Skocz do zawartości

rozmiary zebatek...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tej chwili mam zebatki 13z-56z i moto swietnie jezdzi. Musze zmienic naped ale nigdzie nie moge znalesc zebatki 56z takiej jaka mi pasuje. Jak zmieni sie zrywnosc motorka jest to 50ccm jak zaloze 12z-53z??

Albo moze dorobic sobie zebatke(tylko nie weim jak jest z jej scieralnością - czy wytrzyma tle co orginalna) jakies 60z i z przodu 12z wtedy chyba byloby bardzo zrywne ale biegi byly by bardzo krotkie... ale po lesie to moze ni lepiej.. POradzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zab z przodu to dwa z tylu z tego co pamietam. Wiec jak zalozysz 12-53 to bedziesz mial minimalnie dluzsze przelozenia. Poza tym sam piszesz,ze moto teraz jezdzi swietnie wiec zostaw jak jest albo daj 12 do przodu jak chcesz.

 

Pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zostaw jak jest

 

Musze zmienic naped

 

Myślenie naprawde nie boli :icon_mrgreen: Osobiscie do lasu wole dłuższe przełożenia, ale nie wiem jak to sie ma w takich małych sprzętach bo nigdy nie mialem 50 ccm, zaczalem od 80 ccm i pamietam, ze trzeba sie bylo tymi biegami troche nawachlowac. Ogolnie to poszukaj dobrze, zmierz rozstaw srub i srednice otworu na piaste i moze cos sie dopasuje. Ewentualnie jak radzil kolega wyzej daj do przodu 12 a tyl 53 i nie powinienes odczuc ogromnej roznicy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to jezdzilo??? chyba odrazu ruszal z 2 lub 3 :biggrin:

 

 

80 to był max , a jeździło całkiem przyjemnie jak na 50cm, tzn gaz był cały czas do końca aż się linka zrywała hehe

przy jeździe kolegi senda paliła ok 28/100 , 35km na zbiorniku i stop :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym dorobil sobie wieksza zebatke tylko jak jest z jej wytrzymalością??Jak porownując ja z orginalna to o wiele slabsze sa dorabiane???

acha i jeszcze mam jedno pytanie bo zuzyla mi sie ta klatka na lancuch http://bikepics.com/pictures/770632/ no i wszednie sa do kupienia tez gumowe za okolo 80zl a czy moznaby gdzies takie cos dokupic z plastiku?? Bo tedy tak szybko sie nie wytrze... ewentualnie gdziesz dorobic.... tylko gdzie kupic taki kawalek plastiku i kto to wytnie.....

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w dt50 dorabiana zebatke na tyl i wytrzymala tyle co zebatka z JT wiec kwestia wykonania. A takiego czegos to poszukaj z innego motoru i moze dopasujesz,bo dorobic z plastiku raczej ciezko jezeli chodzi o to cale co jest na zdjeciu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy derbi sendy. Czy mogly ktos zmierzyc i napisac wymiary rozstawu srub od tylnej zebatki????

moja zebatka ma takie wyiary

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d3098b8004.html

wiem ze ta od sendy ma nie 11cm srednicy wew tylko 10,5cm a chodzi mi o te pozostale wymiary. Z gory dzieki i to jest troche pilne.....

 

albo jeszcze lepiej jakby to zmiezyli i wpisali tu uzytkownicy hondy hm lub cre

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dorabianie bedzie mnie troche wiecej kosztowac i nie wiem czy w tydzien by sie z tym wszystkoim wyrobil. A znalazlem zebatke do hma 62z ale nie mam jej wymiarow, a ta od sendy jest chyba identyczna wiec jakby ktos mogl zmierzyc to niech wpisze... nie chodzi mi tu o jakis dokladne pomiary poprostu przylozyc linijke do srubek i zmierzyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaju zrobilem dwa zdjecia, niewiem czy cos ci to da bo niezbyt dokladne ale looknij.

http://bikepics.com/pictures/775725/

http://bikepics.com/pictures/775722/

 

 

zapomnialem jeszcze zrobic na dlugosc.

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie moglem wyedytowac poprzedniego posta..

W tej chwili bede mial 12-62z i tak bede musial skrocic lancuch. Moze ise okazac ze jednak jest za mala zebatka z przodu i kupie wieksza. Tu moje pytanie czy bede mogl pozniej jakos wydluzyc lancuch o jedno lub 2 ogniwa??? Nie chcialbym kupowac nowego gdyz to kolejne 160zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...