Skocz do zawartości

Yamaha FJ 1100/1200


Rekomendowane odpowiedzi

Na chwile obecna to brak Fj w moim garazu-jak juz wsominałem wczesniej.Ale mysle ze do wiosny to sie zmieni-wszystko w rekach moich angielskich kolegów. :clap:

Tak czy siak załoze sobie wysoka kiere,bo tak mnie sie podoba a poza tym nie lubie kierownic typu clip on bo mnie jebia nadgarstki od nich.To ze kiera lezy na parapecie w domu i sie marnuje to juz inna sprawa.

 

A powiedz mi kolego, kóry masz rocznik i jaka szybe masz i czy Ci wieje: bardzo , mniej czy wcale. :)

Bo mamy ten sam problem z niemałym wzrostem.

Oczywiscie kazdy z nas inaczej odbiera rózne rzeczy-tzw. subiektywne odczucia z jazdy.

Ja np. nie potrafie wytrzymac jak mi powyzej 120 na kawie z turystyczna szyba głowa miota jak bym z 200 pedzil. :bigrazz:

Dlatego własnie uparłem sie na Fj, bazujac na tym co koledzy, którzy ja dosiadali mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda jest '85, piec '88 chyba hehe. O mojej szybie to nie wspominam bo nie jest oryginalna - jest o około 15-20cm niższa niż oryginał. Będę ją zmieniał bo powyżej 120km/h nie idzie wyrobic. Ma ktoś może szybę do 1100 sprzedac :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakas zemsta japonskich konstruktorów.

W mojej kawie jak jade powoli w upał-np na paradzie, ale nie równosci :) ,

to wentylator powoduje rozmiekanie mioch piszczeli własnie i kostek.Wali tak mocno ze przez buty motocyklowe czuje żar.

Na vfr znowu, na której miałem przyjemnosc jezdzic to rama po prostu parzy nie powiem w co.

Nie byłem w stanie w krótkich spodenkach scisnac baku nogami tak sie wszystko rozgrzewa-jeszcze mocniej niz w moim kawulcu.

Oczywiscie w chłodne dni nawiewy ciepełka sa :) mile widziane.

 

właśnie w porównaniu do CBR 1000 F, ZZR 1100 i do najgorszej (oczywiście w temacie odprowadzania ciepła) moim zdaniem VFR 750, FJa prawie nie grzeje w korku. Fakt, że jak jest diabelnie gorąco to się silnik czuje i jak siejedzie to piszczele dogrzewa ale jak wspomniałem wolę po 1000 kroć stać w korku na FJ niż na wymienionych powyżej.

 

Tak z innej beczki to do korków polecam VTR, tam gorąc wali w bok i jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

To moze w tej po 91r łba mnie nie urwie.

A jak z podnózkami?Mieszcza Ci sie kolana w wycieciach w zbiorniku???

 

Na słowo honoru :) Ale ja mam bardzo długie nogi - nieproporcjonalnie do reszty :) Ogólnie FJ to grat zaprojektowany dla ludzi raczej 180cm plus więc będzie Ci na pewno wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A słyszeliście może o czujniku ciśnienia oleju? Słyszałem że to dość częste rozwiązanie w FJotach, tylko mam problem ze znalezieniem takiego czujnika

 

 

 

Czesc.

Pamietasz mnie???

Jeszcze raz dzieki za linka do forum. :cool:

Ta na zdjeciu to Twoja maszyna ma sie rozumiec?

Takiej mi wlasnie szukaja. :bigrazz:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FJ nie ma czujnika ciśnienia oleju. Czerwona lampka sygnalizuje jego zbyt niski poziom. Nie zapala się po włączeniu zapłonu. Kiedyś od cholery czasu straciłem zanim do tego doswzedłem. Myślałem, że się nie zapala bo coś jest walnięte. Czujnika poziomu szukaj od spodu silnika bardziej z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pamiętam, co do linka to nie ma sprawy, polecam się na przyszłość :buttrock:

Na zdjęciu oczywiście moja maszynka, właśnie zaczynam czynności serwisowe w moim garażu

 

Mamy do siebie niedaleko wiec jak juz bede miałnowe moto to musimyjakiegos browara wciagnać nosem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że FJota nie ma czujnika ciśnienia oleju, po prostu słyszałem że stosują taki patent robiąc otwór w pokrywie silnika i wkręcając go. Podobno bardzo dobrze się sprawdza

 

Mamy do siebie niedaleko wiec jak juz bede miałnowe moto to musimyjakiegos browara wciagnać nosem flesje.gif

 

 

A browarka to z przyjemnością :) Zapraszam :buttrock:

I oczywiście życzę udanego zakupu FJotki, swoją drogą bardzo polecam ten motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie FJ nie ma czujnika cisnienia oleum??

Bez sens jaki

 

 

Własnie własnie ;)

 

Moze koledzy napisza conieco o oponkach do FJ?

 

Np jakich uzywaciei jakie przebiegi osiagacie??

Bardzom ciekaw tez czy ktos zakładał do przodu opone typu diablo corsa i podobne-przeznaczone raczej do scigów.

Moze ktos pokusił sie o załozenie 17" koła fdo tyłu, nie koniecznie w rozmiarze 180< ?

Bo zastanawiam sie czy by nie mozna załozyc 17" ale trakiej felgi co wchodzi fobrycznie 160....Tylko z jakiego moto by opasowała.

 

Wiem ze pasuje felga z XJR i FZR litrowej, ae to gumy 180<

Chyba ze z pierwszych roczników fzr na 17" juz.Tam chyba nie było jeszcze 180.

 

poz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...