Skocz do zawartości

Jakie auto kupic- pomocy


dominik.vx800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

Od jakiegos już czasu rozglądam sie za samochodem, ale w tym temacie nie jestem zbyt obeznany- dlatego postanowilem poprosic Was o pomoc(rady) :notworthy:

Samochody jakie mnie interesuja to :

- Opel VectraB 1.6 , 1.8

- Renault Megane 1.4 , 1.6

- Renault Laguna (do 2.0)

- BMW 316

Całkowita kwota jaką dysponuje to 13500zł; więc na samochód chce przeznaczyć ok 12500, a reszte na opłaty.

Najbardziej podoba mi się Vectra(hathback), ale słyszalem że lubi sobie olej łyknać :(

 

Byłem już pare razy na giełdzie, przeglądam allegro i gratke i pomalu to mi się już przejada to cale kupowanie :\

Jeżeli ktoś z Was wie coś o tych autach to niech się wypowie, z góry dziekuje :)

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to francuzy beeee..... Opel ujdzie, z tym że ważne czy go bedziesz zagazowywał, bo te ecoteki tego nie lubieją , czesto słabe pierścienie(ten olej) , rozrządy ,ale czesci dosc tanie. Moje zdanie to nalepszejsze BMW, z tym ,że znależć u nas fajny egzemplaż graniczy z cudem i części trochę drogawe. Najlepiej kup moją Preludke, jest na all... :) :notworthy: 91, klima, gazownia,srebrna stary nic tylko śmigać!!!!!!!! hie ,hie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wody ognia i Francuza uchowaj mnie Boze

 

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam powiedzialem sobie ze wiecej niz 5000 na auto nie wydam- bo samochodem jezdze bo musze, a Ducati bo lubie.

Poza tym celuj w Golfa, albo Audi- wdzieczne samochody silniki (1,6-1,8) proste jak budowa cepa- unikaj tylko tych z elektroicznym gaznikiem( mam starenkie A 80-na prostym gazniku-zapala w zime bez problemow- i Golfa wlasnie na elekt. gazniku- jak jakie konektorki zasniedzieja juz kiepsko zapala).

Opla daruj sobie(czesci drozsze niz do VW), tak samo BM-ke( to samochod dla malolatow)- fran-ce- o tych nie warto wspominac.

Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw jak fajne ale jak widomo to samochod typowo dresiarski.polecil bym opla mimo wszystko. :icon_razz:

 

No jak taki expert jak Ty mowi dresiarski to pewnie miales juz z piec i opowiadasz z doswiadczenia ????? A moze mnie oawiecisz dlaczego. BMW jest dobra marka, jej wada moim zdaniem, to tylko to ze dizo wiecej pali np. od Mesia.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz klopotu kup se opla - koles mial Vectre 2.0 , moj inny koles ma Corse i tej firmie podziekuje - silnik pada , komp pokladaowy pada , blachy slabe

 

Renie - buda ok ocynk , technicznie nie mam uwag , ale w srodku strasznie drewnianio, palstiki jakosciowo starsznie marne nawet w nowych rocznikach - jedynie Safrane ma wzglednie.

 

Bejce - ladne ,ladnie w srodku mocne silniki - warte uwagi jesli nie zakatowane prze dresa z 4 paskami :icon_razz: , drogi serwis i czesci zamienne

 

Wzorem pod wzgledem wykonczenia i tapicerkli jest Ford Mondeo MK I i II

 

Ale duza buda, maly silnik wezmie tyle samo co wiekszy silnik w tej samej budzie - sprawdzone organoleptycznie. Ja bym sie zapatrywal na Diesla TDI 1.9 - 2.0+ - malutko pali , i osiagi ma przyzwoite.

 

p.s Paasat 2.8 VR6 Exsclusiv automat z 95 do oddania za 9 tys . :cool: ;)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- malutko pali , i osiagi ma przyzwoite.

 

p.s Paasat 2.8 VR6 Exsclusiv automat z 95 do oddania za 9 tys . :icon_razz: :cool:

 

Spalanie kolo 15 l / 100 przy bardzo spokojnej jezdzie.

 

Osobiscie proponuje Mesia w dieselku, moze byc starszy a przetrzyma prawie kazdy inny.

 

Bylem Fanem OPLA ale jak skonczyli robic napedy na tylne kola to sobie ta marka podarowalem. Raz trafil mi sie okazyjnie kadett Cabrio pojezdzilem 2 lata i do ludzi od tantego czasu, Mesiu BMW Lexus. Teraz 190- tka i innego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 pali jak mu depczesz do odciecia ,przy normalnej jezdzie miesci sie w 10 a w miesccie 11, trasa 9. Nie jezdziles - to nie gadaj glupot. Wujaszek ma 190 D od nowoci praktycznie od roku 87 ;) - auto trzyma sie jak na swoj wiek niezle - ale jest ciasne a sam komfort jazdy nie jest za wysoki.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam śmigam Renault Laguną :bigrazz: Nie bede porównywał ale powiem, ze na autko nie narzekam.

250 tys przebiegu i zadnych problemów i nadal spisuje się świetnie(kupiona nowka z salonu, wczesniej ojciec kręcił kilometry, teraz moja kolej). Autko ma juz swoje lata i zawsze stało pod chmurką, mimo to orginalny lakier i zero rdzy. Silnik 1.8 benzyna, spalanie nie jest jakies straszne ale mogło by byc lepiej, w trasie najnizej wyszło 6.5 l/100km w miescie bierze z 8l/100km. Wyglad wewnetrzny itp to juz kwestia gustu :icon_exclaim:

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to francuzy beeee..... Opel ujdzie, z tym że ważne czy go bedziesz zagazowywał, bo te ecoteki tego nie lubieją , czesto słabe pierścienie(ten olej) , rozrządy ,ale czesci dosc tanie. Moje zdanie to nalepszejsze BMW, z tym ,że znależć u nas fajny egzemplaż graniczy z cudem i części trochę drogawe. Najlepiej kup moją Preludke, jest na all... ;) :bigrazz: 91, klima, gazownia,srebrna stary nic tylko śmigać!!!!!!!! hie ,hie :icon_mrgreen:

 

Ecoteci uwielbiają gaz i czesto na gazie jezdzą lepiej niż na benzynie. Przetestowane. Branie oleju zeleży od egzemplarza ale mi nigdy nie wziął żaden ani grama - ani 1.4 ani 1.6 ani 1.8 (ecotec)

Laguna jest OK bo vectra to muł straszny z silnikiem 1.6 lub 1.8. Ale chyba dla siebie prywatnie to megankę jesli miałbym wybierac coś w tych granicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...