Skocz do zawartości

Dlaczego piszczy jak hamuje tylnym hamulcem??


JonekBP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyhu jesli nie dotrzesz klockow odrazu wciszniesz do konca hamulec to albo moze Ci urwac to co trze o tarcze na klocu i zablokuje kolo albo moze rozwalic zacisk jesli dobrze sie nie uloza w zacisku klocki

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyhu jesli nie dotrzesz klockow odrazu wciszniesz do konca hamulec to albo moze Ci urwac to co trze o tarcze na klocu i zablokuje kolo albo moze rozwalic zacisk jesli dobrze sie nie uloza w zacisku klocki

 

Na pewno ci nic nie urwie .W końcu po to sa hamulce by mogły zatrzymac pojazd nawet awaryjnie.

Nie dotarte klocki maja to do siebie , że intensywność hamowania na nich jest duzo gorsza od klockow juz z pewnym przebiegiem. Powodem jest to ,że nie stykaja sie z tarcza cała powierzchnia. Dla tego tez mogą piszczec. Na piszczące klocki jest tylko jedna rada , po prostu hamowac intensywnie. Wtedy nie piszcza . Słaby nacisk klocków na tarcze właśnie powoduje te odgłosy.

Powodem moze tez byc luz występujacy w zacisku i samych klockow w oprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A ja slyszalem, czy tez czytalem - juz teraz nie odpowiem - ze zbyt intensywne hamowanie swiezo zalozonymi klockami moze prowadzic do ich zniszczenia, wlasnie poprzez przegrzanie spowodowane tym, iz ich powierzchnia tylko punktowo styka sie z tarcza hamulcowa. A co za tym idzie tarcie i nagrzewanie nie rozklada sie na calej powierzchni klocka a tylko w punktach bezposredniego kontaktu z tarcza hamulcowa. Podobno moze to powodowac kruszenie sie klockow czy miejscowe zeszklenie i piszczenie.

W sumie to pewien tego nie jestem i chetnie uslyszalbym konkretniejsza wypowiedz na ten temat, poparta jakimis dowodami :D. W kazdym razie ja nowo zalozone klocki staram sie traktowac bardzo delikatnie przez pierwszy okres uzytkowania :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

z tego co mi wiadomo, w samochodach jeżeli klocki piszczą smaruje się ich powierzchnię(metalową nie ścierną) specjalnym tzw złotym smarem. Eliminuje to nieporządane zjawisko piszczenia. Można zasotosować również specjalne jakieś inne smary do hamulców. Jeżeli to nie pomoże to nie zostaje nic innego jak zmiana klocków, ponieważ może trafiłeś na jakis kawał metalu i piszczy cholernie, więc nic nie poradzisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

z tego co mi wiadomo, w samochodach jeżeli klocki piszczą smaruje się ich powierzchnię(metalową nie ścierną) specjalnym tzw złotym smarem. Eliminuje to nieporządane zjawisko piszczenia. Można zasotosować również specjalne jakieś inne smary do hamulców.

 

Ja bym to włożyl między bajki... napewno nie smaruje się klocków... A smarowanie elementów mechanicznych hamulca nie ma rzaczej nic do ich piszczenia, bo postaje ono na styky klocków z tarczą. Jedyne co tam można zastosować to preparat, ale odtłuszczający.

 

Tak jak pisali koledzy:

1. Spróbować zeszlifować zeszkloną powierzchnię (o ile takowa występuje)

2. Wymienić klocki na inne (twardość, producent)

3. Jeżdzić tak dalej (starając się mocniej wciskać hebel) i wq**wiać siebie oraz przypadkowych przechodniów :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...