Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe - czy regeneracja jest opłcalna


Durex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w Tarnowie koles cos takiego robi, wychodzi to calkiem okej, nie wiem czemu tu takie oburzenie, trwalosc pewnie slabsza ale niby czemu to ma zagrazac bezpieczenstwu?? jococo z forum w cagivie ma takie cos i jakos zyje, cena czegos takiego to 35zl wiec nie warto w twoim przypadku i raczej kazdym innym bo dasz za klocki 70zl a przejedzie pewnie 2 razy tyle co na tych robionych, i slowo regeneracja w tym wypadku jest troszke mylace i stad wg. mnie to cale zamieszanie. A i ta nowe warstwe z tego co widzialem sie nituje ale nie takimi nitami jak to sobie kazdy wyobraza :icon_mrgreen:

 

a do kolegi co ma 16 lat i sam zarobil na motocykl i zarabia na jego utrzymanie pytam gdzie?? bo tez bym chcial i wiele innych osob z forum tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś się regenerowało szczęki hamulcowe, bo nie szło kupić.. tak słyszałem. Polega to chyba na naklejeniu tej warstwy ściernej (nie wiem jak to sie nazywa, to co sie zużywa w każdym razie :P ) na szczękę. A co do klocków to nie wiem. Teraz jest zima, to i tak się raczej nie jeździ, więc, coś kasy się pewnie do wiosny nazbiera na te klocki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice nie dołozyli ani grosza do żadnego z moich motocykli, zaczynałem od motorynki pony - dlaczego? na nic innego nie było mnie stać. Drażnią Cię takie posty? A mnie drażnią rozważania co jest ważniejsze życie, zdrowie czy 40 zł. Pozdrawiam

Tak ani grosza? To co na ulicy leżała ???? Czy ciocia przysłała ?

 

 

w Tarnowie koles cos takiego robi, wychodzi to calkiem okej, nie wiem czemu tu takie oburzenie, trwalosc pewnie slabsza ale niby czemu to ma zagrazac bezpieczenstwu?? jococo z forum w cagivie ma takie cos i jakos zyje, cena czegos takiego to 35zl wiec nie warto w twoim przypadku i raczej kazdym innym bo dasz za klocki 70zl a przejedzie pewnie 2 razy tyle co na tych robionych, i slowo regeneracja w tym wypadku jest troszke mylace i stad wg. mnie to cale zamieszanie. A i ta nowe warstwe z tego co widzialem sie nituje ale nie takimi nitami jak to sobie kazdy wyobraza :notworthy:

 

a do kolegi co ma 16 lat i sam zarobil na motocykl i zarabia na jego utrzymanie pytam gdzie?? bo tez bym chcial i wiele innych osob z forum tez.

 

Tak, ani grosza, chociaż proponowali zakup motoroweru wraz z trumienką gratis, dlatego nie mogłem liczyć na pomoc finansową z ich strony na ten cel. Za co więc nabyłem jednoślad? Nie, nie znalazłem kasy na ulicy, nie przysłała mi ciocia, zarobiłem te pieniądze. Jak? Poprzez prace sezonowe tj. zbieranie truskawek (nie polecam, nie warto- ciężka praca, mała płaca) koszenie trawy, zajmowanie się czyimś ogrodem itd. Później znalazłem prace w przetwórni mięsa, praca polegała właściwie tylko na przenoszeniu skrzynek. Pozdrawiam, szczególnie tych, którym rodzice zasponsorowali jednoślady. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o takim zabiegu, kosztuje to cirka 20 zł ... Ale myśle, że warto dołożyc kolejne 20 zł i kupic najtańsze, NOWE klocki :P

 

marcopol zloozuj troche, sam chętnie zobaczyłbym w jakim stanie jest Twój sprzęt ... Każdy orze jak może, więc daj już spokój Durexowi :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze ja mam jeden tylny klocek wycięty z samochodowego :P a czemu? ponieważ w przeciągu tygodnia dwóch wycierał mi się jeden klocek;/ dlaczego tego niewiem, może mam tłoczek krzywy. pewnego wieczoru pojechałem do kumpla i wycieliśmy z troche zużytego klocka samochodowego. fakt na początku coś mi ocierał ale po przejechaniu 2 km do domu było wszystko ok:] i tak juz mam ten klocek z 4-5 miesięcy;]

 

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfera 50 w swej yamaszce tzr mial zalozone powiedzmy "regenerowane" klocki. wygladalo to w ten sposob, ze na stare klocki z zjechanymi juz okladzinami dano takze stare, lecz samochodowe okladziny. tak wiec z centymetrowymi okladzinami pomykal sobie i pomykal. chlopak jeszcze zyje. tylko ze jak rozbieralem mu te hamulce to te okadziny tak niebardzo chcialy sie trzymac. aaa... co do mocowania, byly one obspawane do okola.

 

a co do kwestii finansowej to uwierz ze przynajmniej ja cie rozumiem. mam podobna sytuacje, ale to dlatego ze po prostu nie mamy, nie ze nie chca dac. tylko nie pytajcie skad mialem na nske- to juz moja slodka(a raczej gorzka) tajemnica.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ojciec jedynie kupil simsona za 900zl remont musialem zrobic za wlasne pieniadze kazde kieszonkowe co uzbieralem wkladalem w simsona sprzedalem go za 1600 musialem dozbierac 600zl zeby kupic dt poniewaz ojciec mowil mi ze nie dolozy kupil mi motor zeby jakos zaczol. Nie dawal mi kasy na kazda czesc wszystko musialem ze swoich. W miesiac jakos 600zl wykabinowalem pracowalem u brata chrzesnego, kazde groszaki odkladalem co mi rodzice dawali. No i tutaj mnie wspomogla kochana babcia:) sam sie zdziwilem jak w miesiac wykombinowalem tyle kasy i jakos dociulalem. Jedynie ojciec pojechal ze mna 30km i mi ja przerejestrowal za swoja kase i raz w miesiacu kupywal mi banke 5l benzyny i raz dal na olej do mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze ja mam jeden tylny klocek wycięty z samochodowego :icon_biggrin: a czemu? ponieważ w przeciągu tygodnia dwóch wycierał mi się jeden klocek;/ dlaczego tego niewiem, może mam tłoczek krzywy. pewnego wieczoru pojechałem do kumpla i wycieliśmy z troche zużytego klocka samochodowego. fakt na początku coś mi ocierał ale po przejechaniu 2 km do domu było wszystko ok:] i tak juz mam ten klocek z 4-5 miesięcy;]

Pozdro

 

 

No najlepiej wymieniac klocek co chwile, jeszcze wyrzeźbić jakieś badziewie z samochodowego, a nie naprawić samego tłoczka. Brawo :notworthy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nituje się klocki tak? :icon_razz:

 

jesteś pewien ,że nie myslisz o szczękach?

 

 

jestem pewny :icon_eek: jak jococo z forum bedzie mily to pykne fotke tylko czy mu sie bedzie zacisk chcialo sciagac :wink: aaa i te klocki nie maja takich rowkow wtedy co wskazuja zuzycie, tylko wlasnie maja taklie cos:

 

grubosc klocka 5mm

otwor o srednicy 3mm jest wywiercony na odleglosc 3,5mm

otwor o srednicy 2mm jest wywiercony na calosc i w taki sposob to nituja, nity sa dwa tylko nity nie takie aluminiowe hehe tylko takie zaklepywane :) zrobie fotke a bedzie jasne

 

 

 

marcpol, twoje pozdrowienia nie tycza niestety mnie, do aktualnego sprzetu doszedlem droga ewolucji, jak kazdy zaczolem od rometa kupujac go za karte graficzna ;D i rodzice z tego powodu szczesliwi nie byli. aleee teraz jest juz inaczej rodzicow trzeba sobie umiec wychowac pod wzgledem moto. a na poczatku wiekszosc ma problem, ale nie ukrywam paliwo ktore przejezdzam to pieniadze tylko rodzicow nikogo innego...

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...