Skocz do zawartości

LC4 - Łożyska walcowe wału - proszę o opinie


Yosarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dot. łożysk wału korbowego w moim Kacie. Chodzi o to, że nowe łożyska różnią się trochę od starych i chciałbym się dowiedzieć od Was czy ma to jakieś znaczenie. Różnice jakie ja zauważyłem:

- liczba wałeczków: stare: 13, nowe: 12

- koszyk w starych nie jest jednakowy kształtem po obu stronach (NJ)

natomiast w nowym po obu stronach ma ten sam kształt (NU)

- pierścień wewnętrzny jest taki sam w obu przypadkach (NJ)

- ogólnie inna budowa tych koszyków (dobrze widać na foto)

 

Fotki obu stron łożysk.

fot 1

fot 2

Te nowe łożyska mogę wymienić jakby co, i stąd moje pytanie do Was czy jest to konieczne? Dzięki za odp. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zakładaj łożysko, u mnie w ktm też było wsadzone z zewnetrznym pierscieniem NU i wytrzymało spory przebieg, teraz podczas remontu wpakowałem NJ tylko ze z tym czarnym masywnym koszyczkiem. Powiem ci ze ten czarny koszyk wygląda porządnie, bo ten drugi to na jakis taki kruchy i niesolidny wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednik ma racje, dobrze by było porównać parametry pracy tych łożysk.

Z drugiej strony, ryzykujesz, tylko tym, że długo nie pociągną i będziesz musiał znowu rozbierać silnik.

Ja bym mimo wszystko założył te nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze ten czarny koszyk wygląda porządnie, bo ten drugi to na jakis taki kruchy i niesolidny wyglada...

Też odnosze takie wrażenie, ale takie łożyska montowane były seryjnie... Jednynie mam małe wątpliwości, czy ta grubszy koszyk nie oznacza gorszego smarowania, ale wydaje mi się to malo uzasadnione.

Jak dobrze widzę wybrałeś SNR-gratuluję dobrego gustu, mam pełne zaufanie do tej firmy.

Thx, tak to SNR. Wydawały się odpowednie na wał.

Na oko to chlop w szpitalu umarl.

Aby odpowiedziec, na twoje pytanie trzeba znac parametry techniczne lozysk.

Tych niestety nie znam:/

Ja bym mimo wszystko założył te nowe.

Tak też zrobię.

 

Dzięki za odpowiedzi :icon_twisted:

Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja bym sie przejmował najbardziej iloscia wałeczkow bo ja napisałes stare miały 13 a nowe maja 12 czyli ta sama siła jest rozkładana na mniejsza ilosc wałkow => kazdy wałek musi przeniesc wieksze siły => teoetycznie szybciej sie zuzyja ale to tylko moja przed chwila wymyslona teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...