Skocz do zawartości

Pomoc dla poczatkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacy motocyklista jezdzilem na motorynce jak bylem maly a niedawno na wsk mojego starego hehe nie mam duzego doswiadczenia.Ale chce sobie kupic jakies moto zeby sie nauczyc jezdzic .

mam bardzo malo kasy a dopiero bede mogl ewwentualnie wyremontowac moto znalazlem dwie takie propozycje co polecacie i jakie macie doswiadczenia z tymi motorami

1 yamaha sx 400 http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=157963297

2 suzuki gs 500 http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=158069342

pierwszy jest gotowy do jazdy wystarczy zarejestrowac

drugi z tego co sie dowiedzialem musialbym w niego wpakowac okolo 700zl zeby byl do uzytku a jak chcialbym zarejestrowac to kupic nowa ramke z papierami i nastepne 500zl

zaznaczam ze moto nie bede rejestrowal do wakacji !

co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem oba pomysły poronione...

Poczytaj co sam napisałeś - chcesz kupić moto czy zwłoki do reanimacji ?

Jak masz 3500 do dyspozycji to wcale nie małe pieniądze i nie koniecznie trzeba iść od razu w japonce. Jesli chcesz moto do nauki jazdy to wystarczy MZeta. Sam zaczynałem od Cezetki i to nie tylko ja.

Poszukaj na allegro, gratce itp.

Te dwa sprzety sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ kiedys byly głównym motocyklem, a teraz nie ma co ukrywac, sa coraz starsze i w stosunku do Japonii duzo bardziej awaryjne. Nadal w starych sklepach motocyklowych jest duzo czesci do Jawa Simson, MZ, ale Japonia dominuje na rynku. Czesto spotykam sie z opinia, ze nie warto inwestowac w stare 2-suwy jesli ma sie juz uzbierane 3 tys.

Nie wierz tez w obloszenia, ze motocykl w pelni przygotowany do sezonu 2007, nie wymaga wkładu finansowego, bo takie to tylko nowe w salonach !

Jak kupisz motocykl to zawsze trzeba bedzie dokonac wymian i regulacji.

Moim zdaniem Suzuki GS 500 to najpopularniejszy motocykl z rzedu tych tanich dla poczatkujacych, ale kazda sztuka to osobna historia - nie kupuj w ciemno !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Staraj sie kupic przedewszystkim sprawne technicznie, zebys nie musial juz nic wkladac ( pytanie czy za takie pieniadze cos takiego sie znajdzie, ale jak kolega twierdzi, ze sie da to moze tak byc ).

 

popatrz na rocznik i kupuj jak najmlodsze.

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym absolutnie w te maszyny nie wchodził. Szczególnie w tego GS'a... Za 700 zł to raczej nie za bardzo go wyremontujesz. Przecież to są praktycznie zwłoki. Może mieć jakieś ukryte wady... rama skrzywiona itp. Co to tego SX'a ala Street'a to także kiepski pomysł... Pewnie po dzwonie.

 

Za taką kasę raczej szukaj czegoś sprawdzonego, a nie naciągaj kasę na młodsze sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Powiem tak.... Jeśli nie masz możliwości zarobienia więcej kasy, to proponowałbym MZ. Części w porównaniu do japonii to grosze. Lepiej mieć MZ w idealnym stanie niż grata japońca.

 

Ps. Za 3500, to kupisz w idealnym stanie, zostanie na kask, ubiór i na ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...