Skocz do zawartości

Przewody w stalowym oplocie


Profesor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

mam zamiar założyć przewody w stalowym oplocie do mojego GSX`a gdyż wszyscy którzy takich używaja chwalą je i namawiają mnie do takiego zakupu

i tu rodzą się pytania ponieważ takich przewodów nie miałem do tej pory :icon_question: :

1) czy są różnice między różnymi producentami?

2) są w Polsce firmy robiące takie przewody na zamówienie - co o tym sądzicie bo są dużo tańsze

3) dlaczego od pompy prawie wszyscy prowadzą dwa przewody a nie jeden na rozdzielacz i później dwa do

zacisków, czy ma to jakieś sensownie z punktu widzenia mechaniki uzasadnienie?

 

liczę na was :icon_question:

i wielkie dzięki za odpowiedź :icon_question:

 

profesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2 jest taka firma w Wawie na przeciwko Boldoru na Jagiellonskiej chyba nazywa sie PTM

ad3 to drugie rozwiazanie jest drozsze , btw ja mam takie w Aprilce ale u mnie przewody stalowe sa montowane fabrycznie

 

PTM przeniósł się do Nieporętu :icon_question:

 

Dwa przewody zamiast trzech+trójnik nie są wcale droższe (przynajmniej tak wychodzi u Nas - oszczędzamy na 2 końcówkach), do tego wygodniej jest je poprowadzić na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy są różnice między różnymi producentami?

2) są w Polsce firmy robiące takie przewody na zamówienie - co o tym sądzicie bo są dużo tańsze

3) dlaczego od pompy prawie wszyscy prowadzą dwa przewody a nie jeden na rozdzielacz i później dwa do

zacisków, czy ma to jakieś sensownie z punktu widzenia mechaniki uzasadnienie?

 

liczę na was :biggrin:

i wielkie dzięki za odpowiedź :notworthy:

 

profesor

 

odp. 1

Pewnie jakies sa ;)

 

odp. 2

Sa a ja polecam kolesi co na gieldzie(bywaja w Łodzi i Wawie) maja z metra przewody i rozne koncowki do nich.

Przewod Goodridge ,koncowki rozne i cena duzo nizsza niz gotowych.Zarabiaja na miejscu w cenie jak chcemy.Najlepiej wez orginaly i dotna na miare oraz zarobia.

 

odp.3

glownie to cena,gdyz taniej wychodzi za dwa przewody i dwie koncowki niż trzy z szescioma koncowkami :-),latwiej odpowietrzyc bo nie ma trojnika w ktorym czasem sobie bombelek utknie.

 

 

U mnie w VL1500 czuć różnicę i jest malina zwlaszcza ze to model `98 bez hamulcow hehe :icon_biggrin:

Edytowane przez Fabio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy są różnice między różnymi producentami?

2) są w Polsce firmy robiące takie przewody na zamówienie - co o tym sądzicie bo są dużo tańsze

3) dlaczego od pompy prawie wszyscy prowadzą dwa przewody a nie jeden na rozdzielacz i później dwa do

zacisków, czy ma to jakieś sensownie z punktu widzenia mechaniki uzasadnienie?

 

do 1 sadze, ze nie dojdziesz :buttrock:

 

2: wpadly mi ostatnio w lapy czasopisma motocyklowe z australi i angli, jeden to byl fast bike bodajze, a drugi nie pomne. no i o co biega. byly tam ogloszenia dotyczace sprzedazy wezy na metry i koncowki. czyli kupujesz sobie np 2m przewodu, 4 koncowki i robisz SAM!!! tak, tez sie zdziwilem. byl tam na obrazku taki patent, cos jakby zalozyc nowa koncowke na waz ogrodowy, a potem nasunac takie zabezpieczenie. bylo napiszane 100% szczelnosci. no, mnie to sie podobalo i przekonalo. ciekawe, czy jest jakis dystrybutor na polske? byly weze w kolorze chrom nawet :flesje:

 

3. wg mnie ma. zastanow sie, po co montuje sie te przewody? zeby waz nie pulsowal. a co mozna jeszcze zaradzic? zmniejszyc ilosc plynu w ukladzie. mniej plynu - twardszy hebel. tak ja to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody w stalowy oplocie są rewelacyjne.Podobno :buttrock: .Ja powiem za pare dni ,dzisiaj dostałem właśnie taki ,firmy Lucas .Smiesznie cieniutki porównując do zwykłego.Dzisiaj montaż i tylko czekać ,aż deszcz zaniknie .Wtedy zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Bo mnie to tez ciekawi.

W jakim momencie nalezy je wymienic na stalowe i czy w ogole nalezy ???

Bo hamulce mam rewelacyjne, plyn i klocki zmieniam co sezon i czy w zwiazku z tym warto robic taka operacje ???

Na Ebayu widzialem tez ze sprzedaja na metry i za smieszne ceny :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Bo mnie to tez ciekawi.

W jakim momencie nalezy je wymienic na stalowe i czy w ogole nalezy ???

Bo hamulce mam rewelacyjne, plyn i klocki zmieniam co sezon i czy w zwiazku z tym warto robic taka operacje ???

Na Ebayu widzialem tez ze sprzedaja na metry i za smieszne ceny :icon_twisted:

 

Przewody gumowe powinno się wymieniać co 4 lata, w PL wiadomo jak bywa - dopóki klamki nie można dociągnąć do manetki gazu a przewód nie "wstaje" podczas wciskania hamulca to się nie wymienia :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajcie na allegro, jest tam koles bedacy przedstawicielem angielskiej firmy hel, robia przewody rowniez na zamowienie, maja doslownie do wszyskich motocykli, bardzo odbre wykonanie i mozna dobrac kolory przewodu i koncowek, ja mam wlasnie taki

 

ps. ceny tez maja przyjazne

Edytowane przez buba6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...