Skocz do zawartości

Potrzebna rada WR vs DRZ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nosze sie z zamiarem kupna moto . Wiem , ze nie ma moto "wash&go" ale chcialbym polaczyc przyjemne z pozytecznym , tzn. przejechac przez zakorkowane miasto do pracy a po niej poszalec po lasach ( i nie tylko :-)) . W gre wchodzi WR 250 / 450 i DRZ 400 . Na zakup przeznaczam ok.15.000 PLN-ow . MOZECIE COS DORADZIC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,moim zdaniem dziwnie wygląda człowiek jadący do pracy przez miasto na rasowym hard-enduro ;) Ale do leśnych szaleństw-jak najbardziej.

 

Z kołami supermoto wygląda bardzo fajnie i każdy samochód zostawisz w tyle. Przejedziesz każdy krawężnik, czasami można przez jakiś rów skoczyć :biggrin: , chociaz długich trasy nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół SM nie będę zakładał - po tym mieście to nie będą codzienne jazdy . Na dwa moto ( do miasta i w teren ) mnie nie stać . Dlatego szukam kompromisu .

 

To może pomyśl o Kawasaki KLX 300R? Będzie spokojnie nadawał się na śmiganie po lasach i czasami po ulicy, ma dobre zawieszenie i jest dość mocny. Przy tym wymaga niewiele pracy aby utrzymać go w dobrej kondycji, eksploatacja nie jest droga no i spalanie około 4 litrów. W twoim przypadku można polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo

 

KTM EXC 400, 2001r . Wymieniony rozrząd, uszczelniacze, olej. Zawory wyregulowane. Żadnych stuków, luzów ani wycieków. Zarejestrowany. Przygotowany do sezonu 2007.Cena 12500zł :)

 

Szczerze mówiąc jeśli koleś chce jeździć bardziej ulicznie i dłuższe wyprawy leśne to KLX będzie wygodniejszy ;). Nie jest to wyczyn więc jest tani w utrzymaniu i mało pali. On pytał o radę a nie kto ma co do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁYSZAŁEM BARDZO duzo pozytywnych opini o DRZ ,WARSJA 'E' ma 50km. słyszałem też że mają bardzo trwałe silniki. Zostań przy DRZ to na pewno będzie dobry wybór btym bardziej za taką kaske będziesz miał młodziutki motorek.DRZ BYŁA KIEDYS MOIM MAŻENIEM. Mam meszcze jedno pytanie :na czym jeżdziłeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁYSZAŁEM BARDZO duzo pozytywnych opini o DRZ ,WARSJA 'E' ma 50km. słyszałem też że mają bardzo trwałe silniki. Zostań przy DRZ to na pewno będzie dobry wybór btym bardziej za taką kaske będziesz miał młodziutki motorek.DRZ BYŁA KIEDYS MOIM MAŻENIEM. Mam meszcze jedno pytanie :na czym jeżdziłeś wcześniej?

A co sądzisz o tym :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M316617

co do poprzednich moto , nic swojego - dopiero przekonałem żonę (kupiłem dziecku quada ) i muszę czymś za nim jeździć :-))))

 

SŁYSZAŁEM BARDZO duzo pozytywnych opini o DRZ ,WARSJA 'E' ma 50km. słyszałem też że mają bardzo trwałe silniki. Zostań przy DRZ to na pewno będzie dobry wybór btym bardziej za taką kaske będziesz miał młodziutki motorek.DRZ BYŁA KIEDYS MOIM MAŻENIEM. Mam meszcze jedno pytanie :na czym jeżdziłeś wcześniej?

A co sądzisz o tym :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M316617

co do poprzednich moto , nic swojego - dopiero przekonałem żonę (kupiłem dziecku quada ) i muszę czymś za nim jeździć :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Suzuki DR-Z 400 S . Wytrzymaly i mniej wyzylowany silnik niz wersja E. Konikow ma wystarczajaco zwlaszcza jesli maja to byc wyprawy praca - dom i amatorska ( o ile dobrze wnioskuje) jazda w terenie. Bedziesz bardzo zadowolony bo nie bedziesz musial tak czesto serwisowac tego motocykla jak to trzeba robic w sprzetach wyczynowych ( czyt. EXC, WR itp.) Za 15 000 masz super DR-Ztke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze WRki nie maja rozrusznikow i ciezko sie je pali na kopa, wiem bo paru znajomych jezdzi ze mna w terenie na tych moto. Natomiast DRZ w terenie radzi sobie wysmienicie, moze nie jest tak zrywna i mocna jak ktm ale jak ktos umie jezdzic to pokona kazda gorke bez wiekszego wysilku... Idzie ona szybko i z moca, wiec jak najbardziej polecam. Niestety jej jedyna wada jest brak kopki ktora czasem potrafi przyspozyc wielu klopotow. Dotyczy to hard enduro, ale jak masz zamiar tylko pojezdzic po polnych drogach za dzieciakiem to bierze obojetnie co :clap:)

Edytowane przez st0ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...