Skocz do zawartości

Kupno motocykla w Angli


Waldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupujesz sprzeta z kat C i chcesz dostac V5C, to musisz zapewnic ich ze sprzet nie bedzie smigal po drogach UK, bo inaczej kaza CI sprzeta naprawic i zrobic badanie techniczne dopuszczajace go do jazdy po Anglii. A to juz Ci sie nie bedzie oplacalo, jako pojedynczej osobie a nie handlarzowi, ktory moze porobic przekladki i z trzech zrobic jednego ;)

Jak chcesz go brac do Polski w takim stanie jak jest, to kupujesz "zloma", spisujesz umowe kupna sprzedazy, pakujesz go na samochod i jedziesz do Polski :smile:

Sprzedajacy wysyla odcinek z DVLA ze moto poszlo na export i po sprawie ;)

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!:biggrin:

Pytalem , orientowalem sie ..wiec i ja teraz jak juz jestem po wszystkim to podziele sie wrazeniemi z rejstracji moto z Angli...dodam ze robilem to pierwszy raz i to tez moj pierwszy moto :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

Kupilem moto w Angli od anglika! Dostalem od niego dowod rejstracyjny (1sz-a i 2-ga) strone oraz spisalem z nim umowe kupna-sprzedazy:) ( po polsku- tylko mu potlumaczylem co i jak, ze my tu potrzebujemy,usmiechnal sie i podpisal):icon_razz:

 

Zalatwilem transport( z domu w angi pod dom w polsce -180 funtow) Transport busikiem:)

I tak:

 

1.Pierwsze odwiedzielem tlumacza w celu przetlumaczenia dowodu.

2.Z przetlumaczonym dowodem,umowa pobieglem do Urzedu skarbowego po "zwolnienie z Vatu":crossy: Wypelnia sie formularz vat-24( koszt 160zl) czeka sie tydzien i otrzymuje sie Vat-25--czyli zwolnienie z vatu:)

3. W czasie tygodnia w ktorym czekalem na vat skoczylem na stacje diagnostyczna i zrobilem przeglad.

( tam potrzebowalem tylko dowod rejstracyjny + tlumaczenie)

4.PO tygodni znowu pobieglem do urzedu skarbowego po vat 25 ktory tam "juz" na mnie czekal.

5.I teraz do urzedu komunikacji( dokumenty tam potzrebne: Umowa k-s, dowod rejstracyjny,tlumaczenie, pierwszy przeglag tech., vat 25 --po zlozeniu dokumentow,zaplaceniu, czekalem ok 20 min na dowod( oczywiscie "miekki") i tablice....po miesiacu po twardy dowo

 

Bez zadnych problemow..tydzien oczekiwania ..a to przez Urzad Skarbowy

 

Powodzenia wszystkim zycze!! ...no i oczywiscie dziekuje za rady z forum ktore mi pomogly w sprawnym zalatwieniu sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. W czasie tygodnia w ktorym czekalem na vat skoczylem na stacje diagnostyczna i zrobilem przeglad.

( tam potrzebowalem tylko dowod rejstracyjny + tlumaczenie)

 

 

to dziwne , bo u mnei trzeba miec przeglad techniczny przy skladaniu dok w skarbówce????nie złozysz dok o zwolnienie z VAT-u bez przegladu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne , bo u mnei trzeba miec przeglad techniczny przy skladaniu dok w skarbówce????nie złozysz dok o zwolnienie z VAT-u bez przegladu.

 

pzdr

 

A u mnie też nie trzeba przeglądu w Skarbowym. Co więcej - w Komunikacji dali mi stałe tablice i tymczasowy dowód tylko na potwierdzenie złożenia papierów w Skarbowym, a kumpel z sąsiedniego miasta musiał czekać na komplet dokumentów ze Skarbowego, żeby dostać tablice.

Jednym słowem - robią jak chcą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli chcesz wrocic na moto z UK do PL na angielskich blachach a dokumenty masz na siebie, to .............. wykup ubezpieczenie wazne na te dwa-trzy dni drogi do Polski i masz problem z glowy :icon_rolleyes:

Jesli masz angielskie full comprehensive to mozesz na tym przebywac 45 dni za granicami Anglii :icon_mrgreen:

 

Witam!

 

Wciąż jest to (dla mnie przynajmniej) niejasne, bo kupując moto z V5C nie masz dokumentów na siebie, chyba, że wystarczy okazać V5C z wypełnionymi rubrykami. Nie orientujesz się przy okazji ile takie ubezpieczenie może kosztować?

 

Jeśli się nie mylę, to ubezpieczenie sprzedającego nie przechodzi na kupującego, tak jak w Polsce, więc trzeba tak czy owak wykupić to kilkudniowe. Wiecie może jak wykupić takie ubezp. tzn czy można je wykupić przed kupnem motocykla?? Jeśli nie to jak wrócić od sprzedającego??

 

P.S. Słyszałem, że kary za brak OC są na wyspach okrutne:)

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wciąż jest to (dla mnie przynajmniej) niejasne, bo kupując moto z V5C nie masz dokumentów na siebie, chyba, że wystarczy okazać V5C z wypełnionymi rubrykami. Nie orientujesz się przy okazji ile takie ubezpieczenie może kosztować?

 

Jeśli się nie mylę, to ubezpieczenie sprzedającego nie przechodzi na kupującego, tak jak w Polsce, więc trzeba tak czy owak wykupić to kilkudniowe. Wiecie może jak wykupić takie ubezp. tzn czy można je wykupić przed kupnem motocykla?? Jeśli nie to jak wrócić od sprzedającego??

 

P.S. Słyszałem, że kary za brak OC są na wyspach okrutne:)

 

Dzięki za info.

 

Witam,

 

mam takie samo pytanie, jak wyglada sprawa ubezpieczenia OC na czas powrotu z UK do PL?

Wypelnie V5C , czesc 11 odesle do urzedu w UK. Pozostale czesci 1-8 bede mial wypelnione na siebie z adresem w PL. I czy moge wtedy w UK wykupic jakies ubezpieczenie OC na kilka dni a nawet miesiac?

 

Wiem ze w Polsce jest tez takie cos jak ubezpieczenie graniczne OC, na pojazdy zarejestrowane zagranica ale poruszajace sie po PL (obowiazuje tez na calym terenie UE), czy da sie ewentualnie takie OC wykupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok,

 

to od innej strony podejde do tematu. Znacie firmy ubezpieczeniowe w UK ktore bez problemu ubezpiecza motocykl na blachach UK ale dla kierowcy z polskim prawem jazdy ? Ogolnie to interesowalaby mnie jak najkrotsza polisa i tylko z zakresu OC. Polecacie jakies firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

to od innej strony podejde do tematu. Znacie firmy ubezpieczeniowe w UK ktore bez problemu ubezpiecza motocykl na blachach UK ale dla kierowcy z polskim prawem jazdy ? Ogolnie to interesowalaby mnie jak najkrotsza polisa i tylko z zakresu OC. Polecacie jakies firmy?

 

hej

ja mam moto ubezpieczone tu

http://www.ebikeinsurance.co.uk/

 

jezeli chodzi o opcje ubezpieczenia to maja miesieczne tj. Pay as you go, nie wiem czy mozna wykupic kilkudniowe,a na powrot do polski, posmiganie po kraju nadaje sie idealnie po przynajmniej nie trzeba sie martwic uplywajacymi godzinami, jak w przypadku ubezpieczenia kilkudniowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam zamiar kupić crossa w UK. Jakiej dokumentacji powinienem żądać od sprzedającego, żeby motocykl legalnie dotarł do Polski. Pytam, ponieważ informacje zawarte wyżej dotyczą motocykli o przeznaczeniu drogowym z dowodem rejestracyjnym i ubezpieczeniem. Jak sprawa wygląda w przypadku sprzętów bez homologacji drogowej.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Relacja z moich zmagan przy rejestracji motocykla z Anglii. Mam nadzieje ze wam pomoze tak samo jak wy pomogliscie mi :) :

 

Rejestracja motocykla z Anglii

 

Po kolei co i jak:

 

Mamy dokument V5C – wypelniamy rubryki nr.6(New Keeper or New Name/New Address Details), nr.10(New Keeper Supplement) oraz wiadomo – Rubryka nr.8(Declaration – You MUST sign and date this section when notifying any changes), rzecz jasna interesuja nas pola „New Keeper” oraz Data. Rubryka nr.11 zostaje w Anglii by poprzedni właściciel mógł wyrejestrować motocykl. W tym dokumencie musza się również znajdować wszystkie dane pojazdu. Jeśli czegoś nie ma tak jak np. u mnie było z max Mocą przy tylu i tylu obrotach, nacisku na przednia i tylna os itd. to nie ma co się martwic, diagnosta to uzupełni bo ma specjalna „ściągę” :) Umowa kupna/sprzedaży wiadomo, najlepiej 2jezyczna. Jeśli jest tylko po angielsku to trzeba przetłumaczyć.

· Tłumaczenie dokumentu V5C – 60 zl.

· Mając Przetłumaczony dokument V5C jedziemy na stacje diagnostyczna. „Miły” diagnosta sprawdza motocykl i wypełnia dokumenty znajdujące się na 2 kartkach. Koszt ok. 116 zl. Ja miałem szczescie i lampy mi nie sprawdzil chociaz swiecila nieprawidlowo na drogi europejskie czyli ok. 30 stopni w lewo... no ale cóż mi się udało chociaż i tak pożyczyłem od kumpla europejska bo też miał ten sam model

 

Wszystko co mamy najlepiej kserujemy J i dokumenty angielskie i przetłumaczone.

· Kolej na urząd skarbowy. Interesuje nas tu zwolnienie z Vat24. Ja musiałem targać do urzędu miasta by moc zapłacić 160 zl. Za zwolnienie z podatku Vat24(cos w skarbówce okienko było zamknięte – miałem pecha ale załatwiłem w ciągu jednego dnia).

Otrzymaliśmy kwitek za wpłatę. Następnie wręczamy wszystkie dokumenty w urzędzie skarbowym wraz z tym kwitkiem. Oczywiście pamiętaliście o skserowaniu wszystkiego. No właśnie, mila Pani, bądź Pan :) powiedzą wam jakie dokumenty wręczyć. Oddajemy co trzeba i czekamy do tygodnia czasu na Vat25. Ja złożyłem dokumenty w piątek a w środę już były.

· Mając Vat25 idziemy do Urzędu miasta. Oczywiście dla odmiany najlepiej sobie wszystko skserowac, Vat25 tez trzeba. Ok. Pan w informacji daje nam rozpiskę za co mamy znowu zapłacić. Idziemy do kasy i wreczamy im 188 zl. Za:

- pozwolenie czasowe 12zl

- dowód rejestracyjny 48 zl

- tablicę rejestracyjną 40 zl

- kartę pojazdu jeśli nie mamy 75 zl

- znaki jakieś tam 11 zl

- opłata ewidencyjna 2 zl

Ceny mogą się różnic w zależności od urzędu....

Ok. zapłaciliśmy wiec z powrotem na informacje, wręczamy kopie kwitku i całość dokumentów niezbędnych do rejestracji. Zostałem poinformowany żeby oczekiwać telefonu od nich dnia następnego gdyż przygotują tablice rejestracyjną i tymczasowy dowód rejestracyjny. Tak też się stało i na następny dzień odebrałem. Udajemy się do naszego ulubionego ubezpieczyciela i wykupujemy OC oraz jak kto woli NW :) Teraz czekać miesiąc na stały dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu i jeździmy bezstresowo. Wszystko trwało ok. tygodnia :)

 

Ile kasy od nas wyskubali: 524 zł!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

troche odswieze, otoz jestem posiadaczem moto w uk juz od ponad roku, jest na mnie zarejestrowany, za jakies miesiac wracam do PL na stale na moto.

Czy sa jakies zmiany podczas rejestracji, bo tutaj nie byl to typowy zakup i od razu zwiezienie do kraju,

tym motorem tu jezdzilem i kwity sa na mnie. A wiec nie bedzie umowy kupna-sprzedazy, tylko dowod rej. bez rubryki export, czy cokolwiek to zmienia podczas rejestracji?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nie bedzie umowy kupna-sprzedazy, tylko dowod rej. bez rubryki export, czy cokolwiek to zmienia podczas rejestracji?

 

pozdr.

 

W polsce musisz przerejestrowac moto z siebie na siebie, a umowe KS musisz mieć z daty kiedy kupiłes moto w JuKeju,nawet jak to było sprzed roku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce musisz przerejestrowac moto z siebie na siebie, a umowe KS musisz mieć z daty kiedy kupiłes moto w JuKeju,nawet jak to było sprzed roku.

 

pzdr

 

Umowy KS nie posiadam, posiadam tylko rachunek ze sklepu na zakup moto,sa tam moje dane, firmy i jest napisane tylko ze Yamaha thunderace, kolor, 6 ostatnich cyfr z ramy, i nr rejestracyjny.

 

sadzisz ze to wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...