tylko grawitacyjny co niebedzie wydejne mito tych radiatorow i dlugich wezy na tyle.No ale podziw zap omysl i wykonanie. :)

 

Co do tego projektu chlodzniea ciecza.Po 1 ten silnik ma zmodyfikowamne kartery i cylinder od MTx\Mbx 80 tak samo jak i tlok.Niewidze sensu tego prjektu bo niewidze tam pelnego obiegu wody za pomocą pompy tylko grawitacyjny co niebedzie wydejne mito tych radiatorow i dlugich wezy na tyle.No ale podziw zap omysl i wykonanie. :buttrock:

 

Co do tego projektu chlodzniea ciecza.Po 1 ten silnik ma zmodyfikowamne kartery i cylinder od MTx\Mbx 80 tak samo jak i tlok.Niewidze sensu tego prjektu bo niewidze tam pelnego obiegu wody za pomocą pompy tylko grawitacyjny co niebedzie wydejne mito tych radiatorow i dlugich wezy na tyle.No ale podziw zap omysl i wykonanie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem akurat czy ten filmik to real czy ściema ale jest taka niemiecka firma produkując specjalne podzespoły do simków i 100km/h da sie tym polecieć

 

zapraszam na www.rzt.de dział SVI90, jest tam np motor do simka 16,5 KM przy 9000 obr Vmax=115 a ilośc biegów mozna sobie dobrac i to nawet długie, krótkie jakie kto chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On na pewno miał turbospreężarkę. Bez turbosprężarki nie osiągnął by takiej prędkości. I to była duża turbo sprężarka a może nawet dwie turbosprężarki. Drugą opcją jest rakieta przyczepiona z tyłu ale pewnie to była turbosprężaka. Ja wierzę temu filmikowi bo ten simson miał na pewno turbosprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq czytalem juz kiedys o tych kpl tuningowych rzt i mi sie tez zdaje ze to realna predkosc

http://www.rzt.de/

poczytalem troche o tych kitach ktore tu maja, wszystko po niemiecku ale od czego sie ma deutsch-translatora:P

i o ile dane ktore tam sa sa prawdziwe, to jest to realne np:

kit tuningowy (z cylinderem 93cm)

Komplettkit*** SVI 90 R, 16 PS/ 9000 U/min, 115km/h, inkl. 21mm Tuningvergaser und Rennauspuff RZT SP (oder nach Wahl preiswerterer), Düsenset, Montageanleitung

 

jeszcze pisalo ze ciagnie od 2000tys. obrotow do 6000 a tam na filmiku jak bylo?bo mi niechce go otworzyc i niewidzialem calego

 

i ze kreci max do 10000

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to i widze ze sporo osob z tad nie mialo stycznosci z simsonyami i to jest model s53 poniewaz ma takie zegary i lampe kamcio ma lampe od s53 i jest prawie identyczna. W niemczech simsonami sie scigaja i tuninguja nie problem z simsona wycisnac 15koni tylko ze na to trzeba miec sporo kasy poniewaz czesci tuningowane do simsona sa drogie. Ale taki silnik dlugo nie wytrzyma

 

ja dokladnie wyliczylem 5biegow przepraszam za pomylke jest simson 5biegowy orginalnie ale 6 nie widzialem wiem ze mozna kupic skrzynie 5-6 biegowe i zamontowac i jest pare rodzaji krota dluga itp

 

 

damian-kmx a czy w Twoim kmx wskazowka od obrotow zchodzi na sam dol jak zmieniasz biegi? bo w mojej bylej dt duzej roznicy obrotow nie bylo jak zmienialem biegi spadaly w dol ale roznica 2-3tys

 

On na pewno miał turbospreężarkę. Bez turbosprężarki nie osiągnął by takiej prędkości. I to była duża turbo sprężarka a może nawet dwie turbosprężarki. Drugą opcją jest rakieta przyczepiona z tyłu ale pewnie to była turbosprężaka. Ja wierzę temu filmikowi bo ten simson miał na pewno turbosprężarkę.

 

jesli nie masz o tym pojecia nie komentuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to i widze ze sporo osob z tad nie mialo stycznosci z simsonyami i to jest model s53 poniewaz ma takie zegary i lampe kamcio ma lampe od s53 i jest prawie identyczna.

Tak jak mówiłem wcześniej to jest Simson MS50 Sperber (w sumie już nie 50, ale Sperber). One miały orginalnie 5biegów. Widać, że ma cylek od MTX'a jak napisał Dibo i w ogóle z Simsona zostały tylko kartery chyba ;D

 

PS. Pikuś nie mam już Simsona bo sprzedałem :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego projektu chlodzniea ciecza.Po 1 ten silnik ma zmodyfikowamne kartery i cylinder od MTx\Mbx 80 tak samo jak i tlok.Niewidze sensu tego prjektu bo niewidze tam pelnego obiegu wody za pomocą pompy tylko grawitacyjny co niebedzie wydejne mito tych radiatorow i dlugich wezy na tyle.No ale podziw zap omysl i wykonanie. :flesje:

 

dibo ale zobacz ze tam waz od chlodnicy idize do puszki wiec tam moze jest jakas pompa tez sie nad tym zastanawialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty wiertara jesteś ślepy to ma silnik chłodzony cieczą do tego cylinder 6 kanałowy 80ccm skrzynia 6 jak dobrze słyszałem kiedyś widziałem go na jakiejś stronie niemieckiej

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś masz racje.Ogladnij na tej stornie projekt 1.Jest pompa elektryczna pod owiewką.Pelny szaacun da goscia.kawal solidnej roboty. :icon_biggrin: Teraz wiemy ze cylek od Mtx pasi do simsona;]Tylko przjeechac kartery.zalzoyc jakas pąmpke leektryczna od wycieraczek albo jaka paliwa:D i hebel:D Hehe :biggrin: Gutek a pamietam jak dzis jak miales simsona Sr 50 jakis pseudo tuningowy cylek Rzt i twoj tez lecial 120 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...