Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

super autko, marzy mi sie właśnie taka w silniku 3l w dieselku, ekonomicznie a potrafi zapier... :D

 

Miałem okazję bujnąć się 530d i zrobił na mnie wrażenie. Jeszcze większe było moje zdziwienie, gdy moim 528i dwa razy złoiłem 530d dupska na siekierkowskim :D

Obecnie mam dylemat, lakierować swoją, czy też sprzedać jaką jest a kasę przeznaczoną na lakierowanie + troszeczkę dołożyć i kupić coś mniejszego i szybszego, np 328i lub Z3 w hard topie oczywiście z silnikiem M52B28. Najlepiej żeby miało ze 4,5sek do 100km/h i paliło 7 litrów wachy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za same czujniki ABS na przód dałem 2 lata temu 600 (sic!) złotych. Kur@#$, nie masz pojęcia jak to bolało. Sprawdz cenę rozrządu, bo to wymieniasz zaraz po zakupie auta i porównaj z innymi.

 

musisz chyba zmienić mechanika.

czunik ABS przód E36 55 zł...

http://www.allegro.pl/item619503319_abs_cz...kv_germany.html

nie pamiętam też, żeby w E36 były paski rozrządu, a łańcuchy w BMW zwykle wytrzymują tyle co silnik.

Edytowane przez auri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowanie usterki= 150zł

Wymiana czujnika(wymienia sie 2bo jak jeden padł to jesty duza szansa ze za 2dni padnie na drugim kole)=150zł

 

Robocizna= 300zl (przy czym zmiana klocków hamulcowych z wymiana płynu kosztuje 350zł-400zł)

 

Jeszcze jakies watpliwosci? Gość oddał auto do warsztatu a warsztat wystawia gwarancje ale robocizna jest droższa niż w przypadku fuchy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i seksowna blondynka na prawym fotelu.

 

 

Wkładkę do BMW już kiedyś miałem i jak mówi staropolskie porzekadło "Baba z wozu, koniom lżej" :D

 

A tak poza tym, to po co wam kabriolety? Przecież motocyklami jeździcie, ja się teraz przeziębiłem przez jazdę z otwartym szyberdachem - zmora, muszę napełnić klimę by znów jeździć jak biały człowiek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musisz chyba zmienić mechanika.

czunik ABS przód E36 55 zł...

http://www.allegro.pl/item619503319_abs_cz...kv_germany.html

nie pamiętam też, żeby w E36 były paski rozrządu, a łańcuchy w BMW zwykle wytrzymują tyle co silnik.

 

 

Co do tych czujników to robiłem w autoryzowanym ASO i patrzyłem chłopakom na ręce. Części były oryginalne, nie zamienniki. Wiem że przepłaciłem, ale człowiek uczy się na własnych błędach.

 

 

A co do rozrządu to musisz się mistrzu dokształcić. W silniku M40 nie ma żadnego łańcucha. Wymienia się średnio co 40kkm pasek, 2 rolki i napinacz. Częstotliwość wymainy zależna ad stylu jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych czujników to robiłem w autoryzowanym ASO i patrzyłem chłopakom na ręce. Części były oryginalne, nie zamienniki. Wiem że przepłaciłem, ale człowiek uczy się na własnych błędach.

A co do rozrządu to musisz się mistrzu dokształcić. W silniku M40 nie ma żadnego łańcucha. Wymienia się średnio co 40kkm pasek, 2 rolki i napinacz. Częstotliwość wymainy zależna ad stylu jazdy ;)

 

Jak na oryginał w ASO to nie przepłaciłeś. Tymbardziej , że ATE czyli prawie oryginał kosztuje ok. 200-250zł/szt jeśli dobrze pamiętam. Czyli ogólnie naprawa tańsza niż oryginały w warsztacie X :bigrazz: Pewnie pomineli zdiagnozowanie usterki i poprostu odczytali komunikat na desce rozdzielczej " czujnik ABS nicht funkcionieren" :wink:

Co do rozrządu, to mój błąd :rolleyes: kolejny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Po latach trzeba sprawdzić wtryski. Pozatym to co w kazdym starym aucie wszystkiego rodzaju gumki i przewody i elektryka. Od tak dla jaj wymień przewód masy łaczacy silnik i karoserie. Lubi być juz podjechany i sie dzieja potem różne dziwne rzeczy o jakich nawet dawni magowie nie słyszeli:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...