Skocz do zawartości

Transport Motocykli z Anglii do Polski


dyrmaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! potrzebuję pewnego transportu z Niemiec (okolice Bonn) do Polski. Z tego co wiem to właśnie przewoźnicy jadący z UK jadą w tamtych okolicach. Czy możecie mi kogoś pewnego polecić po przystępnej kasie? pozdrawiam

 

a co chcesz przywiezc (domyslam sie ze moto) i kiedy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Tak jak w temacie.

Wrzucam temat choc jeszcze jest w "proszku". Przechodzac do meritum sprawy to oferuję przywoz motocykla z Anglii ( 110 km od londynu) do Polski ( podkarpackie).

Sprawa jest taka ze poczatkiem lipca wioze 3 motocykle z anglii do polski.Jeden moj i dwa dla kumpli.

Jest miejse jescze spokojnie na 3-4 maszyny.Bez obawy juz tak wiozłem i biore pełna odpowiedzialność za kazdy motocykl.

Motocykl trzeba by dostarczyć w okolice Cambridge ( UK 110 km od londynu) i moge go dostarczyć na terenie województwa podkarpackiego/małopolskiego/śląskiego/świętokrzyskiego/ciut mazowieckiego/ciut opolskiego czyli tak do 300 km od Dębicy woj Podkarpackie.Sprawa do dogadania.

Motocykl musi posiadać komplet dokumentów.

 

Co do konkretnych dat to sa dwa termininy ktore mi pasują.Pierwszy w okolicach 1-15 lipca , a drugi to gdzieś we wrzesniu.

 

Teraz najwaniejsze - czyli cena.

Otóż za transport motocykla trzeba ujścić :) opłatę w wysokości 100 funtów - i dostarcze moto pod wskazany adres tak do 300 km od Dębicy (bo dalej nie chce mi sie jechać :D ).

Konkretnie co do I terminu to bede coś wiedział w Lutym/marcu.

 

oczywiscie motocykl moze być uszkodzony ale nie masakrycznie - musi wygladac jak motocykl a nie jak przystanek autobusowy.

 

pzdr

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze sie zastanowic bo jak 100 funtów to jeszcze ujdzie w tłoku. Mozliwe jeszcze pertraktrakcje cenowe ???

Jak bede chcial przewiezc 2-3 ?

A komplet dokumentów to chodzio Ci tylko o V5C czy jeszcze MOT i Road Tax ?

A jak V5C to na kogo ?

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc papier na moto.Najlepiej jak bedzie faktora zakupu, nom ale dowód tez moze być raczej,ale wtedy juz musi być razem umowa kupna sprzedazy - al eto juz spiszemy "na kolanie" jak nie bedzie :buttrock:

nom z 10 funciaków jeszcze spuszcze dla forumowicza :banghead: :banghead:

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak kupuje motra na Ebayu to nie mam umowy tylko klient daje mi swistek z V5C i reszte odsyla dp DVLA. Czy taki swistek wystarczy na przejazd przez granice ???

Powiedzmy ze poczekam na V5C z DVLA na siebie i wtedy z takim dokumentem na mnie juz mozesz wziac motra ? Do lipca lub wrzesnia pewnie ze dwa-trzy kupie i przerejestruje na siebie.

No to jak spuscisz to OK :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom sam swistek ten o nowym włascicielu to moze byc ciezko (nie wiem bo nie robiłem tak).

Raczej musi byc faktórka lub jakiś papiór co jest na nim nr ramy - no jakiś namacalny dowód ze to to moto jedzie. Do tej pory wiozłem moto na dowód rejestracyjny, ale juz na mnie i na faktórke.Mimo ze dowód nie bedzie na mnie (ciebie) to sie spisz eumowe z własicielem dowodu ze to niby ktoś kupił kto wiezie moto i tyle.Ma dowód , ma umowe wiec wszytko, ale na ten swistek o nowym własicicelu to nie wiem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

z Polski Do Anglii chyba dało by sie rade ale w okolicach od 20 marca do 1 kwitenia. Moge zabrac max 2 motocykle do UK.Podaj miasto to powiem czy w ogóle jest to realne.Ten marzec to trzeba było by dogadać.Jedyna pewna data to przywoz z UK we wrzesniu, wtedy na 100 %. Data przed 15 lipca just jest nieaktualna - juz jest full nie ma miejsca na zadną furke.Jak sie cos zmieni to dam znac.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z polski do angli nie zabralbys ? w okolicach kwietnia/maja-albo i szybciej?jak nie znajde transportu to chyba na moto przyjade

 

A planujesz zapuscic korzenie w UK ?

To gdzie ?? Moze razem posmigamy ??? :biggrin: :icon_idea:

 

Mycior - szkoda ze lipiec odpadl :biggrin:

Do wrzesnia to moge nie dozyc :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A planujesz zapuscic korzenie w UK ?

To gdzie ?? Moze razem posmigamy ??? :biggrin: :icon_idea:

 

Mycior - szkoda ze lipiec odpadl :biggrin:

Do wrzesnia to moge nie dozyc :)

 

Ja jak jestem w UK to siedze w okolicach Cambridge.Ale teraz nie mam tam zadnego sprzeta coby posmigac. Mysle ze mozna sie umowić na wspolne smiganie w Lipcu/sierpniu ,ale to raczej tak z dnia na dzien bo zaplanowac to sie za bardzonie da.

 

Nom lipiec odpadł szybko maxymalnie bo sie rozeszło na miejscu , a teraz to poł Polski jest w UK wiec miejsce sie zapeniło prawie odrazu.

 

Tak jak pisałem wczeniej bede kombinował jeszcze cos z UK do PL we wrzesniu.Jak bede miał jakies konkrety to tu wrzuce.

 

majkelpl Jakie są ceny przegladu w UK i ubezpieczenia moto np na miesiac lub 2 ??

 

Pzdr

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o MOT ? Dopuszczenie motocykla do ruchu ? Jesli tak to 25 funtow. :crossy:

A ubezpieczenie sklada sie z wielu czynnikow roznych dla danej osoby i sprzeta, ale tak mniej wiecej miesieczna oplata, oczywiscie AC + OC, to okolo 20 funtow :notworthy:

Drogo jak cholera, ale ............... to wlasnie Anglia. Wiecej zarabiasz i wiecej placisz :)

A pytanie o zostanie w UK bylo do dyrmaza :D

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co to mam plan zostać do wiosny 2008, jak nie dluzej. Mieszkam sobie w Ross on Wye kolo Herefordu, Monmouth, Gloucesteru (Cardif-te rejony)

 

a co do transportu motocykla to moto moje stoi w Bolesławcu (to jest koło Zgorzelca,przejscie graniczne z D) jestem w trakcie jego rejestracji (sprowadzilem go z Canady) no i mysle ze wyrobie z czasem do marca, tak wiec pisalbym sie na przywiezienie mi go -ten marzec/kwiecien mi odpowiada jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...