Skocz do zawartości

Piaskowanie elemntów aluminiowych


BArt_X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe piaskowanie elementów aluminiowych? Jakby zrobić to z mniejszym ciśnieniem to chyba powinno wyjsć moim zdaniem. Chodzi mi o piaskowanie karterów silnika. Mam na oku silnik, który jest niekompletny, a przy tym dosć konkretnie ubrudzony (niektórzy nie wiedzą, że jak sie przed sprzedażą coś umyje, to można łatwiej i lepiej sprzedać) a chciałbym go zrobić do porządku, a nie na odwal. Szlifowanie i polerowanie odpada, bo to dużo roboty no i mi osobiście nie podobają się świecące silniki (pomijające choppery/cruisery bo to inna bajka). Takie szare, matowe aluminium tez jest ładne i chciałbym, żeby to tak wygladało. Może ktoś już robił coś takiego, proszę o opinie, ewentualnie o sugestie, jak można tą kwestię rozwiązać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie raczej nie, chyba ze naprawde drobnym piaskiem, proponuje szkiełkowanie bo jest najbardziej do elementów alu, na początek zwykłym szkłem bardzo drobno zmielonym np. w moździeżu a potem kulkami szklamyni (chociaż moim zdaniem to jush niewiele zmienia efekt) http://www.allegro.pl/item156274108_mikro_...ielkowania.html to link do kuleczek szklanych.

 

 

Sam teraz wybieram pistolet do szkiełkowania, moji znajomi jush dawno w to się bawią wiec chciałem i ja:P

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie aluminium odpada chyba ze tak jak kedzior napisał drobnym piaskiem ale lepsze szkiełkowanie. Dla przykładu jak dałem rane do piaskowania gdzie była tabliczka znamieniowa to po piaskowaniu miała mase małych dziurek więc silnik byłby podobny i potem wejdzie brud w dziurki i masz kape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie aluminium odpada chyba ze tak jak kedzior napisał drobnym piaskiem ale lepsze szkiełkowanie. Dla przykładu jak dałem rane do piaskowania gdzie była tabliczka znamieniowa to po piaskowaniu miała mase małych dziurek więc silnik byłby podobny i potem wejdzie brud w dziurki i masz kape

Na pewno uzyli jakis gruby piasek jesli miales az dziury, pewnie zwykly budowlany. Ja sobie wypiaskowalem karter silnika ale bardzo drobniutkim elekttrokorundem i calkie fajny efekt wyszedl. Choc najlepiej to oczywiscie wyszkielkowac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie orientacyjnie ile wynosi cena takiego szkiełkowania? A jakby spróbować piaskiem, ale drobynm tak jak mówicie z mniejszym ciśnieniem i z większej odległości? Miałbym do zrobienia całe kartery i pokrywy silnika z Simsona + cylinder i głowica. Nie wiem, czy szkiełkowanie od środka jest konieczne, bo tam jest olej i zwykle powierzchnia jest ok, poza tym z zewnątrz tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...