Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ???


Rekomendowane odpowiedzi

Ja lałem Agip 10W60, 15W50, Motul 15W50. Co było pod ręką to lałem do Accorda.

Czyli jak to mówią starzy mechanicy, panie oby oliwa była to nic się silnikowi nie stanie :)

Tak podpytuję, bo sąsiad trochę chętny na te moje 3 bańki lekko używanego oleju 4T i chce go wlewać do 15 letniej Toyoty Corolli benzynowej :)

Jakoś strach chłopu oddać, bo jeszcze mu się kościelny samochód zepsuje. Puszczą uszczelniacze albo co innego i będzie na mnie :(

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja 3 bańki oleju zmarnowałem żeby dobrać najlepszy do swojego moto :banghead:

 

:) :) :) :) :) :) :) :)

 

ps.

Motul 7100 zalany. Czerwony płyn jak krew buzuje w suczce :) rozruch najlepszy z 3 olei które porównywałem.

Przy okazji na 12 tys zrobiłem też wczoraj synchro, nowe świeczki, nowe filtry, sprawdziłem zawory.

Teraz idzie suka jak zła wilczyca za zwierzyną :) aż strach testować olej ;)

 

:)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj Motul taki zajebisty?Bo oryginalny.

 

Zakładam, że oryginalny, bo innej opcji nie biorę pod uwagę jak i Valvoline SYNT 10W40 czy Liqui Moly 10W40 (pół synt)

Ten Motul 7100 z tego co czytam to olej syntetyczny i mimo, że psioczyłem okrutnie na Motula 5100 to chyba czas trochę odszczekać. W moim sprzęcie według subiektywnych porównań na Motulu 7100 jest najlepiej. Najłatwiejszy rozruch. Przy rozgrzanym na fest silniku nie wali mi tak skrzynia przy włączaniu jedynki jak to ma miejsce np przy Liqui Moly, kosz sprzęgłowy trochę ciszej pracuje, podobnie jak na Valvoline który ma jeszcze wyższą lepkość niż Motul przy wysokiej temp czyli w 100 st C. Nie ciągnie mi nic, a nic sprzęgło jak to się wydawało, że ciągnie na Valvoline . Na porządnie rozgrzanym silniku rozrząd na słuch najładniej chodzi na Motulu 7100. Na Liqui Moly rozruch najtrudniejszy i faza przejścia silnika do wysokiej temperatury już nie taka miła jak na Motulu 7100. Tak sobie deliberuje ;) , że "konstruktorzy" tego Motula chyba najlepiej umieli dobrać parametry lepkościowe w niskich i wysokich temperaturach, a nie są to najwyższe wskaźniki w porównaniu do dwóch pozostałych olejów. Może dlatego, że firma robi te motocyklowe oleje najdłużej, największe doświadczenie. Oczywiście wszystko to co pisze to na świeżym oleju, po przejechaniu kilku tys km sytuacja może ulec zmianie i w zasadzie ten niby dziś najlepszy, wcale najlepszym może nie być. :) Wszystkie wychwycone przeze mnie różnice w pracy silnika dla wielu osób są i będą pomijalne i bez znaczenia. Dla mnie to ciekawe doświadczenie, że w wysilonym silniku motocyklowym rodzaj-marka- model oleju jednak daje o sobie znać, jeśli chce się to zauważyć :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda że co silnik to lubi co innego.

Moja Daytona motula 7100 nie cierpiała... I była wdzięczna za Bel Raya... I nie robiłem regulacji podczas wymian... ;)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest jeśli masz podobne doświadczenia. U mnie japoński silnik i francuski olej he he he.

Często mechanicy jednak tego Motula 7100 zalecają. Z tego co czytałem to leli na przeglądach w firmowych serwisach japońskich motocykli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 179 zł za 4 litry u sprzedawcy certyfikowanego przez polskie przedstawicielstwo Motula.

 

 

ps.

 

Liqui Moly 10W40 - 129 zł (4L)

 

Valvoline 10W40 - 79 zł (4L)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 179 zł za 4 litry u sprzedawcy certyfikowanego przez polskie przedstawicielstwo Motula.

 

Wg strony motula w Polsce firmą autoryzującą dystrybutorów motul jest "Motul Deutschland GmbH". Ciekawe czy polecany przez YUBY'ego sprzedawca ma te oleje bezpośrednio z Francji czy bezpośrednio z Niemiec, skoro jest certyfikowany. Hmmm...

Źródło: https://www.motul.com/pl/pl/business/1470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 179 zł za 4 litry u sprzedawcy certyfikowanego przez polskie przedstawicielstwo Motula.

 

 

ps.

 

Liqui Moly 10W40 - 129 zł (4L)

 

Valvoline 10W40 - 79 zł (4L)

 

ten valvoline to detal? u kogo? półsyntetyk?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce po taniości to teraz nieprzyzwoicie tani olej ten Valvoline Synt 10W40 i brać na zapas bańkę.

Ja zrobiłem jeszcze zabawę z zalaniem syntetyka 10W50 tego za 120 zł.

Najpierw było WOW !!, ale cicho sprzęgło pracuje i skrzynia jakoś lepiej :) znacznie ciszej przy zbijaniu biegów, i przy włączaniu jedynki idealnie. Niestety wrażenie też miałem, że silnik zmaga się z tym olejem, a szczególnie rozrząd jakoś tak hałaśliwiej mocno na zimnym pracował i rozruch mozolny zimnego silnika..

Zmieniłem na 10W40 i padło na Motula czerwonego 7100. Valvoline10W50 raczej za wysoką lepkość miał i poszedł do frytek smażenia ;)

 

Z tego co podane na tej mapce to jednak w Polandzie autoryzowani sprzedawcy są

biuro w Warszawie też mają

MOTUL Deutschland GmbH
Biuro w Warszawie

ul. Grzybowska 4/135
00-131 Warszawa
tel. + 48 22 253 04 08
fax + 48 22 258 43 51

 

https://www.motul.com/pl/pl/business/1470

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś miał chęć to można sobie poczytać o historii i osiągnięciach firm olejowych.

 

np. o firmie Motul

 

http://oleoo.pl/atrykuly/czytaj/Historia+marki+Motul,83

 

a tu o wszystkich

 

http://oleoo.pl/atrykuly/kategoria/Historia+marek+olejowych,4

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowo-garażowe :) testy porównawcze świeżych olei zakończone. Zdecydowanym faworytem subiektywnym okiem mimo, że półsyntetyczny jest dla mnie Liqui Moly 10W40 Strret. Wydaje się, że to klasa sama w sobie. Niemniej silnik mojego moto najfajniej pracuje na Motulu 7100 :( Mam obiecane 3 fajne testy w laboratorium, ale to jeszcze jednak trochę zejdzie czasu, bo muszą zaistnieć okoliczności gdy znajomy będzie mógł mi to zrobić za free. Znaczy się jak szefowej laboratorium nie będzie w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

aby nie zakładać nowego tematu dopiszę się tutaj. Jestem w posiadaniu Hondy CB 750 four z 78 roku. Nie wiem jaki olej był wcześniej zalany. Na forum SOHC wyczytałem aby lać tylko minerał, w żadnym wypadku syntetyk. Tutaj z tego co widziałem to piszecie, że syntetyk najlepszy bez względu na wiek i rodzaj silnika. Któryś z właścicieli powie co ma u siebie ?

Podobnie z lepkością. Serwisówka podaje 10w40, tam leją 20w50, a tu wyczytałem, że 15w50.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dawno mnie tu niebylo , pora zrobic zamieszanie , wiadomo producenci zalecaja tamto i sramto.... , z wlasnego doswiadczenia :
-torowa r6 ponad 10kkm na silniku na samochodowym syntetyku mobile1 , zero problemow , klejenia sprzegiel i innych teori wyssanych z dupy,w r6 wymiany oleju co 2gi dzien na torze + najtanszy filter hilfo ,koszt wymiany 16$

 

-ktm 450 sxf z racji rekluse zalewany mineralem rotella t4 do diesel 200mth na tloku dopuki sie sprzet niezatopil , silnik nawet niedymil , zmiany biegow bez problemow etc wymiany co 3-5mth , koszt wymiany oleju w ktm 3$ ,

tyle w temacie przeplacania za nalepki :laugh:
dobra panowie jazda z tematem wg owners manual :biggrin:
pozdro :excl:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...