Skocz do zawartości

Żywica syntetyczna na plastik?


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W pokrywie plastikowej bocznej, zakrywającej akumulator, wyłamał się uchwyt. Takie plastikowe oczko trzymające, żeby dekiel nie latał. Nieszczęśliwie rozsypało się w drobny mak, więc spawanie ani klejenie nie wchodzi w rachubę. Nie chcę tam nic wiercić, żeby dorobić jakieś oczko trzymające, bo będzie paskudnie wyglądało. Zastanawiam się, czy za pomocą włókna szklanego i żywicy syntetycznej można odtworzyć odłamany kawałek tak, aby jak najbardziej przypominało oryginał? Z góry dziękuję za pomocne rady :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Daj od środka kolejno kilka warstw maty szklanej pokrytej żywicą i będzie ok. Tylko oczywiście najpierw trzeba troche podrapać tam papierem ściernym żeby się trzymało. Od zewnątrz szpachelek żywiczny a na to normalny dla wyrównania sprawy i potem możesz malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem i kleję owiewki w ten sposób, trzeba nie tylko podrapać powierzchnię i odtłuścić - z obu stron, ale plastyk ma swą grubość - najczęściej ok 3-5 mm, trzeba te kanty zjechać w skos żeby były cienkie (ponieważ jak nie będą cienkie to będzie się owiewka łamać w tym miejscu gdyż warstwy nałożone z obu stron nie będą się trzymać) nałożyć żywicę z matą z obu stron następnie trochę zetrzeć i na to szpachla - na pewno będzie trzymać - powodzenia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem w pierwszym poście :buttrock:

Nie chodzi o owiewkę tylko o małą, boczną plastikową pokrywkę. Nie ma na niej żadnych przeciążeń. To tylko dekielek, który trzyma się w trzech miejscach, w jednym jest przykręcony wkrętem, w drugim ma wciskaną w ramę główkę a na dole było oczko, w które wchodził mały metalowy bolec z ramy. I o to oczko mi chodzi. Odpadła cholera i dekielek lata. Muszę to zrobić zanim całkiem gdzieś się oderwie.

Jeszcze tam jest mały myk, bo akurat w tym jest zamocowany zamek, którym otwiera się mocowanie siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że większość nie zauważyła że to nie owiewka a tylko boczna pokrywka. Z owiewką to się zgodze bo jest poskręcana i przyjmuje różne obciążenia i opory a boczna pokrywka trzyma sie sama dla siebie bez żadnego ciśnienia :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobicz konkretnie to na pewno będzie trzymać, jak na odwal no to się szybko rozleci. Żywica z matą muci się dobrze trzymać elementu do którego się ją dokleja. Żywicą robiłem dużo rzeczy. Można ją wzmocnić np. cienkim drutem stalowym lub czymś podobnym. Musisz trochę ruszyć głową, a wtedy wykonasz to oczko tak samo mocne jak orginał albo i mocniejsze. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat (jakas tam 5 woda po kisielu ) kiedyś trudnił sie naprawą motocykli i skuterów- powiem szczerze-pracował zawsze zywicą. Efekty?? hmmm rózne- czasami było zajebiscie i trzymało sie przez długi czas i nic nie pekło a czasami pekało. Wynikało to z tego ze jak sie przyłozył i zrobił konkretnie to bylo super a jak zrobil popeline to wiadomo....

Ot takie moje dywagacje na temat włókna :icon_mrgreen:

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...