Skocz do zawartości

OFF-ROAD


bieniek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moc a umiejętności..

Byłeś kiedyś na Rykach ? znajdź sobie stronę Maćka Skóry - porozmawiaj sobie z owym jegomościem to dowiesz się tego i owego.

Jak to gazem z zaje..nym silnikiem wrongla na 31' objechało.

Na Hermola stronie czasami bywa. rajdy 4x4 pl > tak poszukaj postów Maćka.

 

 

No coz na forum rajdy 4x4 jestem nie od wczoraj .... Niemniej jednak nie wiem co chciales mi przekazac swoim postem .... I jako tako pytac nikogo o nic nie musze bo nie jedno widzialem na zywo w terenie ....

 

P.S

Gdybys nie zalapal tak do konca to twierdze ze silnik nie jest tym czym najwazniejszym w 4x4, choc jak sie ma czym depnac to dobrze ... Oczywiscie przed tem trza by cos zrobic z zawiasem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz na forum rajdy 4x4 jestem nie od wczoraj .... Niemniej jednak nie wiem co chciales mi przekazac swoim postem ....

P.S

Gdybys nie zalapal tak do konca to twierdze ze silnik nie jest tym czym najwazniejszym w 4x4, choc jak sie ma czym depnac to dobrze ... Oczywiscie przed tem trza by cos zrobic z zawiasem :D

Nic poz tym ,że Moc ma sporo racji w tym co mówi.

silnik mesia w gazie czy tez lazie nie raz udowodnił swoja wyzszość nad zmotami nowszej -czy jak kto woli najnowszej generacji ;) , potrzebne są takze sprawne ręce , które nie będą przeszkadzały..

Silnik to serducho.. a skoro ponad 20/30-letnie silniki wsadzane są ..i dają radę.. może w tym szaleństwie jest odrobina sensu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie - bo widze ze koledzy wiecej doswiadczenia praktycznego maja. Mial ktos z was okazje osobiscie pochulac Unimogiem? nie chodzi mi o jakies szybkie trasy ale typowe przeprawowe topienie. Sprawdza sie to faktycznie tak jak legendy mowia? Pytam bo marzy mi sie takie cudo w blizej nieokreslonej przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka tam sie psuje wszystko poczawszy od silnika i mostow na silniczku wycieraczek i spryskiwaczu szyb konczac :P A co najdziwniejsze nie daje sie usunac tych awarii....

:biggrin:

 

sorry MOC ale nie zgadzam się. Mam LR i dosyć ostro go traktuję. Wycieraczki działają a silnik IMHO jest bardzo udaną konstrukcją. Mimo sporawego przebiegu i sposobu jazdy nie bierze oleju,zapala na dotyk i generalnie o nim nie myślę (tylko troche się poci ale legendy tak mają :buttrock: ).

 

A o psuciu i wybuchowości LRa pewnie rozprawiają najwięcej Ci co nigdy blisko LR nawet nie stali lub Ci co kupili Disco w wieku poborowym po Holendrze (jak ja :biggrin: ) za 10 tys zł z przebiegiem 170 tys km (po niepalącej dziewicy z wermachtu :D ) i potem są zaskoczeni, że coś wysiadło ;) . Jak się dba to się ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie - bo widze ze koledzy wiecej doswiadczenia praktycznego maja. Mial ktos z was okazje osobiscie pochulac Unimogiem? nie chodzi mi o jakies szybkie trasy ale typowe przeprawowe topienie. Sprawdza sie to faktycznie tak jak legendy mowia? Pytam bo marzy mi sie takie cudo w blizej nieokreslonej przyszlosci.

Unimoga nie da się zatrzymać :icon_twisted: - wystarczy mu nie przeszkadzać w jeździe ;)

Ta legenda ma solidne podstawy - gdyby nie koszty utrzymania takiej maszyny :evil: ..

Unimomog to tak naprawdę ciągnik z napędem 4x4 - widziałeś kiedyś traktor który gdzieś się wtopił a posiadał portale i jodły 35" ? chyba w Bałtyku. :icon_mrgreen:

 

@Qwintus, samym silnikiem sie nie jezdzi ....

Tu masz rację , ale lr udowodnił ,że potrafi wybuchnąć wtedy , gdy sie tego najmniej spodziewasz :icon_mrgreen: - ja widziałem trzy takie wybuchy .

Może to czysty przypadek - a może miałem poprostu szczęście..

Edytowane przez Qwintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pytanie - bo widze ze koledzy wiecej doswiadczenia praktycznego maja. Mial ktos z was okazje osobiscie pochulac Unimogiem? nie chodzi mi o jakies szybkie trasy ale typowe przeprawowe topienie. Sprawdza sie to faktycznie tak jak legendy mowia? Pytam bo marzy mi sie takie cudo w blizej nieokreslonej przyszlosci.

 

Osobiscie nie jezdzilem, ale po filmikach i tego co te samochody wyprawiaja plus opini uzytkownikow smiem twierdzic ze to najprawdopodoniej najlepszy samochod terenowy swiata :biggrin:

Niestety nie chca tego wpuszczac na rajdy terenowek bo po nim to juz jedynie mozna puszczac pojazdy gasienicowe...

:bigrazz:

 

sorry MOC ale nie zgadzam się...

 

Alez masz do tego pelne prawo, w koncu mamy demokracje ;) Pytanie tylko dlaczego juz na kolejny samochod nie decydujesz sie poraz kolejny na marke LR :icon_mrgreen:

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez masz do tego pelne prawo, w koncu mamy demokracje :icon_mrgreen: Pytanie tylko dlaczego juz na kolejny samochod nie decydujesz sie poraz kolejny na marke LR :wink:

:)

 

 

Mniej litość MOC i przeczytaj mój post w którym piszę o tym żebym nie kupił już Land Rovera :bigrazz: Podpowiedź - przeczytaj CAŁOŚĆ :wink: Kolejna podpowiedź - zobacz na jakim podwoziu i mechanizmach bazuje Discovery :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unimoga nie da się zatrzymać :bigrazz: - wystarczy mu nie przeszkadzać w jeździe ;)

Ta legenda ma solidne podstawy - gdyby nie koszty utrzymania takiej maszyny :) ..

Unimomog to tak naprawdę ciągnik z napędem 4x4 - widziałeś kiedyś traktor który gdzieś się wtopił a posiadał portale i jodły 35" ? chyba w Bałtyku. :)

 

wejdz na www.agrofoto.pl tam znajdziesz sporo utopionych traktorow. Da sie. I to tak ze ledwo gora opony wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokladnie jeblo i w jakich silnikach (TD, V8)

w TD przeniesienie napędu , 2 x V8 elektryka zabiła auto na próbie wodnej.

Trzeba zaznaczyć ,że rajdy.. to nie jazda po ulicach.

 

 

wejdz na www.agrofoto.pl tam znajdziesz sporo utopionych traktorow. Da sie. I to tak ze ledwo gora opony wystaje.

:icon_mrgreen: , wiem , wiem.. że da się.. sam pomagałem wyciągnąć traktor dwa lata temu.

W moim patrolu poszło sprzęgło , a u kolegi w uazie szlak trafił skrzynie biegów... ale ciągnik wyszedł .

 

Unimog to sprzęt naprawdę świetny w teren , podobnie jak stare poczciwe meśki wsadzene do gazów , łazów.. i innych zmot :crossy: .

Prostota to przeważnie zaleta- nie wada.

A starym konstrukcjom silników nie można zarzucić zbyt wielkich udziwnień :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...