Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wracajac do tematu "duzy pali mniej"

aby uzyskac takie samo przyspieszenie samochodem z mniejszym silnikiem potrzeba wiecej paliwa (jest praca magisterska gdzie przedmiotem badan bylo audi a6, dane bezposrednio od producenta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zależy także od zaawansowania technologicznego

jeśli porównywałeś silniki na podobnym poziomie konstrukcyjnym to wcale nie przeczę, że będzie jak piszesz

ja porównywałem silniki występujące fabrycznie w e30 czyli 2l m20 pamiętający jeszcze lata siedemdziesiąte z m40 z końcówki lat 80tych

 

zresztą - niektórzy piszą, że 2l pali niewiele więcej niż 1.6, ale tym rozumowanie dojedziemy do tego, że najlepiej kupić 2.8 bo różnica w spalaniu w stosunku do 2l będzie jeszcze mniejsza niż 2l do 1.6

 

ale są przecież inne koszty, cena zakupu, cena części eksploatacyjnych, ubezpieczenie itd

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zależy także od zaawansowania technologicznego

jeśli porównywałeś silniki na podobnym poziomie konstrukcyjnym to wcale nie przeczę, że będzie jak piszesz

ja porównywałem silniki występujące fabrycznie w e30 czyli 2l m20 pamiętający jeszcze lata siedemdziesiąte z m40 z końcówki lat 80tych

 

zresztą - niektórzy piszą, że 2l pali niewiele więcej niż 1.6, ale tym rozumowanie dojedziemy do tego, że najlepiej kupić 2.8 bo różnica w spalaniu w stosunku do 2l będzie jeszcze mniejsza niż 2l do 1.6

 

ale są przecież inne koszty, cena zakupu, cena części eksploatacyjnych, ubezpieczenie itd

 

Słuszne obie uwagi, nie należy porównywać do siebie silników różniących się między sobą o dwie epoki. Drugi fakt - najlepiej kupić 2.8, kupiłem i jestem zadowolony, 2.0 paliło 14 - 16l benzyny w mieście (jeżdżę głównie po zakorkowanej Warszawie) a 2.8 od 12,5 (w lato przy umiarkowanych korkach) do 14,8 obecnie w zimę przy mega skurwiałych korkach. Dodać jeszcze muszę, że przy każdej okazji do rozpędzenia się nadrabiam czas i odreagowuje stres znęcając się nad gazem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół-zartem pół- seri mozna do takiego BMW kupić zestaw złego człowieka:

 

Czarna koszulka

Srebrny łańcuch najlepiej granit jak dla krowy

Ciemne okulary.

 

Dopełniacze efektu to głowa wygolona do zera i koniecznie wypolerowana tak zeby raziła blaskiem innych, do tego przydała by sie budowa ABS(absolutny brak karku).

 

Do samego samochodu trzeba dorzucić kilka bajerów endżel-aj na przodzie z tyłu leksusy. Beta koniecznie musi być czarna.

 

 

Co do samego E-30 to jako tako mnie sie to podoba ale cieżko kupić coś w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół-zartem pół- seri mozna do takiego BMW kupić zestaw złego człowieka:

 

Czarna koszulka

Srebrny łańcuch najlepiej granit jak dla krowy

Ciemne okulary.

 

Dopełniacze efektu to głowa wygolona do zera i koniecznie wypolerowana tak zeby raziła blaskiem innych, do tego przydała by sie budowa ABS(absolutny brak karku).

 

Do samego samochodu trzeba dorzucić kilka bajerów endżel-aj na przodzie z tyłu leksusy. Beta koniecznie musi być czarna.

Co do samego E-30 to jako tako mnie sie to podoba ale cieżko kupić coś w dobrym stanie.

 

Co do jednego się zgodzę - musi być czarna :D a ABS to absolutny brak szyi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pardą ... przepraszam za pomyłeczke.

 

BMW to dobre samochody chociaż osobiście w warsztacie straszne kur.. leciały jak miałem coś tam zrobic, musiał człowiek wysłuchiwać własciciela: a jak to auto nie idzie a jakie ono jest zajebiste, a czego to robie tak a nie inaczej. 2 upierdliwa grupa sa własciciele VW pasata. Czasem zaskakuja mnie swoja beszczelnoscia i traktowaniem. Normalnie myśla ze jak mam 20 lat mozna mna pomiatać jak szmatą. Co ciekawe najgorsze sa kobiety, wszystko chca wiedzieć tak po 1,5h od oddania samochodu przyjeżdza troskliwy mąż albo przydupas z milionem pytań oczywiscie wszystko wie lepiej i dyktuje jak powinienem zrobić(wiekszosc nie umie zmienić poprawnie nawet koła w samochodzie).

 

 

Wracajac do BMW ja od zawsze chorowałem na serie 7;) E32 750iL Jak juz bede duzy i bogaty sobie taka sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam fanow BMW, chcialbym zaprezentowac moj nowy nabytek :bigrazz:

 

E39 530dA

 

3,0L turbodiesel common rail, 2002r, automat, bardzo bogate wyposazenie :cool:

mam je dopiero tydzien ale musze powiedziec ze jezdzi sie cudnie, auto ma duzo miejsca, fajnie przyspiesza, no i na zywo wyglada zajebiscie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...