Skocz do zawartości

Cylinder 70ccm a wał korbowy


Bajo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wystarczyłyby same łożyska czy wał też trzeba by było wymienić?? W instrukcji cylindra pisze tylko o łożyskach, że trzeba wymienić jak są w złym stanie, a jak są w dobrym to też mogą ale nie muszą ulec uszkodzeniu w skutek zwiększonych wymagań. No ale wał po tym przebiegu chyba też nie jest już jak nowy?? co o tym myślicie??

 

Czy te łożyska byłyby dobre?? - http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...e20ef22b000fc18

 

Pytanie nr.2

Sportowy wał podobno podnosi sprężanie co dałby mi taki??

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...e20ef22b000fc18

Czy to dobry wał?? Ktoś ma lub spotkał się z nim?? Bo w tej klasie wytrzymałości raczej tani.

 

Aha ktoś wyżej napisał 2h i masz spokój. Przecież żeby wymienić łożyska wału trzeba chyba wyjąć i rozpołowić silnik (jeżeli nie to mnie poprawcie). Jak to możliwe??

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska będą dobre. Wał wystarczy, że oddasz do regeneracji, a wcześniej kupisz komplet naprawczy (korbę, łożysko i sworzeń wału).

Pytanie nr.2

Sportowy wał podobno podnosi sprężanie co dałby mi taki??

A to ciekawe. Niby jak wał ma podnieść sprężanie? Jaką on tutaj odgrywa rolę, ano nijaką, napewno sprężania nie podniesie. Za to ma wypełniacze czyli powinien lepiej, i na wyższe wkręcać się obroty o ile ten twój standardowy ich nie ma.

Korbę da radę urwać ale to raczej w wyczynie, a nie w simaku zwykłym(pewnie da radę w takim po tuningu z korbą jak listek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska będą dobre. Wał wystarczy, że oddasz do regeneracji, a wcześniej kupisz komplet naprawczy (korbę, łożysko i sworzeń wału).

 

A to ciekawe. Niby jak wał ma podnieść sprężanie? Jaką on tutaj odgrywa rolę, ano nijaką, napewno sprężania nie podniesie. Za to ma wypełniacze czyli powinien lepiej, i na wyższe wkręcać się obroty o ile ten twój standardowy ich nie ma.

Korbę da radę urwać ale to raczej w wyczynie, a nie w simaku zwykłym(pewnie da radę w takim po tuningu z korbą jak listek).

Sprężanie wstępne czy jakoś tak to się nazywa, w każdym razie chodzi o to aby mieszankę bardziej sprężyć pod tłokiem.

 

Aha skuter to Malaguti F-15 (jakoś zapomniałem napisać). Silnik minarelli czyli taki jak ma np. Yamaha Aerox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportowy wał jest bardziej wyważony i może kręcić dużo wyższe obroty bez obawy że się złamie.

wyjęcie silnika ze skuta to jest kwestia 30 min pomijając zdjęcie plastików

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportowy wał jest bardziej wyważony i może kręcić dużo wyższe obroty bez obawy że się złamie.

wyjęcie silnika ze skuta to jest kwestia 30 min pomijając zdjęcie plastików

kwestia 30min czyli co dokładnie muszę odłączyć?? Najpierw kable potem gaźnik, amortyzator, potem tą główną śrubę?? coś pominąłem?? Ile czasu trwa rozkręcenie tego silnika i jakie narzędzia są potrzebne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryka, gaźnik wysuwasz tylko z krućców , odkręcasz ośki trzymające blok i silnik wyjeżdża( w przypadku powietrzaka), przy chłodzeniu cieczą trzeba jeszcze węże odpiąć.

 

w moim aby rozpołowić silnik wystarczyło zdjąć cylinder, odkręcić stojan i wariator a następnie odkręcić blok od strony stojana , kolejnym krokiem było podgrzanie okolic łożysk opalarką i wybicie ich przy pomocy drewnianego kołka i młotka

silnik w skucie jest bardzo prosty do złożenia, nie masz tam skrzyni biegów i innych dodatkowych mechanizmów

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryka, gaźnik wysuwasz tylko z krućców , odkręcasz ośki trzymające blok i silnik wyjeżdża( w przypadku powietrzaka), przy chłodzeniu cieczą trzeba jeszcze węże odpiąć.

 

w moim aby rozpołowić silnik wystarczyło zdjąć cylinder, odkręcić stojan i wariator a następnie odkręcić blok od strony stojana , kolejnym krokiem było podgrzanie okolic łożysk opalarką i wybicie ich przy pomocy drewnianego kołka i młotka

silnik w skucie jest bardzo prosty do złożenia, nie masz tam skrzyni biegów i innych dodatkowych mechanizmów

OK silnik jak wyjąć wiem. Teraz rozpołowienie silnika. Rozebranie od strony przekładni bezstopniowej to pestka. Prosiłbym jeszcze o napisanie tylko od drugiej strony jak rozebrać. Chodzi np. o zapłon jak to zdjąć żeby założyć tak samo i nie przestawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze do jakiej mniej więcej temperatury podgrzać żeby łożyska wyjąć i włożyć nowe (można podgrzewać palnikiem??). Aha i jeszcze jedno - posmarować czymś simmeringi przy zakładaniu (silikon czy cuś) czy wkładać tak jak jest?? Aha i na co uważać ,żeby zapłonu nie przestawić??

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzewasz opalarką (gorące powietrze), wewnętrzną część simmeringu smarujesz delikatnie olejem, zewnętrzna cześć ma być sucha.

Przed zdjęciem zapłonu zrób np. zdjęcia czy zaznacz markerem pozycję jeśli masz regulowane wyprzedzenie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielke Dzięki za odpowiedzi i chyba biorę sie do roboty na zimę. :) Wesołych Świąt

 

Aha czy nie orientuje się ktoś jakie uszczelki będą mi potrzebne? Czy między 2 połówkami silnika jest jakaś uszczelka?

Edytowane przez Bajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam pytanie. chcialbym zalozyc do siebie cylinder 70lub 80ccm. Mam silnik am6. Tyle ze nie mam kasy na nowy wal korbowy... czy moj stary wytrzyma doslownie 100km pzrejechalem po remoncie. powymieniane lozyska w silniku itp... Odrazu mowie ze nie mam zamiru go oszczedzac... W tej chwili mam gaznik 17,5 mm i taki tlumik tylko brzydszy, bo starszy... http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...e2e0dc337e34b74

Czy bede mogl zalozyc sam cylinder bez zadnych dodatkowych wydatkow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...