Skocz do zawartości

KTM LC4 95r facelift 98r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna posiadam coś takiego:

 

http://www.bikepics.com/pictures/750375/

 

Naoglądałem się pomarańczowo-czarnych KAT`ów i......

 

Chciałbym zrobic z niego coś takiego:

 

http://www.bikepics.com/pictures/762259/ (super naklejki na boczkach)

 

lub

 

http://www.bikepics.com/pictures/762264/ (bardzo ładny fotel)

 

Czy ktoś może powedzieć mi czy:

1. Da się pomalować felgi na czarno tak by lakier nie odpadł po pierwszym tygodniu. (gdzie najlepiej to zrobić)

2. Gdzie kupić fotel taki jak na foto z linka 1 lub 2

3. Gdzie kupić plastiki takie jak na foto z linka nr 1

4. Czy pasował będzie błotnik z modelu taki jak na foto z linka nr 1

5. I najważniejsze, czy w ogóle da się mój pomysł zrealizować (tzn zaczepy fotala i plastików z modeli 98,99 są w tych samych miejscach)

 

Jeśli znajdzie sie ktoś chętny sprzedać mi to wszystko to ubijemy interes.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOTELE to są w samolocie :biggrin: zamawiasz sobie obicie kanapy takie jak CI sie podoba, wbierasz kolor materiał , zdejmujesz swoje siedzenie i zanosisz do tapicera to jest kwestia siedzenia!! A plastiki mysle ze nie są zadnym problemem bo w ramie LC4 chyba nie zaszło wiele zmian wiec wszystko powinno pasowac. Naklejki idziesz do pierwszego sklpeu kupujesz jakas wypasioną okleinke blackbird i gotowe :bigrazz: a felgi oddaje sie do ANODOWANIA a nie maluje :)Mam nadzieje ze troszke pomogłem chociaz:)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi musisz anodowac poniewaz malowanie nie zda sie na nic ,

 

fotel znajdziesz na ebay , fotel z wersji sc czyli łapany na zatrzast od gory zadnych srub od bokow tak jak w wersji egs

 

plastiki pojawiaja się czesto na allegro poniewaz 620 to popularny model i gratow do niego jest

 

błotnik bedzie pasował,

 

tak uda sie zaczepy sa w tych samych miejscach, jedyny problem to blaszka ktora jest w blotniku od wersji sc wlasnie do zatrzasku siodla ktorej nie ma na blotniku od zwyklej 620 ale samo miejsce (wyżłobienie) jest wiec to ew. kwestia samej blaszki

 

pozdrawiam luCZas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki, MateuszEnduroboyz i lucas.

 

Za dużo byłoby przerabiania. Zdecydowałem się na sprzedaż LC4. Min. dlatego iż potrzebowałem w sumie czegoś nowszego a przedewszystkim lżejszego.

Teraz: Mój nowy KTM EXC 450 2003r

 

I czy wie ktoś czy po dokonaniu procesu anodowania felgi będą czarne matowe czy błyszczące ?

Czy można anodować również lagi ?

Czy zamiast procesu anodowania można lakierować metodą proszkowania i wytrzymałość powłoki będzie podobna ?

I na koniec - czy może ktoś wie jaką metodą robione jest to oryginalnie w KTMie ?

 

Pozdrawiam. :smile:

Edytowane przez andcomputers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zanodujesz felgi na czarno nie będą się błyszczeć. Metoda proszkowa sie nie nadaje bo szybciej zejdzie. A orginalnie koła w SXF KTM również anoduje

 

Własnie rozmawiałem z szefem galwanizerii w fabryce Dezamet w Nowej Dębie.

Okazuje się że faktycznie felgi nie będą błyszczeć.

Po drugie nie ma pewności jaki kolor będą one miały po dokonaniu tego procesu.

Zależne jest to od składu. Pozostaje mi tylko na próbę anodować jakąś uszkodzoną felgę.

 

A ostatnie pytanko - czy felgi w np SXF się błyszczą i jesli tak to jak zostało to uzyskane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale chyba sie błyszcza :) mysle ze jest to spowodowane nałozeniem po anodowaniu lakieru bezbarwnego. Czylina takiej zasadzie jak lakier samochodowy metalic. Straszny z Ciebie perfekcjonista :) na allegro ogłaszal sie koleś co naoduje felgi i ogolnie je regeneruje iu centruje za 500żł obydwa

tylko nie wiem czy sie nadal ogłasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale chyba sie błyszcza :biggrin: mysle ze jest to spowodowane nałozeniem po anodowaniu lakieru bezbarwnego. Czylina takiej zasadzie jak lakier samochodowy metalic. Straszny z Ciebie perfekcjonista :lalag: na allegro ogłaszal sie koleś co naoduje felgi i ogolnie je regeneruje iu centruje za 500żł obydwa

tylko nie wiem czy sie nadal ogłasza :lalag:

ja bede anodowal felgi za 40 zl jedna.Rozplatam sam,zaplata znajomy motocyklista ktory ma sklep rowerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...