Skocz do zawartości

tłoki vs. szlif cylindrów


Pucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi :icon_twisted:

 

Co do servisówki to ją mam tylko akurat tego tam nie ma :biggrin:

 

 

Zadzwon do ktoregos ASO Suzuki i zapytaj o to, oraz o cene tłoka i pierścieni. Powinni Ci podać nadwymiar.

 

PS. Ile twoj GS ma przebiegu? Masz moze angielską serwisówkę do niego?

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówkę mam niemiecką :clap:

 

Co do przebiegu to na liczniku jest 52tyś ale bardziej bym wierzył w 152 :icon_evil:

 

Mam nadwymiarowe tłoki, pierścienie i nominalne cylindry dlatego pytam o luz między cylindrami, a tłokiem bo chcę sprawdzić czy te pierścienie się jeszcze do czegoś nadają :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jest tak jak już ktoś wyżej wspomniał. Dajesz cały zestaw do szlifierza i on się sprawą zajmuje po dokonaniu pomiarów. Ja dawałem zawsze w Iławie do IZNS, gość normalnie jakby grał na frezarce :notworthy: . Szlif z honowaniem zrobił bezbłędnie. A można to sprawdzić zazwyczaj. Bierzesz tłok i cylinder który był pod niego robiony zatykasz jedną część cylindra i wpuszczasz z góry tłok. Przy dobrej robocie będzie się opuszczał powolutku, przecedzając między ściankami powietrze a jak zrobi za duży luz to wpadnie jak kamień w wode i tyle będziesz widział kompresje.A pierścienie muszą być nowe razem z tłokiem nadwymiarowym, bo inaczej po szlifie będzie za duży luz na zamku i też nie będzie pary trzymał.

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...