Skocz do zawartości

STELAŻE NA MOTO


Rekomendowane odpowiedzi

MAM DO WAS PYTANKO ODNOŚNIE STELAŻY NA MOTO :

 

(tu na forum nie bardzo coś znalazłem na ten temat), wiem że z sakwami i stelażami do cięższych sprzętów nie ma takiego problemu ale jak jest z motorkami troszkę szybszymi?

 

- gdzie można je kupić za rozsądną cenę :buttrock:

- czy jak jeździcie na zloty to zawsze je używacie :) (albo jak sobie radzicie?)

- czy do stelaży do danego motocykla łatwo jest przyczepić torby nie typowo motocyklowe i czy w ogóle można dojechać z takimi do celu bez większych problemów :icon_question:

 

... inne wasze uwagi na temat jazdy z dodatkowym bagażem mile widziane :icon_exclaim:

 

pozdrowionka :notworthy:

 

...HMM minęło 6 godzinek... może podzieli się ktos swoją wiedzą wkońcu :icon_question: :icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety przynajmniej w Louisie i Polo nie oferuja juz stelazy do F3 , a jedynie do F4. Wydaje mi sie ze ciezko bedzie wam znalezc nowke, raczej szukalbym na rynku czesci uzywanych, np na ebay.de. Sprawdze jeszcze potem czy byly takie stelaze w starych katalogach i jesli tak to potwierdze. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (CBR 600 F2) i mój chłopak (CBR 600 F3) oddajemy motocykle do mojego mechanika, w zimie jak ma więcej czasu to zajmuję się też takimi pierdołami jak stelaże :biggrin: . Może w waszej okolicy też jest taki magik, który z kilku rurek potrafi wyczarować piękny stelaż do waszych maszyn. Przedtem zrobił mi takowy do GS-a (razem z gmolami) i byłam zadowolona :notworthy:

 

Jak będę miała go gotowego, to mogę porobić zdjęcia. Jednak to najwcześniej za miesiąc (albo nawet i później), bo obecnie mam sesję i nie mam czasu podjechać do rodzinnego domku, aby motocykl do mechaniora zaprowadzić :icon_biggrin:

 

PS.

Niestety przynajmniej w Louisie i Polo nie oferuja juz stelazy do F3 , a jedynie do F4. Wydaje mi sie ze ciezko bedzie wam znalezc nowke, raczej szukalbym na rynku czesci uzywanych, np na ebay.de. Sprawdze jeszcze potem czy byly takie stelaze w starych katalogach i jesli tak to potwierdze. Pozdr!

Mylisz się mikitl w Louisie sprzedają stelaże do CBR-ek też tych starszych :flesje: Mam katalog to wiem :icon_twisted: Cena jak mnie pamięć nie myli to ok. 500-600 zł, nie mam go przy sobie tak z głowy dałam cenę.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stelaży to najlepiej, jak ktoś ma oczywiście zdolności i chęci, zrobić samemu. Oryginalne kosztują bardzo dużo i nie opłaca się wydawać na nie pieniędzy, bo samemu można zrobić czasem nawet lepsze stelaże [pod własne potrzebu i upodobania]. Ja jestem właśnie w trakcie wykonywania takiego stelaża, ale nie do przecinaka, ale do mojego GS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P :P Motostel. duh co Ci Soli doradza , to się zgadzam są nie drodzy.,. nawet

 

Ale hmm trzeba uważać z jakościa a zwłaszcza mam na mysli dopasowanie ..

 

do AT nie zawsze pasowały idealnie i trzeba było troche czasu , imadła . młotów , pilników. używać

 

ale się staraja i poprawiaja ,,błedy młodości"

 

i co ważne jest z nimi b. dobry kontakt...

 

także polecam .. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę w takim razie, jak ktoś posiada taki stelażyk (mnie interesuje do F3) to może zamieściłby tu fotosa lub przesłał mi na maila, moze u mnie w okolicy jeden gość na wzór by wymodził hmmm... licze na współpracę , dzięki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie można je kupić za rozsądną cenę :icon_mrgreen:

 

www.holan.pl Dorabiają dla Touratecha, to i Tobie dorobią. Zadzwoń do nich. Poza tym już dostałeś inny namiar. Jako bagażnik sprawdza się również stelaż od kufra Hepco&Becker. Można również do niego załżyć płytę innej firmy i stosować dowolny kufer, jednak to H&B ma najlepsze mocowanie kufa.Zawsze tez można pogadać z jakimś sprytnym ślusarzem w okolicy. Kolega córce do skutera dorobił ze zdekapitalizowanego metalowego krzesłka i się sprawdza.

 

- czy jak jeździcie na zloty to zawsze je używacie :biggrin: (albo jak sobie radzicie?)

 

Jak zamontowałem, to nie zdejmuję i tylko czasem kufer odczepię.

 

- czy do stelaży do danego motocykla łatwo jest przyczepić torby nie typowo motocyklowe i czy w ogóle można dojechać z takimi do celu bez większych problemów :smile:

 

Chyba jednak myślisz o bagażniku, a nie stelażu. Oczywiście można uzywać torby turystycznej dowolnej marki i doczepić ją pająkiem lub (lepiej) zawiązać linką do siedzenia pasżera. Nie przeszkadza w jeździe, tylko najczęściej nie jest tak nieprzemakalna, jak torba motocyklowa.

 

Do sakw bocznych nigdy nie używałem żadnego stelaża. Wieszłem je na siedzeniu i jechałem. Zawsze dojechały w całości. Tylko okleiłem folią boczki motocykla, żeby się nie porysowały.

 

Pozrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyglada to tak :

< < < < K L I K > > > >

a kosztuje to ok 200-250zł w któryms sklepie wysyłkowym - nie pamietam którym, nie chce mi sie poszukac :smile:

Z uzywek mozna zapomniec - szukam juz ok pol roku i nic nawet jednej sztuki i o tyle jest to bolesne ze za nowy kuferek GIVI e30 dalem 150zł a stelaz jest wart duzo wiecej :icon_mrgreen: ale coz takie zycie - przyjdzie lato zainwestuje w rurki nierdzewki i cos sie dorobi :biggrin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flisert jakby ci sie chcialo poszukac w ktorym wysylkowym sklepie to bylo to bylbym bardzo wdzieczny i bede ci dluzny duuuuuuuuuuuze piwko :) A rozpoczecie sezonu juz wkrotce :D

 

Sorki za to ze nie edytuje wczesniejszej wiadomosci ale chce zeby to bylo duzymi literami :

STELAZE MOZNA KUPIC BEZPOSREDNIO ZE STRONY ->> http://sklep.scigacz.pl/

 

To teraz mnie nalezy sie piwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyglada to tak :

< < < < K L I K > > > >

a kosztuje to ok 200-250zł w któryms sklepie wysyłkowym - nie pamietam którym, nie chce mi sie poszukac :crossy:

Ja akurat dziś pytałem o cenę Monoracka do Fazera w sklepie www.jotte.pl. Cena wraz z płytą 330 zeta, także niczego sobie.

Porównując z cenami na stronie Ścigacza to jotte wypada trochę lepiej i myślę, że można się jeszcze potargować :flesje:

Edytowane przez Boniek

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Muszę Cię zmartwić kolego stelaż GIVI to wydatek około 400 PLN (nowy) + kuferek więc bez 700 PLN nie podchodź.

Minus jest taki że można zamontować tylko kufer centralny a do sakw bocznych i tak musisz dorobić stelaż bo połamie Ci migacze.

Zrobiłem stelaż pod sakwy oxford sam i wydałem jakieś 150 PLN ale się w 100% sprawdził.

Trasa 1100 km Słowacja - Majówka.

A ha po 270 km w deszczu sakwy przemokły - duży minus.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...