Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

To kup zarowki philips moto/bluevision jedyne 36zl za sztuke ;) oczywiscie h4 lub h7 zalezy co tam masz u siebie

 

du*a :icon_mrgreen:

philips vision plus +50%, jeśli już. w furmankach (2 - moja i mamuśki) sprawdzone, poprawia oświetlenie drogi, nawet diagnosta na stacji zauważył, że światła są silniejsze

 

jakbyś chciał na upartego przerabiać na xenony, to na pl.rec.motocykle kilku gości profesjonalnie (znaczy komplet, nie tylko sam palnik) coś takiego do moto zamontowało. ale jest kłopot, potrzeba dużo miejsca na cały układ (AFAIR wraz z poziomowaniem, bo moto jest jeszcze bardziej "niestabilne" niż bryczka). no i koszty niemałe

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

du*a :icon_question:

philips vision plus +50%, jeśli już. w furmankach (2 - moja i mamuśki) sprawdzone, poprawia oświetlenie drogi, nawet diagnosta na stacji zauważył, że światła są silniejsze

 

jakbyś chciał na upartego przerabiać na xenony, to na pl.rec.motocykle kilku gości profesjonalnie (znaczy komplet, nie tylko sam palnik) coś takiego do moto zamontowało. ale jest kłopot, potrzeba dużo miejsca na cały układ (AFAIR wraz z poziomowaniem, bo moto jest jeszcze bardziej "niestabilne" niż bryczka). no i koszty niemałe

jsz

 

 

moze do samochodu, na pudelku gdzie jest narysowany gsxr pisze motovision :icon_mrgreen: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, o ile się orientuję, w TDM-ie NIE MA żarówek H4. Mój brat kupił sobie Philips Vision Plus +50%, komplet H4, po czym... te żarówki wylądowały w moim samochodzie. TDM-a ma o ile wiem H1 i H3 (długie/krótkie).

 

Osobiście mam ksenon w TDM-ie i sprawdza się świetnie. O ile brat narzeka na gówniane oświetlenie (wada TDM-y 2 generacji), ja mam świetną widoczność. Więc dorzucenie ksenona nie jest wcale złym pomysłem... oryginalne oświetlenie jest po prostu słabe.

 

Opona oryginalna 150 sprawdza się bardzo dobrze. Nie wiem, może 160 by nie zmieniła trakcji motocykla, ale kapeć 170 czy 180 - już chyba tak. Ale ta 150 jest OK, nie odczuwam nic negatywnego w związku z jej posiadaniem. No chyba że chodzi Ci o wygląd :banghead:

 

Moto super chodzi po zakrętach, przed wiatrem chroni dość dobrze.. Odsyłam do mojej wypowiedzi z tego wątku.

 

Pozdr :)

 

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam ksenon w TDM-ie i sprawdza się świetnie (...)

 

a jak zrobiony? sam robiłeś/ zamawiałeś gdzieś czy tak już kupiłeś?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobiony? sam robiłeś/ zamawiałeś gdzieś czy tak już kupiłeś?

jsz

 

Hmm, ja to tak kupiłem... osprzęt jest zamontowany za zegarami a pod owiewką, wygląda mi na to, że klosz nie był wymieniany a jedynie zaadaptowany. Jedyna wada - brak układu stabilizacji: kiedy jedzie się po nierównej drodze, to zważywszy że granica światłocienia jest bardzo wyraźna - światło jakby "skacze" :P Ale po 10 km już się przyzwyczaiłem.

 

Napisz PW do Drogowca - od niego kupiłem motocykl, może on coś więcej wie o tym, kto i jak instalował.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ehe. 1/3 droższe od vision plus +50%, a w zamian inny kolorek, który rzekomo ma wyróżniać moto na drodze

 

Hmm, ja to tak kupiłem... osprzęt jest zamontowany za zegarami a pod owiewką, wygląda mi na to, że klosz nie był wymieniany a jedynie zaadaptowany. Jedyna wada - brak układu stabilizacji (...)

 

dziękuję, to mi wystarczy: chałupnictwo :icon_twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehe. 1/3 droższe od vision plus +50%, a w zamian inny kolorek, który rzekomo ma wyróżniać moto na drodze

dziękuję, to mi wystarczy: chałupnictwo :icon_razz:

jsz

Ja mogę polecić Tungsrama +60 % swiatła więcej i rzeczywiście jest duzo lepiej niz standard. Kupowałem po 28 zł za 2 szt. pudełko takie granatowo-szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zle ze oswietlenie zostalo poprawione tanszym kosztem?

Nie zgodna przerobka z normami. Zle bo moze slepic nadjezdzajacych z naprzeciwka. Sobie moze poprawil zycie ale innym utrudnil. Nie jezdzisz w nocy? Nie przeszkadza Ci zlepienie nadjezdzajacych z przeciwka. ja wychodze z zlaozenie "nie czyn drugiemu co tobie nie mile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...