Skocz do zawartości

Czy można jeździć na zawulkanizowanej dętce?


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej XS 400 przebiłem przednią dętkę na jakims gwoździu. Są tutaj koła dętkowe. Czy mogę oddać dętkę do wulkanizacji i czy potem będzie mozna bezpiecznie dalej jeździć, czy też jest tutaj tak jak w przypadku przebitej opony bezdętkowej ktorą raczej powinno się wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem...można, mi spece tak zmieniali oponę, że od tego czasu dętka miała tendencje do "popuszczania", średnio raz na tydzien musiałem dopompować te 0,3 atm. Tak przejeździłem ok 1000 km. Z drugiej strony dętka kosztuje ok 25-30 zł, więc nie wiem czy warto żyć w stresie myśląc, że nagle wystrzeli przy 120km/h. Teraz myśle, że głupio zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wiadomo ze jak by byla nowa detka to jest bezpieczniej, ale....

na wulkanizowanej tez nie powinno sie nic stac, dla bezpieczenstwa lepiej na niej nie szarzowac :bigrazz:

 

 

POZDRO: Bez problemu mozesz jezdzic na klejonce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się dobrze łate położy to nic się nie stanie

http://allegro.pl/item151730181_latki_rowe..._wyprzedaz.html

polecam powyższe łatki, bardzo dobrze kleją jeśli się umie położyć, sprawdzają się na dętce i na oponie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na paliwie z orlenu a nie ze shella moge jezdzic, nie wyjdzie mi korba bokiem ?? :notworthy:

 

widac ze zima przyszla :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze odp. nie na temat ale moge przytoczyc jeden watek moj koles kupil uzywana opone do swojej hondy cbr 600 miala "TYLKO"jedna latke i przy predkosci ok.100km/h ta wlasnie jedyna latka puscila naprzeciwko mojego domu.Motor wykonal kilka efektywnych salt DOSLOWNIE!!!!!!! Po tej glebie motocykl nie nadawal sie do uzytku.Naszczescie wlasciciel jeszcze tak:) ja juz nie kupuje klejonych uzywek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...