Skocz do zawartości

Yamaha TDR 125


MACIAS1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mocy prądnicy to raczej niepodnisie, a więc jest bez sensu, a pozatym trzeba by było dodatkowy regulator (zresztą taka prądnica jest nieregulowalna). Jedynym rozwiązaniem jest zmiana żarówek na oryginalne (o zalecanej mocy) i lepsze wykożystanie światła (zmiana odblasku na nowy). Lub wymiana prądnicy na alternator taki jak w MZ 250 lub Jawie ale ten pomysł odpada bo z pradnicą masz pewno zintegrowany zapłon.

 

Z całym szacunkiem ale nie da rady wymienić na alternator, mechaniki nie przeskoczysz.

 

Apropo H4, ja mam taką w RD wymienioną ze starej maluchowskiej R2 i działa cacy lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan odblasku można tylko optycznie stwierdzić, tzn, czy nie jest "pożółkły" czy nie pęka, wybrzusza się. Im większej mocy żarówka, czyli taka która również wydziela więcej ciepła, tym szybciej zniszczymy sobie odbłyśnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede przy motorze to sprawdze odbłyśnik. Wczoraj go rozbieralem, ale zapomniałem o lampie :biggrin:

 

Apropo H4, ja mam taką w RD wymienioną ze starej maluchowskiej R2 i działa cacy lala.

 

Właśnie wydaje mi sie, że te moje też są jakies z poprzedniej epoki :icon_mrgreen: Gdybym jeździł tylko po mieście to byłyby wystarczające, ale jak wyjażdżam tam gdzie droge oświetlają tylko moje żarówki to jest tragicznie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ma 27tyś. i przez 3 lata stał nieużywany (w ogrzewanym garażu). Znajomy dostał go za dług i raz, drwa razy do lasu pojechał, to chyba nie będzie źle z odbłyśnikiem(mam taką nadzieję) :P

 

Szkoda, że motor garażuje daleko od domu :)

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam serwisówki do tdr-ki... sam potrzwbuje do swojej yamahy i nigdzie nie moge znaleść odpowiedniej.... :wink:

 

 

Cieżka sprawa z serwisówkami.

 

Dzieki;)

 

Posiadam kilka serwisówek do DT i TZR. Jak coś to wpisywać mejle i porozsyłam.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...