Skocz do zawartości

dwie sprawy srubi i R6


agressor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

1 sprawa

co zrobic jak mam BARDZO zapieczona srube i zjechana glowke??

Moze jest jakis preparat to jest srubka od zbiorniczka na plyn hamulcowy (srub. krzyzakowy)

 

2sprawa moj kolega ma rame od R6 i po dzwonie zmienila sie geometria tzn. glowka nie jest

spawana ale po zalozeniu owiewek nosek ( plog) zachodzi na kolo jest jakas opcja myslalem

zeby ja robic ale to chyba nie ma sensu??!! A moze da sie to jakos naprawic??!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

1 sprawa

co zrobic jak mam BARDZO zapieczona srube i zjechana glowke??

Moze jest jakis preparat to jest srubka od zbiorniczka na plyn hamulcowy (srub. krzyzakowy)

 

2sprawa moj kolega ma rame od R6 i po dzwonie zmienila sie geometria tzn. glowka nie jest

spawana ale po zalozeniu owiewek nosek ( plog) zachodzi na kolo jest jakas opcja myslalem

zeby ja robic ale to chyba nie ma sensu??!! A moze da sie to jakos naprawic??!!

 

Pozdrawiam

Na zapieczone śruby jest sporo różnych środków odrdzewiająco-penetrujących, ot chociażby WD40 i masa podobnych. Potraktuj śrubę tym środkiem, odczekaj parę godzin, a najlepiej zostaw na noc. Na mocno zjechane śruby są specjalne wykrętaki, mocowane np. do wiertarki. Kręcisz tym w lewo i powinno odpuścić.

Ramę z takimi uszkodzeniami można tylko w jedno miejsce - ZŁOMOWISKO

W normalnym kraju europejskim nigdzie nie zarejetrują motocykla po dzwonie, choćby nawet niewielkim. U nas jakiś kowal Pan Czesiu wykuje, moto na sprzedaż i nieważne, że ktoś ryzykuje życiem, kasa się liczy. :banghead: :banghead: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śrubki to jest taki sposób

Jeżeli jest to śrubokręt (jeżeli łeb śruby to weź jakis grubszy pręt) przystaw go do śruby weź młotek i uderz parę razy. Śrubokręt zrobi sobie gniazdo a uderzenia spowodują mikrodrgania które poluzują zapieczoną śrubę. Tylko nie wal 2kg. młotkiem zza ucha!!!. Młotek nie może być też za mały. Ot taki w sam raz :crossy: Z reguły to pomaga. A co do ramy to nie każdego stac na złomowanie swego motocykla i kupowanie jakiegoś chinola panie Shipp. Niedawno kolega prostował ramę w swoim motocyklu i teraz sobie śmiga. Temat jest dosyć trudny ale powodzenia :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śrubki to jest taki sposób

Jeżeli jest to śrubokręt (jeżeli łeb śruby to weź jakis grubszy pręt) przystaw go do śruby weź młotek i uderz parę razy. Śrubokręt zrobi sobie gniazdo a uderzenia spowodują mikrodrgania które poluzują zapieczoną śrubę. Tylko nie wal 2kg. młotkiem zza ucha!!!. Młotek nie może być też za mały. Ot taki w sam raz ;) Z reguły to pomaga. A co do ramy to nie każdego stac na złomowanie swego motocykla i kupowanie jakiegoś chinola panie Shipp. Niedawno kolega prostował ramę w swoim motocyklu i teraz sobie śmiga. Temat jest dosyć trudny ale powodzenia :crossy:

Pośmiga troszeczkę i sprzeda sprzęta ""z małym przebiegiem w bardzo bobrym stanie"" :biggrin:

Widziałem już takie, dziękuję, postoję :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubki na zbiorniczku już przerabiałem, są one dość miękkie więc wystarczy przyłożyć ciut większego bita (http://allegro.pl/item156446760_bity_koncowki_do_wkretarki_komplet_33_tanie_.html)

walnąć kilka razy młotkiem (ok 200gr) aż się dobrze ugnieździ i delikatnie odkręcić.

jak będą problemy to polej płynem hamulcowym(lepszy od wd40)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. srubokret udarowy, na allegro widzialem nawet za 15 zeta

2. czy jestes pewien, ze to rama? a nie polki lub lagi? aktualnie jestem w temacie r6 po dzwonie, gdzie kolo wkomponowalo sie w kolektory. po blizszych ogledzinach do wymiany sa lagi i polki, a rama wydaje sie byc ok. wydaje, bo tylko laser to sprawdzi, ale wlasciciel nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. srubokret udarowy, na allegro widzialem nawet za 15 zeta

2. czy jestes pewien, ze to rama? a nie polki lub lagi? aktualnie jestem w temacie r6 po dzwonie, gdzie kolo wkomponowalo sie w kolektory. po blizszych ogledzinach do wymiany sa lagi i polki, a rama wydaje sie byc ok. wydaje, bo tylko laser to sprawdzi, ale wlasciciel nie chce.

nie no wlasnie rama jest lipa jezdzi prosot i wogole gitara ale zadupek jest troche wyzej tak bardziej

zadarty i wlasnie to byl taki dzwon ze kolo wjechalow kolektory lagi byly prostowane itp.

"maly rzebieg lekki szlif":) ale kolega mial troche hajsu jeszcze i kupil nowa rame a potem puscil moto

dalej i zostala mu ta czysta rama pomyslaem zeby ogarnac ja sobie na wscieklego psa:D w maire malym kosztem bo teraz to dokladam tylko do moto a nie chce zeby to byl moj docelowy sprzet...

rama na oko jest dobra wiec moze to nic powaznego wiem ze spawac alu nie mozna ale moze jakos to

naprawic sie

ile kosztuej zmierzenie geomterii itp. drogo??

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wlasnie rama jest lipa jezdzi prosot i wogole gitara ale zadupek jest troche wyzej tak bardziej

zadarty i wlasnie to byl taki dzwon ze kolo wjechalow kolektory lagi byly prostowane itp.

"maly rzebieg lekki szlif":D ale kolega mial troche hajsu jeszcze i kupil nowa rame a potem puscil moto

dalej i zostala mu ta czysta rama pomyslaem zeby ogarnac ja sobie na wscieklego psa:D w maire malym kosztem bo teraz to dokladam tylko do moto a nie chce zeby to byl moj docelowy sprzet...

rama na oko jest dobra wiec moze to nic powaznego wiem ze spawac alu nie mozna ale moze jakos to

naprawic sie

ile kosztuej zmierzenie geomterii itp. drogo??

 

POZDR

Pewnie nic nie wniosę do tematu, ale...

Kurczę, zawsze mam mieszane uczucia, kiedy czytam takie posty. Kasy nikt nie ma za dużo i wyrzucać cokolwiek, przy naszych polskich cenach, żal jak cholera. Tym bardziej, jeśli jeszcze można coś z tego zrobić. Milionerami nie jesteśmy.

Z drugiej strony ryzyko zdrowia czy życia... I jakie rady tu dawać, żeby było dobrze i spokojnie na sumieniu?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do srubki to jak wyzej

 

co do ramy to juz jesli chcesz to naprawic to dzwon do firmy TECROL z Bielska.Oni prostują i mają do tego maszyny i potem robią pomiar laserowy i masz wydruk zapeniajacy ze rama jest prosta.

Ale jak juz kolo po złozeniu dotyka pługu to dzwon musialbyc na tyle silny ze podkosiło nie tylko główke ramy, ale raczej na pewno zoszerzyła sie górą.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o śrubke to znam jeszcze jedną metode ale przydaje się ona głównie jeżeli śruba jest troszke większych rozmiarów lub nam się urwała niechcący:D wiercimy w niej dziure i zabijamy tam bita torx ale tyklo sprawdzonej i dobrej jakosci żeby się nie ułamał przy wykręcanie. sprawdzona metoda i 100 razy lebsza od rozwiertaków czy jak to się tam nazywa:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma podobny problem z tą śrubą w skuterze. Czy przyłożenie bita i uderzenie młotkiem nie może niczego uszkodzić??

 

 

jak zrobisz z wyczuciem to nie, w najgorszym wypadku odtrącisz zbiorniczek=nowa pompa

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie!!! jezeli srubka jeszcze przypomina lbem jakikolwiek ksztalt to tylko srubokret udarowy! po co niszczyc? nawiercac, punktowac?

tu (wybrana losowo) aukcja: http://www.allegro.pl/item156337871_wkreta...a_kasetka_.html

przyda sie w kazdym warsztacie. o ile bity to sa gowno, o tyle mechanizm jest dosc wytrzymaly i jak ktos bedzie nagminnie uzywal to radze dokupic tylko firmowe bity i bedzie mial na wiecznosc.

 

nie no wlasnie rama jest lipa jezdzi prosot i wogole gitara ale zadupek jest troche wyzej tak bardziej

zadarty i wlasnie to byl taki dzwon ze kolo wjechalow kolektory lagi byly prostowane itp.

 

stary, znowu wymieniasz element, ktory nie ma nic wspolnego z rama. zadupek jest na tylnym stelazu, a stelaz moze wygiac 5 letnie dziecko przy uzyciu rury. sam juz prostowalem niejeden stelaz i sie zdziwilem jaki jest podatny. moze nie kazdy, ale te w sportach tak. zainwestuj w laser, to sie dowiesz na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...